פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

ארכיאולוגיה פלילים

כתובות גרפיטי על בית הכנסת העתיק בשמורת הטבע הר מירון

"מקום קדוש זה לא יחולל" - כתובות גרפיטי מסוג זה ועוד שכאלה בצבע אדום, רוססו על קירות בית כנסת בן 1800 שנה ◄ מפקח רשות העתיקות: "אם זה לא חילול, אני לא יודע מה כן. אנשים גורמים נזק למורשת בלי להניד עפעף, וכולנו יוצאים נפסדים" ◄ בית הכנסת, היווה מוקד עליה לרגל במשך מאות שנים ובמסורות היהודיות הגליליות הוא מקושר לביאת המשיח.

כתובות גרפיטי רוססו על ידי אלמונים על בית הכנסת העתיק שב’שמורת הטבע – הר מירון’ ליד ציון קברו של התנא רבי שמעון בר יוחאי (הרשב”י). על הקירות נכתב בצבע אדום; “מקום קדוש זה לא יחולל. ראו הוזהרתם”, “כאן לא יהיה פארק ארכיאולוגי”, “הר מירון אינו הפקר” ו”ראו הוזהרתם”.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

ארכאולוג נפת גליל עליון מזרחי ב-רשות העתיקות, מר אורי ברגר, אשר זיהה את הפגיעה באחרונה, התלונן במשטרת ישראל, בגין השחתת האתר וחקירה נפתחה ב’יחידה למניעת שוד של רשות העתיקות‘.

אורי ברגר ארכיאולוג נפת גליל עליון מזרחי ברשות העתיקות, בוחן השחתת אתר קירות בית כנסת בן 1800 שנה במירון
אורי ברגר, ארכיאולוג

הארכיאולוג ברגר; “אין סיבה נראית לעין או רעיון סדור העומד מאחורי ריסוס הכתובות. נראה, כי מדובר בונדליזם עברייני והרסני של אנשים המגיעים לבית הכנסת העתיק ומשחיתים אותו במחי יד.

זו לא הפעם הראשונה שהאתר הזה, ששימרה רשות העתיקות באופן מקיף רק לפני שנים אחדות, מושחת.

יש קומץ תמהונים, אשר לכאורה, בשם האמונה, פוגעים ב’מורשת היהודית‘ ששייכת לכולנו.

"ראו הוזהרתם" כתובת גרפיטי שרוססה על אבן ליד בית הכנסת העתיק בשמורת הטבע - הר מירון
גרפיטי “ראו הוזהרתם”

פגיעה של זר בבית כנסת בחוץ לארץ, היא כואבת ומכעיסה, אך כאשר הדבר מתבצע על ידי אחד מבני עמנו, כאן בארץ ישראל, הדבר איננו נתפס”. אמר ארכאולוג נפת גליל עליון מזרחי ב-רשות העתיקות.

דוברת רשות העתיקות הגב’ יולי שוורץ, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; בית הכנסת במירון בגליל העליון למרגלות הר מירון, הוא מהגדולים והיפים שבבתי הכנסת של הגליל העליון.

בית הכנסת, היווה מוקד עליה לרגל במשך מאות שנים ובמסורות היהודיות הגליליות הוא מקושר לביאת המשיח.

בשנת 2014, השקיע מנהל השימור של רשות העתיקות מאמצים רבים בשימור ושיקום בית הכנסת העתיק במירון, במימון פרויקט “ציוני דרך” של משרד ראש הממשלה.

במהלך העבודות חוזקו המבנה, קירותיו והמגדל הצמוד אליו.

כתובות הגרפיטי הישנות שרוססו במקום הוסרו מקירות וממזוזות המבנה וצמחיית בר שהחלישה את שלמותו וחסמו מעברים, טופלה.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן