איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חדשות חינוך רפואת שיניים

למה הפסיק משרד החינוך תקציב טיפול בחבלות השיניים לתלמידים

יושב ראש הצוות הרפואי של תנועת אומ״ץ, דר' משה גורדון; "הוספת הנטל של הטיפול בחבלות שיניים לתלמידים בבתי הספר בלתי הוגנת ובלתי סבירה ומהווה נטל כלכלי בלתי נסבל ובלתי אפשרי״ ◄ תנועת אומץ, מבקשת משר הבריאות לבדוק את הנושא במטרה להעביר את התקציב שהיה הבסיס הכלכלי לטיפול בחבלות שיניים לתלמידי בתי הספר אל מרפאות השיניים של קופות החולים.
דר' משה גורדון יושב ראש הצוות הרפואי של תנועת אומץ | רקע: תלמיד בית ספר מקבל טיפול בחבלת שיניים | עיבוד צילום: שולי סונגו
דר’ משה גורדון

בעוד סגן שר הבריאות וחבר הכנסת במפלגת אגודת ישראל בסיעת יהדות התורה, מר יעקב ליצמן, עשה למענו נפשות בבחירות האחרונות לכנסת ה-21, גם בקרב הציבור החילוני על הרחבת הרפורמה שלו ל’מימון טיפולי שיניים לילדים’ עד גיל 16 ושבה כ-140 אלף ילדים, היו זכאים לסל שירותים רחב ומקיף בחינם או בהשתתפות עצמית נמוכה, הצטרפו אלה (שנת 2018) ל-2.4 מיליון ילדים, הזכאים ל’סל השירותים’ – דורשת תנועת אומ”ץ, הסבר, מדוע הופסק התקציב המיוחד של משרד החינוך לטיפולי שיניים לילדים אשר נפגעו מחבלה בשיניים, במסגרת תאונות בית ספר (תבס)?

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

תנועת אומ״ץ, פנתה הבוקר הזה, יום (שני, י’ בניסן התשע”ט)  באמצעות יושב ראש הצוות הרפואי של התנועה דר’ משה גורדון, בטענה, כי במשך שנים רבות התנהל הטיפול ב‘חבלות שיניים לתלמידים’ באמצעות תקציב מיוחד של משרד החינוך בסך כ- 3.5-4.0 מיליון ₪ לשנה, על ידי תאגידים שזכו במכרז.

כזכור, היה ‘סל הטיפולים’ היה מגוון ורחב וניתן לכל ילד וילדה אשר נפגעו בשיניהם כתוצאה מחבלה במסגרת שנקראה; תב”ס (תאונות בית ספר).

דר’ גורדון, מבהיר במכתבו אל סגן שר הבריאות מר ליצמן; ״מסגרת זו, חדלה לפעול ללא התראה בתאריך 1.1.2019 והטיפולים הועברו בחלקם אל מרפאות השיניים של ‘קופות החולים’ כחלק מהסל ובחלקם הועמסו על כתפי ההורים (עלויות שלא היו קיימות, קודם לכן) זאת מבלי שהתקציב, יועבר במקביל״.

להעביר התקציב שהיה הבסיס הכלכלי לטיפול בחבלות שיניים לתלמידי בתי הספר למרפאות השיניים של קופות החולים לפי משקלן היחסי באוכלוסייה

“למותר לציין שרפואת השיניים במסגרת קופות החולים – מוסיף דר’ גורדון; ״אשר הורחבה לאחרונה עד גיל 18, מתנהלת תוך קשיים תקציביים לא מעטים.

הוספת הנטל של הטיפול בחבלות שיניים לתלמידים בבתי הספר הינה בלתי הוגנת ובלתי סבירה ואף מהווה נטל כלכלי בלתי נסבל ובלתי אפשרי על ההורים״.

דוברת תנועת אומ״ץ הגב’ מיכל אדר, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; תנועת אומץ, שחרטה על דגלה כי פועלת בין השאר למען צדק חברתי ומשפטי, מבקשת מסגן שר הבריאות לבדוק את הנושא במטרה להעביר את התקציב שהיה הבסיס הכלכלי לטיפול בחבלות שיניים לתלמידי בתי הספר אל מרפאות השיניים של קופות החולים.

כל זאת על-פי משקלן היחסי באוכלוסייה, על מנת לאפשר תפקוד הולם ללא הגדלת גרעונן“. סיכם יושב ראש הצוות הרפואי של תנועת אומץ, דר’ גורדון.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן