בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

כאן ילדי ישראל פלילים

לבקש צו שיגביל עבריין מין מלגור לשהות בסביבת נפגעיו

בהמשך לפרסומים על 'שחרור האסירים' הינה לכם, תזכורת; נפגעי עבירות מין רשאים לבקש על פי 'חוק מגבלות על חזרתו של עבריין מין לסביבת נפגע העבירה' מבית המשפט להטיל צו שיגביל את העבריין מלגור, לעבוד או ללמוד בסביבת מגוריהם ◄ עורך דין איתי נעמן, ראש 'תחום נפגעי עבירות מין בסיוע המשפטי, משרד המשפטים'; "באמצעות הטלת מגבלות על עבריין המין שמשתחרר ממאסר, ניתן למנוע נזק נפשי חמור נוסף שעלול להיגרם לנפגעי עבירות מין מהיתקלות תדירה עם עבריין המין שפגע בהם.
עבריין מין נעצר על ידי הבולשת של המשטרה ברקע המותקפת
עבריין מין נעצר

בין האסירים שמשתחררים היום במסגרת השחרור המוקדם, נמצאים עשרות עברייני מין שריצו עונשי מאסר של עד ארבע שנים. על רקע זה, חשוב להזכיר, כי בהתאם ל'חוק מגבלות על חזרתו של עבריין מין לסביבת נפגע העבירה' כל מי שנפגע או נפגעה מעבירת מין רשאי להגיש בקשה אל בית המשפט להטיל צו שיגביל את 'עבריין המין' לאחר שחרורו מהמאסר מלגור, לעבוד או ללמוד בסביבת חייו של נפגע העבירה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

את הבקשה ניתן להגיש באמצעות פנייה אל הסיוע המשפטי במשרד המשפטים, אשר ימנה לנפגע העבירה עורך דין, שיכין עבורו את הבקשה וייצג אותו בבית המשפט.

אגף דוברות הסברה ותקשורת | משרד המשפטים באמצעות דובר היחידות המקצועיות, מר יובל גורן, מסר לפורטל 'כאן ישראל | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה כיהסיוע המשפטי, ניתן ללא עלות ו-ללא תלות במצבו הכלילי של נפגע העבירה.

לילדים ובני נוער, ניתן ייצוג מותאם באמצעות עורכי דין מיוחדים המומחים בתחום.

עורך דין איתי נעמן, ראש 'תחום נפגעי עבירות מין בסיוע המשפטי, משרד המשפטים'; "באמצעות הטלת מגבלות על עבריין המין שמשתחרר ממאסר, ניתן למנוע נזק נפשי חמור נוסף שעלול להיגרם לנפגעי עבירות מין מהיתקלות תדירה עם עבריין המין שפגע בהם.

עורכי הדין של 'הסיוע המשפטי' עברו הכשרה מקצועית שנבנתה במיוחד לנושא זה, וחשוב שנפגעות ו'נפגעי עבירות מין' ידעו שאנחנו הכתובת עבורם ואנו מטפלים בפניות כאלו בכל העת".

 סיוע לנפגעי עבירות מין מכוח חוק המגבלות

סיוע משפטי לנפגעי עבירה לפי חוק מגבלות על חזרתו של עבריין מין לסביבת נפגע העבירה.​ בתאריך 1.1.2005 נכנס לתוקפו חוק מגבלות על חזרתו של עבריין מין לסביבת נפגע עבירה, התשס"ה- 2004 (להלן "החוק").

מטרתו של החוק, היא למנוע נזק נפשי חמור נוסף שעלול להיגרם לנפגעי עבירות מין מהיתקלות תדירה עם עבריין המין שפגע בהם.

סעיף 3 לחוק, מאפשר לנפגע להגיש בקשה לקבלת צו מבית המשפט, המגביל מגורים או עבודה של עבריין המין בקרבת מקום המגורים או מקום העבודה של נפגע העבירה.

צו יינתן אם שוכנע בית המשפט, כי לנפגע העבירה עלול להיגרם נזק נפשי של ממש אם עבריין המין, יתגורר או יעבוד בקרבת מקום מגוריו או מקום עבודתו של הנפגע. ההליך לקבלת צו ההגבלה, ובכלל זה, הליכי עיון חוזר, ערר או ערעור הנוגעים לבקשה לצו כאמור הוא הליך אזרחי, אף שהוא בא בעקבות הרשעה בפלילים.

על נפגע עבירה הנכנס בגדרו של חוק המגבלות על עברייני מין, מוטלת החובה להוכיח, כי אם עבריין המין, יתגורר או יעבוד בקרבת מגוריו או מקום עבודתו, אזי ייגרם לו נזק נפשי של ממש.

בהתאם להוראות החוק, מי שיכולים להגיש את הבקשה לבית המשפט הם אחד מאלה; נפגע העבירה או אדם מטעמו, היועץ המשפטי לממשלה או נציגו, התובע המשטרתי, תובע צבאי או עובד סוציאלי שמונה על פי חוק.

מיום כניסתו של חוק המגבלות על עבריין מין לתוקף, נעשה שימוש מועט באפשרות להגיש בקשות לפי חוק זה.

מאחר ומדובר בהליך אזרחי שבו בעל הדין הוא נפגע העבירה, הוחלט, כי ראוי שהבקשה בהליך תוגש בידי נפגע העבירה (באמצעות ייצוג משפטי של האגף לסיוע משפטי שיוענק לצורך זה ללא בחינת זכאות כלכלית של מבקש הסיוע המשפטי) ותשקף לבית המשפט את השיקולים הרלוונטיים לנפגע בנפרד מהשיקולים הנוגעים לעבריין, שאינם תואמים בהכרח את האינטרס של נפגע העבירה.

לנפגע העבירה שמורה הזכות להגיש את הבקשה בשלב טרם גזר הדין, במקרה שלא צפוי להיגזר על עבריין המין מאסר בפועל או טרם שחרורו אם נדון למאסר בפועל.

יובהר, כי סיוע משפטי בנושא נכנס לתוקפו ביום 13.7.15. לשם כך, נבחר צוות פנימי וחיצוני שאמון על הנושא. הן עורכי הדין החיצוניים והן עורכי הדין הפנימיים עברו הכשרה מקצועית מקיפה, אשר נבנתה במיוחד לנושא זה.

◄ אל סיוע המשפטי במשרד המשפטים, ניתן לפנות;

  • באמצעות המוקד הטלפוני, טל; 1-700-70-60-44 (שלוחה 4)
  • באמצעות הדואל, אל; Siyua.hanhala@justice.gov.il
  •  בהגעה לאחד ממחוזות הסיוע המשפטי. לאיתור המחוז הקרוב למקום מגוריך, כאן>> https://bit.ly/2QGsx0Fאודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן