חדשות כאן ילדי ישראל כיף נעים ספרים | סופרים | משוררים

לרינת הופר יש חכה, איפה הדג? ב-ספריית איור מוזיאון ישראל

תערוכה חדשה "מחכה עם חכה" בספריית האיור של מוזיאון ישראל, התערוכה פתוחה לקהל, הכניסה לספריית האיור ללא תשלום נוסף. בימים שלישי ושבת, כניסת ילדים (עד גיל 18) למוזיאון ישראל – חינם ◄בשבוע הבא, יום שלישי 25.7.23 בשעה 17:00 יתקיים באגף הנוער של מוזיאון ישראל, אירוע פתיחה חגיגי במהלכו רינת הופר תחתום על ספריה ויתקיים מופע חי של מבחר שירי "ענן על מקל" (מילים: רינת הופר; לחן: דידי שחר).
0
0
מימין: אורנה גרנות אוצרת התערוכה "מחכה עם חכה" ב'ספריית האיור ב-מוזיאון ישראל' והסופרת רינת הופר | צילום: זוהר שמש, מוזיאון ישראל | עיבוד: עיבוד צילום: שולי סונגו ©
אורנה גרנות, רינת הופר

תערוכה חדשה “מחכה עם חכה” ב-ספריית האיור ב-מוזיאון ישראל בשבוע הבא, 25.7.23, יתקיים אירוע פתיחה שבו תחתום ‘רינת הופר’ על ספריה ויתקיים מופע חי של מבחר שירי “ענן על מקל” המפגיש את הילדים עם השירים והאיורים המקוריים של הסופרת והמאיירת האהובה, רינת הופר.

 רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר 

מבקרים קטנים וגדולים מוזמנים לשכשך ב”ים של ספרים” ולדוּג ציורים ושירים אהובים של רינת הופר. המאיירת, המשוררת וסופרת הילדים מתארחת בספריית האיורים של מוזיאון ישראל (היחידה מסוגה בארץ ובעולם המקוטלגת לפי שמות המאיירים).

רינת הופר מציגה תערוכת יחיד המשלבת איורים מקוריים מספריה, וכן שירים, משחקים, וגם חידות שנוצרו במיוחד עבור התערוכה, כולם בהשראת דגים!

הופר, מתארת איך נולד הרעיון לתערוכה; “אורנה גרנות סיפרה לי על התערוכה הגדולה של אגף הנוער, שנפתחה לפני שבוע “תעלומות במצולות“.

התערוכה עוסקת במסתורי הים והתחלנו לחשוב, איך זה קשור אלי ולספרים שלי, זה די מצחיק, כי גילינו שכמעט בכל אחד מספרי, יש איור שקשור ב… דג (!)

לפעמים מוסיפה הופר הסופרת; הדגים מופיעים בטקסט ולפעמים ללא קשר לטקסט הם מתחבאים באיור“.

לדבריה של הופר החיבה לדגים, כנראה מתקשרת לילדותה; “לאבא שלי היו אקווריומים והוא מאד אהב דגים וכנראה שהאהבה הזו, עברה אלי. אני מזל דגים, יש לי בבית כל מיני סוגים של דגים מכל מיני חומרים.

אני מאד אוהבת דגים וכל מה שהדגים מסמלים”.

אוצרת התערוכה הגב’ אורנה גרנות, מזמינה את כולם, ילדים ומבוגרים לדיג; “בואו להטיל חכה דמיונית אל תוך הספרים האהובים של הופר (“חנן הגנן“, “איילת מטיילת“, “מפלצת סגולה” ועוד)

כמו כן, ילדים ומבוגרים מוזמנים לדוג חפצים וחרוזים מומצאים, ובעיקר לחפש ולמצוא באיורים וברחבי הספרייה ‘דגים‘ מפתיעים שיצרה ומצאה הופר ובשלל גדלים של צבעים וחומרים“.

התערוכה החדשה “מחכה עם חכה“, פתוחה לקהל, הכניסה לספריית האיורללא תשלום נוסף (בשעות הפתיחה המפורסמות באתר). בימים שלישי, ושבת, כניסת ילדים (עד גיל 18) למוזיאון ישראלחינם.

ב"מזל דגים" בתערוכה "מחכה עם חכה" ב-ספריית האיור ב-מוזיאון ישראל"| איור; רינת הופר | צילום: זוהר שמש, מוזיאון ישראל | עיבוד: עיבוד צילום: שולי סונגו ©
איור; רינת הופר

כאמור, בשבוע הבא, יום שלישי, 25.7.23 בשעה 17:00, יתקיים באגף הנוער של מוזיאון ישראל, אירוע פתיחה חגיגי במהלכו תחתום רינת הופר על ספריה ויתקיים מופע חי של מבחר שירי “ענן על מקל” (מילים; רינת הופר; לחן: דידי שחר).

אוצרת התערוכה; אורנה גרנות, איורים; רינת הופר, מעצבת התערוכה; ליה טומשוף.

█ רינת הופר סופרת ומאיירת ישראלית

רינת הופר היא סופרת ומאיירת ישראלית. היא נולדה ב-1966 בעיר חולון. הגב’ הופר, החלה לצייר בגיל צעיר, ואת ספרה הראשון; “האריה עם הלב הזהב“, היא פרסמה בשנת 1995. מאז פרסמה הופר, עשרות ספרים לילדים, שרבים מהם זכו בפרסים.

ספריה של הופר, מאופיינים בכתיבה יפהפייה, באיורים מרשימים ובסיפורים מרגשים. היא כותבת על נושאים מגוונים, כגון; אהבה, חברות, משפחה, דמיון ויצירתיות.

ספריה של הופר, זכו להצלחה רבה בקרב ילדים ומשפחות בארץ ישראל וברחבי העולם.

הופר, נחשבת לאחת הסופרות והמאיירות החשובות בישראל. היא זכתה בפרסים רבים על יצירתה, כולל פרס זאב לספרות ילדים ונוער, פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים ופרס קרן יהושע רבינוביץ’ לספרות יפה. היא חברה באקדמיה ללשון העברית.

רינת הופר, היא דמות מופת לילדים ולמבוגרים כאחד. היא מראה שהכול אפשרי, אם רק מאמינים בעצמנו ובחלומות שלנו. היא מעודדת ילדים להיות יצירתיים, לחשוב עצמאית ולעולם לא לוותר על החלומות שלהם.

0
0Tags

אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן