אורח נעים דיני משפחה וירושה זוגיות כל הכותבים מאזני הצדק

להתגרש באהבה – האם זה אפשרי | טור אישי של עורכת דין גלית צור

גירושין הם עסק מסובך וקשה, שלרוב מגיע למקומות קשים שהזוג לא האמין שיגיע אליהם אי פעם ◄ אז אם 'יום המשפחה' עובר עליכם במחשבות על פירוק הזוגיות, דעו שאפשר גם אחרת ◄ מחשבה מראש ובחירה בדרך של גירושין בהסכמה יאפשרו לכם לפתוח דף חדש בחייכם, מבלי לקרוע ולהרוס את הדף הקודם ◄ הנה כל הטיפים בדרך לגירושין באהבה, בלי בתי משפט, ריבים ופילוג בין כל בני הבית.
0
0
גלית צור, מנהלת פורום גירושין בזאפ משפטי | צילום: ענת קזולה | צילום רקע זוג ולב פצוע | צילום: 123rfCom | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
עורכת דין גלית צור

להתגרש באהבה – האם זה אפשרי? יש הטוענים שכן. גירושים באהבה אפשריים, אך הם מחייבים את שני הצדדים לגשת למצב בבשלות, בכבוד ובנכונות להתפשר. גירושין יכולים להיות תהליך קשה ורגשי, אבל זה לא חייב להיות תהליך מר ומעורר מחלוקת.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

זוגות שמסוגלים להתגרש באהבה, מתמקדים לרוב בתמונה הרחבה יותר, הכוללת את ילדיהם, רווחתם העתידית והיציבות הכלכלית שלהם.

הם עשויים לבקש את עזרתו של מגשר או מטפל, כדי לפתור את ההבדלים ביניהם ולהגיע להסכמה הוגנת והוגנת לשני הצדדים.

יצוין כי גירושין באהבה הם לא בהכרח, אומר שבני הזוג, יישארו חברים או ינהלו מערכת יחסים קרובה לאחר הגירושין.

כל הרעיון הוא פשוט ואומר שהם מסוגלים להיפרד בצורה מכבדת, שלווה וממוקדת בטובת כל המעורבים. בקיצור, גירושים עם אהבה אפשריים אבל זה מצריך מחויבות לנימוס, אמפתיה ותקשורת פתוחה לאורך כל התהליך.

לעורכת הדין גלית צור, מנהלת פורום גירושין ב”זאפ משפטי” יש דעה מוצקה, מגובשת ובעיקר מקצועית בנושא ואנו מביאים כאן מדעתה בטור האישי שלה;

כל זוג ששקל להתגרש, מכיר את המחשבות המאיימות והמפחידות שלעיתים די בהן, כדי להחליט שלא להתקדם עם ההליך ולהישאר בתוך המערכת הזוגית המורכבת.

מה אם אגיד לכם שאפשר גם אחרת? הכירו את ‘גירושין בהסכמה‘ – זהו הליך לפיו זוגות המבקשים להתגרש יכולים לעשות זאת במידה ושני בני הזוג מעוניינים להתגרש.

ההליך, מציע תהליך נוח ורגוע, בליווי של משרד עורכי דין מקצועי, המתמחה בהליך הגירושין ומלווה את שני בני הזוג.

במסגרת ההליך, ניתן לנסח הסכם גירושים בהסכמה, שיהיה מותאם על שניכם ויכלול את כל הנושאים החשובים ב-פירוק מערכת היחסים והחיים המשותפים שלכם.

בנוסף, תגיעו להסכמה לגבי תנאי הפרידה ותחילת החיים החדשים שלכם כ-זוג גרוש.

אז רגע לפני שתבחרו לשנות את הסטטוס המשפחתי שלכם, זיכרו שיש חשיבות מכרעת גם לאופן שבו תבחרו להתגרש.

ניסוח ההסכם מתבצע על-ידי ‘משרד עורכי דין לדיני משפחה‘ בעל ניסיון בתחום הגירושין, והוא כולל בתוכו בין היתר פירוט לגבי משמורת על הילדים, במידה ויש ילדים מתחת לגיל 18, חלוקת רכוש וכסף של בני הזוג ו’תשלום מזונות‘.

כאשר בני הזוג, יושבים מול עורך הדין, זה הזמן בו הם יכולים להעלות את הדרישות והרצונות שלכם מההליך על מנת שכל צד, יהיה מרוצה מהניסוח הסופי של החוזה.

החוק בישראל, מחייב היום לעבור ‘הליך גישור‘ לפני פנייה לערכאות משפטיות. הליך הגישור, יכול להתבצע עם עורך דין להסכם גירושין שיידע לכוון את הזוג לניסוח הסכם.

הליך הגישור, מאפשר להגיע להסכם בתהליך מהיר כשהמטרה היא לפגוע כמה שפחות בילדים המשותפים ולהביא אותם לשגרה חדשה ובריאה יותר בהקדם האפשרי.

ההסכם למעשה “יסגור” את כל הנושאים החשובים ביותר הנוגעים לתהליך הגירושים ויקל על בני הזוג והמשפחה כולה.

בתום תהליך הגישור לגירושין בהסכמה, ניתן להגיע לחתימת הסכם רשמי מול עורך הדין לגישור, לאחריו מועבר ה-הסכם לבית המשפט לדיני משפחה לצורך אישור סופי שלו.

ברגע שיש אישור סופי להסכם הליך גירושין בהסכמה, תוכלו להתחיל דף חדש בחייכם האישיים. בדרך זו, אתם מספקים פתרון אישי וחשוב לכם ולילדים המשותפים שלכם ו-מונעים יצירת סכסוך מתמשך על רקע פירוק הנישואים שלכם.

אז רגע לפני שתבחרו לשנות את הסטטוס המשפחתי שלכם, זיכרו שיש חשיבות מכרעת גם לאופן שבו תבחרו להתגרש.

מחשבה מראש ובחירה בדרך של גירושין בהסכמה, יאפשרו לכם לפתוח דף חדש בחייכם, מבלי לקרוע ולהרוס את הדף הקודם.

________

* כותבת המאמר היא עורכת דין גלית צור, מנהלת פורום גירושין בזאפ משפטי, הובא באדיבות רון שור, סמנכל חברת דולפין פרסום ויחסי ציבור בעירבון מוגבל.

0
0Tags

אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן