ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

דת | יהדות חדשות מסעודה מרכלת רפי אוליאל

ליהי גרינר, האם היא “פרצופה של המדינה” | הטור של רפי אוליאל

"האדם ה"דוחה" הזה בעיני! שכל חודש לערך "עולה לאוויר" עם עוד איזה הֲגִיג (מחשבה, רעיון) חדש ואנחנו קופצים על ההגיג הזה, כאילו אמרה אותו איזה סופרת נחשבת שזה עתה קיבלה את 'פרס נובל לספרות' והיא מְצוּטֶּטֶת השכם וערב כמעט בכל אמצעי מֶדְיָה נחשב ונחשב פחות. אז מה זה אומר עלינו? מה זה אומר על סוּלָּם עֲרָכִים החדש אשר מִדַּפֵּק על דלתנו? האומנם, הפכנו כולנו אולי להיות "ליהי גרינרים"! ואם אכן כך, אבוי לנו ואבוי לעתידנו".
0
0
ליהי גרינר ידוענית הריאליטי בבגד ים עם רפי אוליאל, כותב פוסטים ברשתות החברתיות | צילום: מתוך פייסבוק, גרינר | עיבוד ממחושב: שולי סונגו ©
גרינר עם אוליאל

שבוע לאחר האסון, הביקורים בהר מירון, האמת די התלבטתי האם לכתוב משהו על האישה הלא חשובה הזאת, חשבתי להחלטתי בכל זאת לומר כמה מילים, לאלה שפספסו את עוד אחד מהגיגיה החכמים, הנה תזכורת (“החיות האלה שמתו במירון! למי אכפת ועוד…”).

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

ואני חושב על האישה הזאת, מי  שתיארה והגדירה את עצמה בריאיון כ”מלכת טְרָאשׁ‘ (דרגה תרבותית ואמנותית נמוכה) כינוי המלווה אותה במדורי רכילות ובידור שכל ההישגים שלה מתבססים על היכולת שלה לעשות סקס בתוך מקלחת… זאת לעיני כמעט כל עם ישראל

ומאז היא הדבר המכוער הזה, בעיני, פרץ לחיינו והיא הופכת אט אט ל”פרצופה של המדינה” מין בוגרת ריאליטי כזה או אחר שמחפשת נואשות כל מיני מניפולציות קיצוניות, כדי להישאר בתודעה הציבורית, שהרי מה בדיוק היא יכולה לתרום?

איך היא תישאר בתודעה בכל זאת? האם היא שחקנית מוכשרת, או אולי ציירת מרהיבה, אולי אשת רפואה, מדע, משהו…

והתשובה רבותי, היא; כלוּם ושוּם דבר! ואנחנו כמו אנחנו, נותנים במה לאישה הדוחה הזאת, ל-בְּרִיָּיה המיותרת הזו, עם הטעם הרע.

לחשוב שכאן ב’ארץ ישראל‘ ארץ שעליה נכתב שהיא נבחרה להיות; עַם הַסֵּפֶר הכינוי לעם היהודי, עם ישראל, זו הדמוּת שאנו מקבלים ממנה הַשְׁרָאָה?

ואני המְטוּלְטָּל באמת, מנסה למצוא מילים לא כל כך מכוערות כדי לתאר את שאני מרגיש כלפי “הדבר הזה” משהו עָדִין יותר וממש אין לי!

האדם ה”דוחה” הזה בעיני! שכל חודש לערך “עולה לאוויר” עם עוד איזה הֲגִיג (מחשבה, רעיון) חדש ואנחנו קופצים על ההגיג הזה, כאילו אמרה אותו איזה סופרת נחשבת שזה עתה קיבלה את ‘פרס נובל לספרות‘ והיא מְצוּטֶּטֶת וגם מְצ’וֹטֶטֶת השכם וערב כמעט בכל אמצעי מֶדְיָה נחשב ונחשב פחות.

אז מה זה אומר עלינו? מה זה אומר על סוּלָּם עֲרָכִים החדש אשר מִדַּפֵּק על דלתנו? האומנם, הפכנו כולנו אולי להיות “ליהי גרינרים“! ואם אכן כך, אבוי לנו ואבוי לעתידנו.

ליהי גרינר; “אני באמת מתנצלת מעומק ליבי, אני אדם מאמין…

במוצאי השבת שעברה, הזדרזה, טרחה ופרסמה ליהי גרינר, סרטון וידאו בו היא נשברת ופורצת בבכי לאחר התגובות הקשות שקיבלה; “אני הייתי עצבנית מהאסון, הכל כך מיותר הזה.

היו הרבה נורות אדומות בדרך, היו הודעות על כך שיהיה אסון בהר מירון ולא טיפלו בזה מראש…

אני רואה שבאמת הייתה בעיה מאוד מטורפת בביטחון ובפוליטיקה, אבל אני באמת מתנצלת מעומק ליבי.

הייתי ב’אוּמן‘ (עיר אוקראינית, בעלת חשיבות רבה ל’חסידות ברסלב‘ בה שוכן קברו של מייסדה, רבי נחמן מברסלב) בעצמי 3 פעמים והתפללתי עם אלפי אנשים.

אני אדם מאמין, ממש לא התכוונתי לומר שמתפללים הם חיות. אמרתי את זה על הכמוּת של האנשים, על העומס”.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-5 נכדים; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן