קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל כבאות והצלה רחובות

"יש למצות את חקירת התקיפה של הכבאי על רקע גזעני"

כך דורש ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות עורך הדין אווקה (קובי) זנה, הקורא אל ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרה, ניצב גדי סיסו, למצות את חקירת התקיפה על רקע גזעני של הכבאי ממוצא יהדות אתיופיה, שטוען לדבריו, כי נפל קורבן ל'פשע שנאה' מצד קצין בכיר בתחנת הכיבוי בה הוא משרת, ואף הגיש תלונה במשטרה בעקבות המקרה.
עורך דין אווקה זנה, ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות | ברקע: תחנת כבאות רחובות | צילום: לעמ, גוגל | עיבוד צילום: שולי סונגו
עורך דין אווקה זנה

המאבק בגזענות; היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות, במשרד המשפטים, פנתה אל ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרה, ניצב גדי סיסו, בבקשה למיצוי חקירת התקיפה על רקע גזעני של כבאי ממוצא יהדות אתיופיה, לרבות פתיחה בחקירה בגין שיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות המכהן משנת 2017, עורך הדין אווקה (קובי) זנה, מלווה את הכבאי, מזה מספר שבועות, זאת לאור פנייתו אל היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות.

כמו כן, בקשתו של הכבאי, ממנה לקבל עזרה והכוונה מול גורמי אכיפת החוק, לאחר שהכבאי, טוען לדבריו, נפל קורבן ל'פשע שנאה' מצד קצין בכיר בתחנת הכיבוי בה הוא משרת כראש צוות בתחנת כבאות רחובות ותיאר, כי בוצע בו פשע שנאה על ידי קצין בכיר בתחנת כיבוי בה הוא משרת ואף הגיש על כך תלונה במשטרה בעקבות המקרה.

 יש לו הקלטות של חשד לשיבוש על ידי מפקד התחנה וגורמים נוספים

דובר היחידות המקצועיות ב-אגף דוברות הסברה ותקשורת | משרד המשפטים, מר יובל גורן, מסר לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות, עורך דין זנה הוסיף; "במסגרת המעקב שלנו אחר הטיפול בתלונה ובשיחה שקיימתי עם המתלונן וגורמי חקירה, עלה, כי החקירה הסתיימה וכי המלצת גורמי החקירה היא: גניזת התיק בהסדר מותנה .

משמעות הדברים, היא, כי יש ראיות מספיקות להעמדה לדין פלילי בגין תקיפה למצער. בוודאי שככל שהמניע הגזעני, נחקר ברצינות ונאספו ראיות – יש חומרה נוספת לעבירה זו שמקורה במניע גזעני, לכאורה".

מתוך הפניה; "המתלונן, באומץ רב, נתן הזדמנות לגורמי אכיפת החוק להוכיח נחישות בטיפול בעבירות על רקע גזעני וחשף אירוע גזעני חמור, לכאורה, בשירות המדינה.

יש לציין, כי למרות שהמתלונן, ציין בפני גורמי החקירה, כי יש לו הקלטות של חשד לשיבוש על ידי מפקד התחנה וגורמים נוספים, לא הייתה מוטיבציה של גורמי החקירה לקבל ממנו הקלטות אלו, שחשיבותן הראייתית ברורה.

"בנסיבות אלה – כותב ומסכם ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות, עורך דין זנה; אבקשך להנחות את גורמי החקירה הרלוונטיים למצות את החקירה".

◄ אל הפניה המלאה לראש אגף חקירות ומודיעין במשטרה.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן