מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל מסחר | תעשייה

המלצות הממונה על ההגבלים העסקיים תהרוס הקמעונאות

נשיא איגוד לשכות המסחר, עורך דין אוריאל לין: "המלצות הממונה על ההגבלים העסקיים מחמירות ללא שיעור את מצב אי השוויון אשר קיים כבר היום ואם מחפשים דרך יעילה להרוס את המגזר הקמעונאי בישראל, הרי שהמלצות הממונה על ההגבלים העסקיים תשיג מטרה זו". אם אכן רוצים להיאבק ביוקר המחיה, איגוד לשכות המסחר, מציע דרכי פעולה מטעמו.
0
0
נשיא איגוד לשכות המסחר, עורך דין אוריאל לין מול הממונה על ההגבלים העסקיים עורכת דין מיכל הלפרין, הממונה על ההגבלים העסקיים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
נשיא איגוד לשכות המסחר, עורך דין אוריאל לין מול הממונה על ההגבלים העסקיים עורכת דין מיכל הלפרין, הממונה על ההגבלים העסקיים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

עורך דין אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, הגיב היום (רביעי, ט”ו באלול התשע”ז) בחריפות להמלצות הממונה על ההגבלים העסקיים להרחבת הייבוא האישי. לדבריו, ההמלצות הן, במקרה הטוב חלקיות ובמקרה הרע הן טעות גדולה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

“אפשר גם להמליץ שרכישות עד $5,000 תהיינה פטורות כליל ממס ומחוקיות הייבוא, ביטול דרישות לביצוע בדיקות המבטיחות את בריאות ובטיחות הציבור, להפחית מסים בהיקפים גדולים ובניית מרכזים לוגיסטיים, שיקלטו ביעילות את זרם החבילות שיציף את ישראל בייבוא האישי; אבל השאלה היא מה תהיינה התוצאות וההשלכות של יישום מדיניות זו על המגזר העסקי והתעסוקה?

“אסור לשכוח שבישראל, על כל מכירת מוצרים מוטל מס ערך מוסף ועל חלק גדול מהמוצרים מוטלים מסי יבוא נוספים. אולם הפסד המדינה מהכנסות אלה, הינה בעיה מזערית בלבד.”

לין, מדגיש, כי שוכחים שהמגזר הקמעונאי בישראל, מורכב מ-54,000 עסקים בכל רחבי הארץ והוא מפרנס לא פחות מחצי מיליון איש, מהם 267,000 משרות שכיר.

אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר; “כבר היום מתמודד המגזר הקמעונאי עם אתגרים עולמיים. הוא נשחק מול רגולציה דורסנית ומתמודד מול יבוא אינטרנטי, כשידיו קשורות מאחור.

המגזר הקמעונאי משלם את מלוא מסי הייבוא ונושא בעלויות נוספות בעוד שהייבוא האישי באינטרנט אינו משלם מסים כלל”.

“המלצות הממונה על ההגבלים העסקיים מחמירות ללא שיעור את מצב אי השוויון אשר קיים כבר היום ואם מחפשים דרך יעילה להרוס את המגזר הקמעונאי בישראל, הרי שהמלצות הממונה על ההגבלים העסקיים תשיג מטרה זו”, הדגיש עורך דין לין, נשיא איגוד לשכות המסחר.

אם אכן רוצים להיאבק ביוקר המחיה, ארגון איגוד לשכות המסחר, מציע את דרכי הפעולה הבאות;

  • קביעת עקרון מחייב וללא פשרות, כי על כל מוצר ומוצר, ללא התניה בסכומי הרכישה, יוטלו מסי יבוא שווים, בין שהם מיובאים לישראל ביבוא אישי ממקורות חוץ ובין שאותם מוצרים נמכרים בישראל.
  • עצירת העלאת עלויות התפעול המוטלות על המגזר הקמעונאי והפחתת עלויות אלה, כמו; מס הארנונה ותעריפי החשמל.
  • הקמה מיידית של צוות משותף פריטטי של נציגות משרדי הממשלה, יחד עם נציגי המגזר העסקי שיעבוד במשותף על גיבוש מדיניות ומהלכים של הפחתת מחירי המוצרים בישראל וכן לבחינת הפחתת הנטל הרגולטורי.
0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן