מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חינוך מאזני הצדק פלילים קהילה

לחקור חשד לביצוע עבירה כלפי קטין על רקע גזעני מנהג רכב הסעות

עורך הדין אווקה (קובי) זנה, ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות אל ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרת ישראל, ניצב גדי סיסו, בבקשה לפתוח בחקירה בחשד לביצוע עבירות כלפי קטין, על רקע גזעני; בסרטון שהוצג בכתבה, ניתן לשמוע את נהג ההסעות מאיים על הקטין; "אתה שומע? עכשיו אני אראה לך. שעתיים אני אתקע אותך איתי עד ל-נתניה... אני אראה לכם מה זה אתיופים. ככה אתם עושים לי? אמא שלך תחפש אותך עכשיו שעתיים. אל תדאג, אני אראה לך מה זה...".
עורך הדין אווקה (קובי) זנה, ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות | רקע: הדמייה של ילד יוצא אתיופיה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
עורך הדין אווקה (קובי) זנה

על רקע פרסום בחדשות ערוץ 12, ממנו עולה, חשד, כי נהג רכב הסעות שהסיע קטין ממוצא אתיופי כבן 11, חטף וכלא אותו בתוך רכב ההסעות בו נהג וכל זאת קהילה ממניע גזעני, לכאורה, בשל מוצאו של הקטין, פנתה היום (רביעי, ז’ בתמוז התשע”ט) היחידה לתיאום המאבק בגזענות במשרד המשפטים אל ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרת ישראל, ניצב גדי סיסו, בבקשה לפתוח בחקירה בחשד לביצוע עבירות כלפי קטין, על רקע גזעני.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

מן הפרסום מתברר, כי נהג ההסעות חטף ו-כלא את הקטין, לכאורה, כנקמה על “פקקים” שנוצרו בעקבות מחאות על רקע נסיבות מותו של סלמון טקה זכרו לברכה.

‘ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות’ עורך הדין אווקה (קובי) זנה, החליט לנקוט ביד קשה ו”אפס סובלנות” כלפי מבצעי עבירות על רקע גזעני‘ ובמכתב ששלח, מצוין, כי בסרטון שהוצג בכתבה, ניתן לשמוע את נהג ההסעות מאיים על הקטין;

אתה שומע? עכשיו אני אראה לך. שעתיים אני אתקע אותך איתי עד ל-נתניה.

 אני אראה לכם מה זה אתיופים. ככה אתם עושים לי? אימא שלך תחפש אותך עכשיו שעתיים. אל תדאג, אני אראה לך מה זה“.

עורך הדין אווקה (קובי) זנה; “מדובר, לכאורה, באירוע חמור של חטיפת קטין בן 11 לשם כליאה והתעללות בו – וזאת על רקע גזעני” 

דובר היחידות המקצועיות באגף דוברות, הסברה ותקשורת של משרד המשפטים מר יובל גורן, מסר ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ כי; כמו כן, מהסרטון, ניתן להתרשם גם, כי היקטיןי מפוחד ומבוהל ממעשה הנהג.

מצפייה בסרטון, עולה, חשד, כי מעשיו של הנהג, עולים, כדי עבירות שונות בהן; חטיפת אדם בכוונה שייכלא שלא כחוק, וכן איומים, פגיעה בפרטיות ועבירות נוספות וכל אלו, כביכול, מתוך מניע של גזענות.

בנסיבות אלו, נכתב, מתבקש ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה להורות על חקירה דחופה על מנת לברר את נסיבות המעשה ובהתאם לממצאים, למצות את הדין עם החשוד.

ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות, עורך הדין זנה; “במידה וממצאי החקירה, יאמתו את החשדות, מדובר, לכאורה, באירוע חמור של חטיפת קטין בן 11 לשם כליאה והתעללות בו – וזאת על רקע גזעני ותוך פגיעה בפרטיותו של הקטין לצד ביצוע עבירות נוספות.

לביצוע עבירה פלילית ממניע גזעני, לכאורה, ישנה חומרה נוספת ויש לפעול למיצוי כל חומרת הדין, כנגד המבצעים עבירות על רקע גזעני ולהיאבק בתופעות אלו בעוצמה ובנחישות”.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן