קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חינוך מאזני הצדק פלילים קהילה

לחקור חשד לביצוע עבירה כלפי קטין על רקע גזעני מנהג רכב הסעות

עורך הדין אווקה (קובי) זנה, ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות אל ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרת ישראל, ניצב גדי סיסו, בבקשה לפתוח בחקירה בחשד לביצוע עבירות כלפי קטין, על רקע גזעני; בסרטון שהוצג בכתבה, ניתן לשמוע את נהג ההסעות מאיים על הקטין; "אתה שומע? עכשיו אני אראה לך. שעתיים אני אתקע אותך איתי עד ל-נתניה... אני אראה לכם מה זה אתיופים. ככה אתם עושים לי? אמא שלך תחפש אותך עכשיו שעתיים. אל תדאג, אני אראה לך מה זה...".
עורך הדין אווקה (קובי) זנה, ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות | רקע: הדמייה של ילד יוצא אתיופיה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
עורך הדין אווקה (קובי) זנה

על רקע פרסום בחדשות ערוץ 12, ממנו עולה, חשד, כי נהג רכב הסעות שהסיע קטין ממוצא אתיופי כבן 11, חטף וכלא אותו בתוך רכב ההסעות בו נהג וכל זאת קהילה ממניע גזעני, לכאורה, בשל מוצאו של הקטין, פנתה היום (רביעי, ז' בתמוז התשע"ט) היחידה לתיאום המאבק בגזענות במשרד המשפטים אל ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרת ישראל, ניצב גדי סיסו, בבקשה לפתוח בחקירה בחשד לביצוע עבירות כלפי קטין, על רקע גזעני.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

מן הפרסום מתברר, כי נהג ההסעות חטף ו-כלא את הקטין, לכאורה, כנקמה על "פקקים" שנוצרו בעקבות מחאות על רקע נסיבות מותו של סלמון טקה זכרו לברכה.

'ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות' עורך הדין אווקה (קובי) זנה, החליט לנקוט ביד קשה ו"אפס סובלנות" כלפי מבצעי 'עבירות על רקע גזעני' ובמכתב ששלח, מצוין, כי בסרטון שהוצג בכתבה, ניתן לשמוע את נהג ההסעות מאיים על הקטין;

"אתה שומע? עכשיו אני אראה לך. שעתיים אני אתקע אותך איתי עד ל-נתניה.

 אני אראה לכם מה זה אתיופים. ככה אתם עושים לי? אימא שלך תחפש אותך עכשיו שעתיים. אל תדאג, אני אראה לך מה זה".

עורך הדין אווקה (קובי) זנה; "מדובר, לכאורה, באירוע חמור של חטיפת קטין בן 11 לשם כליאה והתעללות בו – וזאת על רקע גזעני" 

דובר היחידות המקצועיות באגף דוברות, הסברה ותקשורת של משרד המשפטים מר יובל גורן, מסר ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי; כמו כן, מהסרטון, ניתן להתרשם גם, כי היקטיןי מפוחד ומבוהל ממעשה הנהג.

מצפייה בסרטון, עולה, חשד, כי מעשיו של הנהג, עולים, כדי עבירות שונות בהן; חטיפת אדם בכוונה שייכלא שלא כחוק, וכן איומים, פגיעה בפרטיות ועבירות נוספות וכל אלו, כביכול, מתוך מניע של גזענות.

בנסיבות אלו, נכתב, מתבקש ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה להורות על חקירה דחופה על מנת לברר את נסיבות המעשה ובהתאם לממצאים, למצות את הדין עם החשוד.

ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות, עורך הדין זנה; "במידה וממצאי החקירה, יאמתו את החשדות, מדובר, לכאורה, באירוע חמור של חטיפת קטין בן 11 לשם כליאה והתעללות בו – וזאת על רקע גזעני ותוך פגיעה בפרטיותו של הקטין לצד ביצוע עבירות נוספות.

לביצוע עבירה פלילית ממניע גזעני, לכאורה, ישנה חומרה נוספת ויש לפעול למיצוי כל חומרת הדין, כנגד המבצעים עבירות על רקע גזעני ולהיאבק בתופעות אלו בעוצמה ובנחישות".
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן