קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

ארכיאולוגיה פלילים

כתובות גרפיטי על בית הכנסת העתיק בשמורת הטבע הר מירון

"מקום קדוש זה לא יחולל" - כתובות גרפיטי מסוג זה ועוד שכאלה בצבע אדום, רוססו על קירות בית כנסת בן 1800 שנה ◄ מפקח רשות העתיקות: "אם זה לא חילול, אני לא יודע מה כן. אנשים גורמים נזק למורשת בלי להניד עפעף, וכולנו יוצאים נפסדים" ◄ בית הכנסת, היווה מוקד עליה לרגל במשך מאות שנים ובמסורות היהודיות הגליליות הוא מקושר לביאת המשיח.

כתובות גרפיטי רוססו על ידי אלמונים על בית הכנסת העתיק שב'שמורת הטבע – הר מירון' ליד ציון קברו של התנא רבי שמעון בר יוחאי (הרשב"י). על הקירות נכתב בצבע אדום; "מקום קדוש זה לא יחולל. ראו הוזהרתם", "כאן לא יהיה פארק ארכיאולוגי", "הר מירון אינו הפקר" ו"ראו הוזהרתם".

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

ארכאולוג נפת גליל עליון מזרחי ב-רשות העתיקות, מר אורי ברגר, אשר זיהה את הפגיעה באחרונה, התלונן במשטרת ישראל, בגין השחתת האתר וחקירה נפתחה ב'יחידה למניעת שוד של רשות העתיקות'.

אורי ברגר ארכיאולוג נפת גליל עליון מזרחי ברשות העתיקות, בוחן השחתת אתר קירות בית כנסת בן 1800 שנה במירון
אורי ברגר, ארכיאולוג

הארכיאולוג ברגר; "אין סיבה נראית לעין או רעיון סדור העומד מאחורי ריסוס הכתובות. נראה, כי מדובר בונדליזם עברייני והרסני של אנשים המגיעים לבית הכנסת העתיק ומשחיתים אותו במחי יד.

זו לא הפעם הראשונה שהאתר הזה, ששימרה רשות העתיקות באופן מקיף רק לפני שנים אחדות, מושחת.

יש קומץ תמהונים, אשר לכאורה, בשם האמונה, פוגעים ב'מורשת היהודית' ששייכת לכולנו.

"ראו הוזהרתם" כתובת גרפיטי שרוססה על אבן ליד בית הכנסת העתיק בשמורת הטבע - הר מירון
גרפיטי "ראו הוזהרתם"

פגיעה של זר בבית כנסת בחוץ לארץ, היא כואבת ומכעיסה, אך כאשר הדבר מתבצע על ידי אחד מבני עמנו, כאן בארץ ישראל, הדבר איננו נתפס". אמר ארכאולוג נפת גליל עליון מזרחי ב-רשות העתיקות.

דוברת רשות העתיקות הגב' יולי שוורץ, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; בית הכנסת במירון בגליל העליון למרגלות הר מירון, הוא מהגדולים והיפים שבבתי הכנסת של הגליל העליון.

בית הכנסת, היווה מוקד עליה לרגל במשך מאות שנים ובמסורות היהודיות הגליליות הוא מקושר לביאת המשיח.

בשנת 2014, השקיע מנהל השימור של רשות העתיקות מאמצים רבים בשימור ושיקום בית הכנסת העתיק במירון, במימון פרויקט "ציוני דרך" של משרד ראש הממשלה.

במהלך העבודות חוזקו המבנה, קירותיו והמגדל הצמוד אליו.

כתובות הגרפיטי הישנות שרוססו במקום הוסרו מקירות וממזוזות המבנה וצמחיית בר שהחלישה את שלמותו וחסמו מעברים, טופלה.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן