"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות חדשות הרשויות המקומית מאזני הצדק

לבחון הסדר התנהלות התביעה העירונית מול הפיקוח ברשויות

כך נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות כב' השופט (בדימוס) דוד רוזן, על תלונה של שכנה פנתה אל מחלקה המשפטית בעיר מגוריה והתלוננה על כך, שהשכן שלה מבצע 'עבירות בנייה משמעותיות' ◄"העיריות והרשויות המקומיות עמוסים לעייפה בעבודה ובמיני מטלות שאינן תמיד נגזרות מסוגיות משפטיות צרופות. חרף נתון זה, נראה, כי לא ניתן להותיר המצב השורר".
כב' השופט (בדימוס) דוד רוזן, נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות, ברקע: אישה מתוסכלת מסחבת בעירייה | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
כב' השופט (בדימוס) דוד רוזן

בעקבות תלונה שהוגשה לנציבות תלונות הציבור על מייצגי המדינה,  בנוגע ל'הפרות בנייה' משמעותיות בעיר במרכז הארץ, שלא זכו לטיפול ומעקב כנדרש מן התביעה העירונית ו-אגף הפיקוח בעירייה במשך 4 חודשים, פנה לאחרונה, כב' השופט (בדימוס) דוד רוזן 'נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות' אל מנהלת המחלקה להנחיית תובעים מוסמכי יועץ משפטי לממשלה ב-פרקליטות המדינה והמליץ לבחון נהלים חדשים להסדרת התנהלות 'התביעה העירונית' מול מחלקת הפיקוח ב-רשויות המקומיות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

עולה, כי בתלונה שהוגשה לנציבות, ציינה האישה, כי פנתה אל המחלקה המשפטית בעיר מגוריה והתלוננה על כך, כי השכן שלה מבצע 'עבירות בנייה משמעותיות'.

האישה, טענה בין היתר, כי השכן, פועל להקמת 'מעון ו-גן לילדים' בחצר, מרחיב את דירתו ומקים בחצר, דירות לילדיו שעזבו את ביתו, זה מכבר.

בנוסף, לטענתה של המלינה, השכן שלה, למעשה, גם פלש לשטח המוגדר כשטח ציבורי, סיפח לעצמו אדמות ציבור, בנה חומת לבנים ללא היתר ואף התקין מערכת ביוב עצמאית אשר הקמתה פגעה ב-מערכת הביוב הציבורית במקום.

זאת עוד, בתלונה אל הנציבות, נטען, על אף הדיווח על עבירות הבניה החמורות, לכאורה, כי ארבעה חודשים לאחר הגשת התלונה לעירייה, עדיין לא הועברו ממצאי הביקורת מ-אגף הפיקוח העירוני אל המחלקה המשפטית.

דובר היחידות המקצועיות באגף דוברות הסברה ותקשורת של משרד המשפטים, מסר באמצעות מר יובל גורן לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' כי בבדיקה שביצע הנציב רוזן, הוא מצא, כי מאז פניית המחלקה המשפטית אל 'אגף הפיקוח על הבנייה' ועד למועד פניית המתלוננת אל הנציבות, חלפו 4 חודשים וטרם נתקבלו ממצאים כלשהם.

בהחלטתו קבע 'נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות' כב' השופט (בדימוס) דוד רוזן, כי; "המחלקה המשפטית, שקטה על השמרים, תוך שהיא מודעת להפרות בנייה משמעותיות, מבלי לדרוש עדכון ודיווח אודות התקדמות הטיפול בתלונה ממחלקת הפיקוח".

לדברי הנציב, רוזן; "העיריות והרשויות המקומיות עמוסים לעייפה בעבודה ובמיני מטלות שאינן תמיד נגזרות מסוגיות משפטיות צרופות. חרף נתון זה, נראה, כי לא ניתן להותיר המצב השורר".

נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות, המליץ, כאמור, למנהלת המחלקה להנחיות תובעים מוסמכי היועץ המשפטי לממשלה בפרקליטות המדינה, לבחון גיבוש נהלים חדשים להסדרת התנהלות התביעה העירונית מול מחלקת הפיקוח ב-עיריות והרשויות המקומיות.

אל תמצית ההחלטה של נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן