"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות מסחר | תעשייה

לין: קברניטי המדינה לא הפנימו השינויים כיום במבנה המגזר העסקי

הדברים נאמרו מפי עורך דין אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, בוועידה הכלכלית ה-4 Future of Finance; "הסיבה לשינוי המבני נעוצה בכך שהמרץ היזמי כיום אינו נוטה לכיוון של השקעות הון גדולות בתחום התעשייה, אלא יותר להשקעות בהן יש יתרונות בחדשנות ובפריצות דרך בתחום ההייטק והטכנולוגיה".
עורך דין אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר ברקע וועידה הכלכלית של מידע כנסים Future of Finance Summit 2019 | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר

"אנו נמצאים בתקופה של שינויי מבני דרמטי במבנה הכלכלה הישראלית ואיני בטוח, כי קברניטי המשק מפנימים אותו" – כך אמר אתמול בבוקר (יום שני, ה' בתמוז התשע"ט) עורך דין אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר ב'וועידה הכלכלית ה-4 FUTURE of FINANCE של מידע כנסים'.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

על פי הדירוג השנתי של 'מכון המחקר השוויצרי IMD' המדרג את כושר התחרות של כלכלות לאומיות שהתפרסם, לאחרונה, נחשפים בדירוג שני נתונים מעניינים על כלכלת ישראל;

  1. ישראל, דורגה במקום הראשון בסעיף 'יצוא שירותי הייטק' זו השנה השנייה.
  2. לעומת זאת, ב'יצוא סחורות' רק כ-1% (אחוז) מן התוצר, מדינת ישראל, התדרדרה מהמקום ה-51 למקום ה-57".

להערכת נשיא איגוד לשכות המסחר מר לין; "השינוי המבני המעמיק והדרמטי במבנה הכלכלה של ישראל, החל בשנת 2018, כאשר 'יצוא הסחורות' עמד על 54 מיליארד דולר.

ובכך הוא יצר גרעון של יצוא סחורות לעומת יבוא סחורות של 17.5 מיליארד דולר.

לעומת זאת, יצוא השירותים נסק לכדי 50 מיליארד דולר והוא מניב לנו עודף של 19 מיליארד דולר ב-יצוא שירותים זאת לעומת יבוא שירותים".

"מבנה התעסוקה, גם בו חלו שינויים מבניים דרמטיים כאשר במהלך 10 השנים האחרונות מספר המועסקים ב-מגזר המסחר והשירותים, עלה ב-40% והוא עומד כיום על 1,800,000.

זאת לעומת זאת מספר העובדים בתעשייה צנח ב-2% והוא עומד כיום על 425,000".

לין, מבהיר, כי; "יש לזכור, כי תוצאות אלה, הינן על אף העובדה שהמדינה משקיעה כספים רבים בדרך של הטבות מס מופלגות, רכישות גומלין ודרכי עידוד נוספות על מנת לעודד במיוחד את הייצוא התעשייתי".

"הסיבה לשינוי המבני, נעוצה בכך ש"המרץ היזמי" כיום אינו נוטה לכיוון של השקעות הון גדולות בתחום התעשייה, אלא יותר להשקעות בהן, יש יתרונות בחדשנות ובפריצות דרך בתחום ההייטק והטכנולוגיה". סיכם עורך דין אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן