בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות חינוך רפואת שיניים

למה הפסיק משרד החינוך תקציב טיפול בחבלות השיניים לתלמידים

יושב ראש הצוות הרפואי של תנועת אומ״ץ, דר' משה גורדון; "הוספת הנטל של הטיפול בחבלות שיניים לתלמידים בבתי הספר בלתי הוגנת ובלתי סבירה ומהווה נטל כלכלי בלתי נסבל ובלתי אפשרי״ ◄ תנועת אומץ, מבקשת משר הבריאות לבדוק את הנושא במטרה להעביר את התקציב שהיה הבסיס הכלכלי לטיפול בחבלות שיניים לתלמידי בתי הספר אל מרפאות השיניים של קופות החולים.
דר' משה גורדון יושב ראש הצוות הרפואי של תנועת אומץ | רקע: תלמיד בית ספר מקבל טיפול בחבלת שיניים | עיבוד צילום: שולי סונגו
דר' משה גורדון

בעוד סגן שר הבריאות וחבר הכנסת במפלגת אגודת ישראל בסיעת יהדות התורה, מר יעקב ליצמן, עשה למענו נפשות בבחירות האחרונות לכנסת ה-21, גם בקרב הציבור החילוני על הרחבת הרפורמה שלו ל'מימון טיפולי שיניים לילדים' עד גיל 16 ושבה כ-140 אלף ילדים, היו זכאים לסל שירותים רחב ומקיף בחינם או בהשתתפות עצמית נמוכה, הצטרפו אלה (שנת 2018) ל-2.4 מיליון ילדים, הזכאים ל'סל השירותים' – דורשת תנועת אומ"ץ, הסבר, מדוע הופסק התקציב המיוחד של משרד החינוך לטיפולי שיניים לילדים אשר נפגעו מחבלה בשיניים, במסגרת תאונות בית ספר (תבס)?

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

תנועת אומ״ץ, פנתה הבוקר הזה, יום (שני, י' בניסן התשע"ט)  באמצעות יושב ראש הצוות הרפואי של התנועה דר' משה גורדון, בטענה, כי במשך שנים רבות התנהל הטיפול ב'חבלות שיניים לתלמידים' באמצעות תקציב מיוחד של משרד החינוך בסך כ- 3.5-4.0 מיליון ₪ לשנה, על ידי תאגידים שזכו במכרז.

כזכור, היה 'סל הטיפולים' היה מגוון ורחב וניתן לכל ילד וילדה אשר נפגעו בשיניהם כתוצאה מחבלה במסגרת שנקראה; תב"ס (תאונות בית ספר).

דר' גורדון, מבהיר במכתבו אל סגן שר הבריאות מר ליצמן; ״מסגרת זו, חדלה לפעול ללא התראה בתאריך 1.1.2019 והטיפולים הועברו בחלקם אל מרפאות השיניים של 'קופות החולים' כחלק מהסל ובחלקם הועמסו על כתפי ההורים (עלויות שלא היו קיימות, קודם לכן) זאת מבלי שהתקציב, יועבר במקביל״.

להעביר התקציב שהיה הבסיס הכלכלי לטיפול בחבלות שיניים לתלמידי בתי הספר למרפאות השיניים של קופות החולים לפי משקלן היחסי באוכלוסייה

"למותר לציין שרפואת השיניים במסגרת קופות החולים – מוסיף דר' גורדון; ״אשר הורחבה לאחרונה עד גיל 18, מתנהלת תוך קשיים תקציביים לא מעטים.

הוספת הנטל של הטיפול בחבלות שיניים לתלמידים בבתי הספר הינה בלתי הוגנת ובלתי סבירה ואף מהווה נטל כלכלי בלתי נסבל ובלתי אפשרי על ההורים״.

דוברת תנועת אומ״ץ הגב' מיכל אדר, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; תנועת אומץ, שחרטה על דגלה כי פועלת בין השאר למען צדק חברתי ומשפטי, מבקשת מסגן שר הבריאות לבדוק את הנושא במטרה להעביר את התקציב שהיה הבסיס הכלכלי לטיפול בחבלות שיניים לתלמידי בתי הספר אל מרפאות השיניים של קופות החולים.

כל זאת על-פי משקלן היחסי באוכלוסייה, על מנת לאפשר תפקוד הולם ללא הגדלת גרעונן". סיכם יושב ראש הצוות הרפואי של תנועת אומץ, דר' גורדון.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן