ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חינוך מאזני הצדק פלילים קהילה

לחקור חשד לביצוע עבירה כלפי קטין על רקע גזעני מנהג רכב הסעות

עורך הדין אווקה (קובי) זנה, ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות אל ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרת ישראל, ניצב גדי סיסו, בבקשה לפתוח בחקירה בחשד לביצוע עבירות כלפי קטין, על רקע גזעני; בסרטון שהוצג בכתבה, ניתן לשמוע את נהג ההסעות מאיים על הקטין; "אתה שומע? עכשיו אני אראה לך. שעתיים אני אתקע אותך איתי עד ל-נתניה... אני אראה לכם מה זה אתיופים. ככה אתם עושים לי? אמא שלך תחפש אותך עכשיו שעתיים. אל תדאג, אני אראה לך מה זה...".
עורך הדין אווקה (קובי) זנה, ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות | רקע: הדמייה של ילד יוצא אתיופיה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
עורך הדין אווקה (קובי) זנה

על רקע פרסום בחדשות ערוץ 12, ממנו עולה, חשד, כי נהג רכב הסעות שהסיע קטין ממוצא אתיופי כבן 11, חטף וכלא אותו בתוך רכב ההסעות בו נהג וכל זאת קהילה ממניע גזעני, לכאורה, בשל מוצאו של הקטין, פנתה היום (רביעי, ז’ בתמוז התשע”ט) היחידה לתיאום המאבק בגזענות במשרד המשפטים אל ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרת ישראל, ניצב גדי סיסו, בבקשה לפתוח בחקירה בחשד לביצוע עבירות כלפי קטין, על רקע גזעני.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

מן הפרסום מתברר, כי נהג ההסעות חטף ו-כלא את הקטין, לכאורה, כנקמה על “פקקים” שנוצרו בעקבות מחאות על רקע נסיבות מותו של סלמון טקה זכרו לברכה.

‘ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות’ עורך הדין אווקה (קובי) זנה, החליט לנקוט ביד קשה ו”אפס סובלנות” כלפי מבצעי עבירות על רקע גזעני‘ ובמכתב ששלח, מצוין, כי בסרטון שהוצג בכתבה, ניתן לשמוע את נהג ההסעות מאיים על הקטין;

אתה שומע? עכשיו אני אראה לך. שעתיים אני אתקע אותך איתי עד ל-נתניה.

 אני אראה לכם מה זה אתיופים. ככה אתם עושים לי? אימא שלך תחפש אותך עכשיו שעתיים. אל תדאג, אני אראה לך מה זה“.

עורך הדין אווקה (קובי) זנה; “מדובר, לכאורה, באירוע חמור של חטיפת קטין בן 11 לשם כליאה והתעללות בו – וזאת על רקע גזעני” 

דובר היחידות המקצועיות באגף דוברות, הסברה ותקשורת של משרד המשפטים מר יובל גורן, מסר ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ כי; כמו כן, מהסרטון, ניתן להתרשם גם, כי היקטיןי מפוחד ומבוהל ממעשה הנהג.

מצפייה בסרטון, עולה, חשד, כי מעשיו של הנהג, עולים, כדי עבירות שונות בהן; חטיפת אדם בכוונה שייכלא שלא כחוק, וכן איומים, פגיעה בפרטיות ועבירות נוספות וכל אלו, כביכול, מתוך מניע של גזענות.

בנסיבות אלו, נכתב, מתבקש ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה להורות על חקירה דחופה על מנת לברר את נסיבות המעשה ובהתאם לממצאים, למצות את הדין עם החשוד.

ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות, עורך הדין זנה; “במידה וממצאי החקירה, יאמתו את החשדות, מדובר, לכאורה, באירוע חמור של חטיפת קטין בן 11 לשם כליאה והתעללות בו – וזאת על רקע גזעני ותוך פגיעה בפרטיותו של הקטין לצד ביצוע עבירות נוספות.

לביצוע עבירה פלילית ממניע גזעני, לכאורה, ישנה חומרה נוספת ויש לפעול למיצוי כל חומרת הדין, כנגד המבצעים עבירות על רקע גזעני ולהיאבק בתופעות אלו בעוצמה ובנחישות”.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן