בריאות הציבור חדשות בריאות מחוז הדרום

לינא אזברגה בת ה-23, מכסייפה נהגת אמבולנס בדואית הראשונה

לינא אזברגה בת ה-23, חובשת רפואת חירום במגן דוד אדום, תושבת כסייפה; “אני מקפידה לעשות לפחות 2 משמרות בשבוע, הדבר האהוב עליי זה לעזור לאנשים, לתת להם טיפול תמיכה ועזרה... אני מאוד אוהבת את העבודה שלי במגן דוד אדום, ומשתדלת להתקדם לחקור וללמוד עוד ועוד. אני מקווה ללמוד רפואה באוניברסיטה…".
0
0
לינא אזברגה, חובשת רפואת חירום במגן דוד אדום, תושבת כסייפה | צילום: דוברות מדא | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
לינא אזברגה, חובשת

לינא אזברגה בת ה-23, חובשת רפואת חירום במגן דוד אדום, תושבת כסייפה המועצה מקומית במחוז הדרום שכלל תושביה הם בֵּדוּאִים (בֶּדְוִים; בערבית; بَدْو) כ-10 קילומטרים ממערב לעיר ערד, קיבלה את רישיון הנהיגה באמבולנס לאחר מספר שבועות בקורס חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס של מדא.

 רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר 

הצעירה לינא, עלתה בשבוע שעבר על האמבולנס כ-נהגת ובכך הפכה לאישה הראשונה שמתנדבת כנהגת אמבולנס בישוב הבדואי כסייפה.

לינא, החלה להתנדב במדא לפני כ-6 שנים – עברה קורס מגישי עזרה ראשונה, קורס מדריכים, קורס לוקחי דמים, וכעת גם קורס חובשי רפואת חירום-נהגי אמבולנס.

דובר מדא, מר זכי הלר, מסר לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי על התנדבותה ופועלה למען הקהילה, קיבלה לינא את ‘אות המתנדב‘ מטעם שר החינוך.

“אני מקפידה לעשות לפחות 2 משמרות בשבוע, הדבר האהוב עליי זה לעזור לאנשים, לתת להם טיפול תמיכה ועזרה”.

מוסיפה לינא; ״אני מאוד אוהבת את העבודה שלי במגן דוד אדום, ומשתדלת להתקדם לחקור וללמוד עוד ועוד. אני מקווה ללמוד רפואה באוניברסיטה…”.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן