קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

פלילים

לא כל הנוצץ זהב – פגמים של הפרקליטות בניהול תיק פלילי

נציב תלונות הציבור כב' השופט (בדימוס) דוד רוזן, קובע, כי תלונה שהוגשה לו נגד הפרקליטות נמצאה מוצדקת. בתלונה שהוגשה לנציבות התלונן בא כוח הנאשם על התנהלות הפרקליטות, במהלך משפט הוכחות בבית משפט מחוזי, בסיומו הורה ביהמש על זיכוי הנאשם מעבירת שוד. הנציב קבע, כי נפל פגם חמור בהתנהלות הפרקליטות באי חשיפתה את עצם קיומה של התצפית, שהינה, כאמור, בבחינת "ראיית הזהב" עבור ההגנה, כמו גם בהימנעותה מגביית עדויות השוטרים התצפיתנים.
כב' השופט (בדימוס) דוד רוזן
כב' השופט (בדימוס) דוד רוזן

כב' השופט (בדימוס) דוד רוזן נציב תלונות הציבור, המליץ לאחרונה בפני הגורמים הרלוונטיים במשטרת ישראל על רענון וחידוד הצורך ביישום פסיקת בית המשפט העליון בכל הקשור לתמורה המובטחת ל'מדובבים' במסגרת ההסכמים הנערכים עמם – זאת בעקבות פגמים חמורים בהתנהלות הפרקליטות בניהול תיק פלילי בבית משפט מחוזי.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

עולה, כי בתלונה שהוגשה לנציבות, התלונן עורך דין קובי סודרי ששימש כבא כוח הנאשם על התנהלות הפרקליטות, במהלך משפט הוכחות בבית משפט מחוזי, בסיומו הורה בית המשפט על זיכוי הנאשם מעבירת שוד.

הנציב, קובע בהחלטתו, כי הפגמים שנפלו בהתנהלות הפרקליטות בתיק, היו חמורים ועסקו בעיקר בהפעלת המדובב וכן בהסתרת ראיה מרכזית היא המכונה; "ראיית זהב" מההגנה.

ואלה עיקרי הממצאים;

 חיסוי "ראיית זהב" מההגנה;

בא כוח הנאשם עורך דין סודרי, גרס בתלונה, כי המדובב מטעם המשטרה, שיקר בבית המשפט ביחס לקיומם של סימוני ידיים מפלילים מצדו של הנאשם.

עובדת קיומה של 'תצפית לתא המעצר' הוסתרה תחת תעודת חיסיון והפרקליטות נמנעה מלגבות עדויות מהשוטרים התצפיתנים, אשר אף לא אחד מהם ראה סימוני ידיים מפלילים מצדו של הנאשם, להם טען המדובב.

נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות, קבע, כי נפל פגם חמור בהתנהלות הפרקליטות באי חשיפתה את עצם קיומה של התצפית, שהינה, כאמור, בבחינת; "ראיית הזהב" עבור ההגנה, כמו גם בהימנעותה מגביית עדויות השוטרים התצפיתנים.

 חיסוי מסירת מידע שגוי לבית המשפט ולהגנה;

טענה נוספת שנבדקה התמקדה בהחלטה שהוציא בית המשפט, שהורה לפרקליטות לגלות מידע בדבר קביעות מהימנות של בתי משפט ביחס למדובב במקרים קודמים.

תחילה הודיעה התובעת לסניגור, עורך דין קובי סודרי, כי: "בתיקים בהם העיד המדובב, לא נקבעו ממצאי מהימנות לגביו".

בהמשך המשפט, כך על פי התלונה, מידע זה התברר כשגוי. בנסיבות אלה, הנציב, קבע, כי הטענה מוצדקת וכי נפל פגם בהתנהלות הפרקליטות בעניין זה.

 הימנעות הפרקליטות מלקיים אחר הוראות בית המשפט, מלהעביר חומר חקירה מהותי לידי ההגנה;

טענה אחרת נגעה להימנעות הפרקליטות מלקיים אחר החלטות בית משפט, אשר הורו על חשיפת נתונים אודות שיטת הפעולה של המדובב בעבר.

בירור התלונה, העלה עוד, כי חומר חקירה מהותי, שנתקבל במשרדי הפרקליטות, לא הועבר, כנדרש וכצריך להגנה.

דוברת היחידות המקצועיות של משרד המשפטים, עורכת דין שיר נוי פיינר, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; נוכח הפגמים שהתגלו בבדיקת התלונה, המליץ נציב תלונות הציבור כב' השופט (בדימוס) דוד רוזן, בהתאם לסמכותו, בפני פרקליט המדינה להפיק הלקחים המתאימים ולרענן ההנחיות הרלוונטיות למניעת הישנות מקרים דומים בעתיד.

כאמור,  לאור פגמים שנפלו במהות ההסכם שנחתם עם המדובב בתיק דנן, המליץ הנציב בפני הגורמים הרלוונטיים ב'משטרת ישראל' על רענון וחידוד הצורך ביישום 'פסיקת בית המשפט העליון' בכל הקשור ל'תמורה המובטחת למדובבים' במסגרת ההסכמים הנערכים עמם.

אל פגמים חמורים בהתנהלות הפרקליטות בניהול תיק פלילי בבית משפט מחוזי – לקריאת תמצית ההחלטה המלאה.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן