קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות מסחר | תעשייה

לין: קברניטי המדינה לא הפנימו השינויים כיום במבנה המגזר העסקי

הדברים נאמרו מפי עורך דין אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, בוועידה הכלכלית ה-4 Future of Finance; "הסיבה לשינוי המבני נעוצה בכך שהמרץ היזמי כיום אינו נוטה לכיוון של השקעות הון גדולות בתחום התעשייה, אלא יותר להשקעות בהן יש יתרונות בחדשנות ובפריצות דרך בתחום ההייטק והטכנולוגיה".
עורך דין אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר ברקע וועידה הכלכלית של מידע כנסים Future of Finance Summit 2019 | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר

"אנו נמצאים בתקופה של שינויי מבני דרמטי במבנה הכלכלה הישראלית ואיני בטוח, כי קברניטי המשק מפנימים אותו" – כך אמר אתמול בבוקר (יום שני, ה' בתמוז התשע"ט) עורך דין אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר ב'וועידה הכלכלית ה-4 FUTURE of FINANCE של מידע כנסים'.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

על פי הדירוג השנתי של 'מכון המחקר השוויצרי IMD' המדרג את כושר התחרות של כלכלות לאומיות שהתפרסם, לאחרונה, נחשפים בדירוג שני נתונים מעניינים על כלכלת ישראל;

  1. ישראל, דורגה במקום הראשון בסעיף 'יצוא שירותי הייטק' זו השנה השנייה.
  2. לעומת זאת, ב'יצוא סחורות' רק כ-1% (אחוז) מן התוצר, מדינת ישראל, התדרדרה מהמקום ה-51 למקום ה-57".

להערכת נשיא איגוד לשכות המסחר מר לין; "השינוי המבני המעמיק והדרמטי במבנה הכלכלה של ישראל, החל בשנת 2018, כאשר 'יצוא הסחורות' עמד על 54 מיליארד דולר.

ובכך הוא יצר גרעון של יצוא סחורות לעומת יבוא סחורות של 17.5 מיליארד דולר.

לעומת זאת, יצוא השירותים נסק לכדי 50 מיליארד דולר והוא מניב לנו עודף של 19 מיליארד דולר ב-יצוא שירותים זאת לעומת יבוא שירותים".

"מבנה התעסוקה, גם בו חלו שינויים מבניים דרמטיים כאשר במהלך 10 השנים האחרונות מספר המועסקים ב-מגזר המסחר והשירותים, עלה ב-40% והוא עומד כיום על 1,800,000.

זאת לעומת זאת מספר העובדים בתעשייה צנח ב-2% והוא עומד כיום על 425,000".

לין, מבהיר, כי; "יש לזכור, כי תוצאות אלה, הינן על אף העובדה שהמדינה משקיעה כספים רבים בדרך של הטבות מס מופלגות, רכישות גומלין ודרכי עידוד נוספות על מנת לעודד במיוחד את הייצוא התעשייתי".

"הסיבה לשינוי המבני, נעוצה בכך ש"המרץ היזמי" כיום אינו נוטה לכיוון של השקעות הון גדולות בתחום התעשייה, אלא יותר להשקעות בהן, יש יתרונות בחדשנות ובפריצות דרך בתחום ההייטק והטכנולוגיה". סיכם עורך דין אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן