"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

כאן ראשון לציון פלילים

לימור ברזילי מראשלצ ל'הסדר טיעון' ב'פרשת פינוי מוקשים'

לימור ברזילי עוזרת ויועצת לראש עיריית ראשון לציון לשעבר, הנאשמת בגין מרמה והפרת אמונים במסגרת 'פרשת פינוי מוקשים' הגיעה עם פרקליטות מיסוי וכלכלה ל'הסדר טיעון' בכתב אישום; נסיבותיה האישיות של הנאשמת, הודאתה שאינן מן החמורות והעונש ההולם בנסיבות אלה אשר מצוי ב"רף התחתון" של מתחם הענישה ולקיחת האחריות של הנאשמת לפני תחילת ההליך המשפטי.

פרקליטות מיסוי וכלכלה, הגישה אתמול (יום חמישי, ‏א' בתמוז תשע"ט, ה-‏4 ביולי 2019) כתב אישום לבית משפט השלום בעיר פתח תקוה נגד לימור ברזילי (60) עוזרת ויועצת לראש עיריית ראשון לציון לשעבר בענייני תיירות בעירייה, במסגרת 'פרשת פינוי מוקשים' בגין מרמה והפרת אמונים. כתב האישום הוגש במסגרת הסדר טיעון שנחתם עם הנאשמת.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

שלט בחוף ראשון לציון "כאן מבוצעות עבודות תשתית של חברת דיפנסיב שילד אחזקות" המעורבת בפרשת פינוי מוקשים | צילום מסך ערוץ 11
שלט בחוף ראשלצ של דיפנסיב שילד

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי פרקליטות מיסוי וכלכלה, באמצעות סגנית בפרקליטות מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה) עורכת דין חופית שרים, נטען, שימשה לימור ברזילי בתקופה הרלוונטית כעוזרת-יועצת ראש העיר ראשון לציון ומונתה להוביל את פרויקט הכשרתו לרחצה של המקטע הדרומי בחוף ימה של ראשון לציון בינואר 2012, פעלה לאורך השלבים השונים של הפרויקט בהפרת אמונים.

לימור ברזילי, היועצת לענייני תיירות של ראש עיריית ראשון לציון לשעבר דב צור, תודה בעבירות מרמה והפרת אמונים, עקב לחבריה

לאחר שפעלה בניגוד עניינים חמור, תוך שהיא מדווחת לפי החשד מידע רב למעוז איגר, בעל חברת 'ניהול פרויקטים – אופק' באופן שאפשר לו לזכות במכרזים שונים, כמו; מכרז פינוי הנפלים ("מוקשים") ובניית גדר ימית.

בתוך כך, פעלה ברזילי, כדי להטיב ("תפירת מכרזים") עם חברת דיפנסיב שילד אחזקות (2008) בעירבון מוגבל (להלן: "דיפנסיב") הינה חברה בבעלותם המשותפת של דרור שכנאי, עודד שכנאי ותת-אלוף במילואים גל הירש, העוסקת במתן ייעוץ בטחוני, אינטגרציה ביטחונית וניהול פרויקטים.

ההיכרות בין הנאשמת לאיגר החלה סביב ספטמבר 2012. בסמוך מאוד למועד תחילת ההיכרות התפתחה בין השניים מערכת יחסים חברית-אישית קרובה.

קשרים אלו, הלכו והתהדקו תוך זמן קצר ונמשכו לאורך כל התקופה בה שימשה הנאשמת עובדת ציבור ואף לאחר מכן. הנאשמת ברזילי, ראתה באיגר את אחד האנשים הקרובים לה ביותר.

עוד עולה מכתב האישום, כי בנוסף למערכת היחסים המתוארת לעיל, לכל המאוחר בראשית שנת 2013, החלו הנאשמת ואיגר לגשש ולבחון אפשרויות לשיתוף פעולה במיזמים עסקיים שונים.

 הנאשמת לימור ברזילי, ראתה במעוז איגר את אחד האנשים הקרובים לה ביותר.

ראש שלוחת תל אביב והמרכז של אגף דוברות הסברה ותקשורת של משרד המשפטים, עורכת דין עדי לבני, מסר לפורטל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי; השניים לימור ברזילי, ומעוז איגר, השקיעו משאבים בניסיונות לקידום מספר הזדמנויות עסקיות, אשר בחלקן אף החלו לצאת מן הכוח אל הפועל.

בתוך כך, פעלו השניים יחד לשיווק מוצר ביטוחי-תיירותי עבור חברה בחוץ לארץ וכן פעלו להקמת מיזם לשיווק לתיירות מרפא.

בנוסף למערכת היחסים המתוארת בין הנאשמת לאיגר, החל ממועד שאינו ידוע במדויק בשלהי שנת 2014 ובשעה שהפרויקט היה בעיצומו, נעשו ניסיונות לקידום יוזמויות שונות ושיתופי פעולה עסקיים בין הנאשמת ל'דיפנסיב'.

מר מעוז איגר, אשר פעל מטעמה ותוך ניגוד עניינים בין חובותיה כעובדת ציבור לבין האינטרסים של חברת דיפנסיב-שילד, מעוז איגר ושל ברזילי שמקורם ביחסי חברות קרובים וקשרים עסקיים.

על פי הסדר הטיעון, הנאשמת ברזילי, תודה ותורשע בעובדות כתב האישום. עוד נקבע, כי הצדדים, יעתרו לעונש מוסכם של 100 שעות לתועלת הציבור וקנס בסך 15,000 ₪.

בנוסף, הפרקליטות, תעתור לעונש מאסר על תנאי. השיקולים להגעה ל'הסדר טיעון' היו נסיבות ביצוע העבירה אשר אינן מן החמורות והעונש ההולם בנסיבות אלה אשר מצוי ב"רף התחתון" של מתחם הענישה. בנוסף, נסיבותיה האישיות של הנאשמת, הודאתה ולקיחת האחריות של הנאשמת לפני תחילת ההליך המשפטי.

אל כתב אישום לימור ברזילי_4 ביולי 2019.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן