קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות חינוך רפואת שיניים

למה הפסיק משרד החינוך תקציב טיפול בחבלות השיניים לתלמידים

יושב ראש הצוות הרפואי של תנועת אומ״ץ, דר' משה גורדון; "הוספת הנטל של הטיפול בחבלות שיניים לתלמידים בבתי הספר בלתי הוגנת ובלתי סבירה ומהווה נטל כלכלי בלתי נסבל ובלתי אפשרי״ ◄ תנועת אומץ, מבקשת משר הבריאות לבדוק את הנושא במטרה להעביר את התקציב שהיה הבסיס הכלכלי לטיפול בחבלות שיניים לתלמידי בתי הספר אל מרפאות השיניים של קופות החולים.
דר' משה גורדון יושב ראש הצוות הרפואי של תנועת אומץ | רקע: תלמיד בית ספר מקבל טיפול בחבלת שיניים | עיבוד צילום: שולי סונגו
דר' משה גורדון

בעוד סגן שר הבריאות וחבר הכנסת במפלגת אגודת ישראל בסיעת יהדות התורה, מר יעקב ליצמן, עשה למענו נפשות בבחירות האחרונות לכנסת ה-21, גם בקרב הציבור החילוני על הרחבת הרפורמה שלו ל'מימון טיפולי שיניים לילדים' עד גיל 16 ושבה כ-140 אלף ילדים, היו זכאים לסל שירותים רחב ומקיף בחינם או בהשתתפות עצמית נמוכה, הצטרפו אלה (שנת 2018) ל-2.4 מיליון ילדים, הזכאים ל'סל השירותים' – דורשת תנועת אומ"ץ, הסבר, מדוע הופסק התקציב המיוחד של משרד החינוך לטיפולי שיניים לילדים אשר נפגעו מחבלה בשיניים, במסגרת תאונות בית ספר (תבס)?

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

תנועת אומ״ץ, פנתה הבוקר הזה, יום (שני, י' בניסן התשע"ט)  באמצעות יושב ראש הצוות הרפואי של התנועה דר' משה גורדון, בטענה, כי במשך שנים רבות התנהל הטיפול ב'חבלות שיניים לתלמידים' באמצעות תקציב מיוחד של משרד החינוך בסך כ- 3.5-4.0 מיליון ₪ לשנה, על ידי תאגידים שזכו במכרז.

כזכור, היה 'סל הטיפולים' היה מגוון ורחב וניתן לכל ילד וילדה אשר נפגעו בשיניהם כתוצאה מחבלה במסגרת שנקראה; תב"ס (תאונות בית ספר).

דר' גורדון, מבהיר במכתבו אל סגן שר הבריאות מר ליצמן; ״מסגרת זו, חדלה לפעול ללא התראה בתאריך 1.1.2019 והטיפולים הועברו בחלקם אל מרפאות השיניים של 'קופות החולים' כחלק מהסל ובחלקם הועמסו על כתפי ההורים (עלויות שלא היו קיימות, קודם לכן) זאת מבלי שהתקציב, יועבר במקביל״.

להעביר התקציב שהיה הבסיס הכלכלי לטיפול בחבלות שיניים לתלמידי בתי הספר למרפאות השיניים של קופות החולים לפי משקלן היחסי באוכלוסייה

"למותר לציין שרפואת השיניים במסגרת קופות החולים – מוסיף דר' גורדון; ״אשר הורחבה לאחרונה עד גיל 18, מתנהלת תוך קשיים תקציביים לא מעטים.

הוספת הנטל של הטיפול בחבלות שיניים לתלמידים בבתי הספר הינה בלתי הוגנת ובלתי סבירה ואף מהווה נטל כלכלי בלתי נסבל ובלתי אפשרי על ההורים״.

דוברת תנועת אומ״ץ הגב' מיכל אדר, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; תנועת אומץ, שחרטה על דגלה כי פועלת בין השאר למען צדק חברתי ומשפטי, מבקשת מסגן שר הבריאות לבדוק את הנושא במטרה להעביר את התקציב שהיה הבסיס הכלכלי לטיפול בחבלות שיניים לתלמידי בתי הספר אל מרפאות השיניים של קופות החולים.

כל זאת על-פי משקלן היחסי באוכלוסייה, על מנת לאפשר תפקוד הולם ללא הגדלת גרעונן". סיכם יושב ראש הצוות הרפואי של תנועת אומץ, דר' גורדון.
דילוג לתוכן