ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חקלאות אורגנית חקלאות ישראל מועצה אזורית הערבה התיכונה צרכנות ירוקה

מֵלוֹן וגֶּזֶר ענקי ממדים מן האדמה הפורייה של הערבה התיכונה

גזר ענק שכזה במשקל 800 גרם, אשר גדל וצמח בגינת הירק האורגנית, של הגב' רונית אלעזרי במושב עובדים צופר, אשר בערבה התיכונה, יהיה חלק מתוך סלטי הבוקר הטריים, המוגשים לארוחות הבוקר הבריאות במרכז הגינה למטיילים בערבה ◄המֵלוֹן, שנקטף השבוע, נחשב הגדול בארץ ישראל, זאת במשקל של 4.91 קילוגרם, הוצא על ידי החקלאי מר עדי מטמון.
הנערה בת 12, קאיה אסקפה ממושב צופר עם הגזר הענק בגינת ירק של רונית אלעזרי | צילום- גן ירק- צופר | עיבוד: שולי סונגו
קאיה אסקפה עם גזר 800 גרם

לאחר שזרעו בדמעה, השבוע ברינה, נקטפו / נשלפו מן האדמה הגדולים מכולם! מֵלוֹן ו- גֶּזֶר ענקי ממדים, בשטחי מועצה אזורית הערבה התיכונה שבמחוז הדרום, בה ישנם 5 מושבים ושני יישובים קהילתיים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

גֶּזֶר הירק שורשי, נחשב תת-מין של גזר הגינה ממשפחת הסוככיים, המאופיין בצבעו הנע בין כתום עז ללבן וכן במרקמו הקשה והפריך ובערכו התזונתי הרב.

גזר ענק שכזה במשקל 800 גרם, אשר גדל וצמח בגינת הירק האורגנית, של הגב’ רונית אלעזרי במושב עובדים צופר, אשר בערבה התיכונה.

עולה, כי הגזר הענק שהוצא מן האדמה הפורייה, יהיה חלק מתוך סלטי הבוקר הטריים, המוגשים לארוחות הבוקר הבריאות במרכז הגינה למטיילים בערבה.

בגינת הירק האורגנית, מגדלים ירקות אורגניים, פירות וכן, עשבי תיבול. לסקרנים שמביניכם, נגלה, כי משקלו של גזר, נע בין 70110 גרם.

החקלאי עדי מטמון, עם המלון הענק בגינת ירק של רונית אלעזרי במושב במושב עין יהב | עיבוד: שולי סונגו
עדי מטמון והמלון הענק

בית מלון;

המטמון, הבא שהוצא מתוך רגבי האדמה הברוכה אשר בערבה התיכונה, הינו; מֵלוֹן, צמח נושא פירות ממשפחת הדלועיים. המלון, מכיל כ-90% מים, 8% סוכר וכן, ויטמינים A ו-C.

כידוע, פרי המלון הוא פרי מאכל נפוץ האופייני לעונת הקיץ. מלון הוא כינוי לפרי המלון ולצמח המלון כאחד.

המֵלוֹן, שנקטף השבוע, נחשב הגדול בארץ ישראל, זאת במשקל של 4.91 קילוגרם, הוצא על ידי החקלאי מר עדי מטמון, בעל מתחם נופש וכן מורה דרך מקומי, במושב עין יהב שבערבה התיכונה.

מר מטמון, טוען, כי טעמו מתוק וטרי כמו של כל מלון אחר. צריך לזכור, כי משקלו של מלון ממוצע הוא 1.2 קילוגרם.
דילוג לתוכן