קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

כאן ראשון לציון כאן רמלה פלילים

כתב תביעה מ-40 מיליון ₪ על כריית חול בלתי חוקית בראשלצ

כתוצאה מכרייה זו במקרקעי הציבור, נפער 'בור' בשטח של כ-135 דונם. עולה, כי כרייה בלתי חוקית זו, מהווה נטילת משאבי ציבור והתעשרות על חשבונה של מדינת ישראל ותושביה שלא כדין ◄ הנזק שנגרם לציבור בעקבות כריית החול שנפער באזור ראשון לציון ויצירת הבור, נאמד בסך של כ- 14.5 מיליון ₪, בגין ערך החול וכן כ- 30 מיליון ₪ נוספים בגין עלויות שיקום הבור שנפער כתוצאה מפעילותם.
כריית חול בלתי חוקית בהיקף נרחב באזור ראשלצ
כריית חול בלתי חוקית בהיקף נרחב באזור ראשלצ

כנגד שלושה נתבעים ושתי חברות, הגישה פרקליטות מחוז מרכז (אזרחי) בשם 'רשות מקרקעי ישראל' אל בית המשפט המחוזי מרכז, כתב תביעה בסך של מעל ל-40 מיליון ₪, להשבת כספי ציבור בעקבות כרייה בלתי חוקית של חול בהיקף נרחב באזור ראשון לציון.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

לפי כתב התביעה, הנתבעים; אבו אל חלאוה אחמד (חברת א.א עפר ופיתוח) מהעיר רמלה, אבו אל חלאוה ח'דר, מרמלה, אבי זילברמן, מהעיר ראשון לציון, חברת אחים חלאוה א.ח. בעירבון מוגבל מהעיר רמלה, חברת אחים חלאוה יזמות והשקעות, מרמלה, או מי מטעמם.

קיבלו הנתבעים מן המדינה מספר אישורים לצורך פינוי עודפי עפר שהוצאו מאתר עבודות תשתית באזור ראשון לציון. בעודם יוצרים מצג שווא בפני גורמי מדינה שונים, כאילו הינם פועלים ברישיון לצורך מטרה זו, אולם בפועל, כרו הנתבעים באופן בלתי חוקי חול בהיקפים עצומים לשימושם האישי והפרטי וזאת ללא היתר.

כתוצאה מכרייה זו במקרקעי הציבור, נפער 'בור' בשטח של כ-135 דונם. עולה, כי כרייה בלתי חוקית זו, מהווה נטילת משאבי ציבור והתעשרות על חשבונה של מדינת ישראל ותושביה שלא כדין.

הנזק הנובע ממעשי הנתבעים, מתעצם לאור העובדה, כי מדובר ב"משאב עולמי נדיר" ו-מתכלה. החול, אותו כרו, הנתבעים במשך השנים היה מסוג; "חול סוכרי" איכותי ביותר.

בנסיבות אלו עבודות השיקום ומילוי הבור, לא יוכלו להשיב את הקרקע למצבה הטבעי הקודם, ויתמקדו בהסרת הסכנה שיוצר הבור, תוך שימוש ב'תחליפי חול' אחרים.

כריית חול נרחב ובלתי חוקית באזור ראשלצ
כריית חול נרחב ובלתי חוקית באזור ראשלצ

דוברת פרקליטת מחוז מרכז, במשרד המשפטיםעורכת דין רוני ליבנה, הוסיפה לפורטל 'כאן ישראל | kanisrael  | כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה' כי; בכתב התביעה, מצוין, כי הנזק שנגרם לציבור בעקבות כריית החול שנפער באזור ראשון לציון ויצירת הבור, נאמד בסך של כ- 14.5 מיליון ₪, בגין ערך החול וכן כ- 30 מיליון ₪ נוספים בגין עלויות שיקום הבור שנפער כתוצאה מפעילותם.

בכתב התביעה, נכתב; "לפנינו תביעה בעלת אינטרס ציבורי וחברתי ראשון במעלה, להשבת כספי ציבור שנגזלו בעקבות כרייה בלתי חוקית, בקנה מידה עצום, של משאב ציבורי הנמצא במחסור, אותה ביצעו הנתבעים במשך מספר שנים, בניגוד לחוק, תוך יצירת מצג שווא בפני גורמי המדינה השונים כאילו הינם פועלים ברישיון וכנדרש בחוק ומתוך מטרה לעשות עושר ולא במשפט על חשבון הציבור…

… הנזק שגרמו הנתבעים לאוצרות הטבע של מדינת ישראל, לסביבה כולה ולציבור – עצום בממדיו ובהיקפו. כדי לסבר את האוזן, הבור שנפער במקרקעין, עולה בממדיו כדי מחצבה ממש".

התביעות הוגשו באמצעות עורכי הדין נורית טביב מזרחי, יעל קלטניק ו-רועי בן עמי מ-פרקליטות מחוז מרכז (אזרחי), בסיוע היחידה לאכיפה אזרחית בפרקליטות המדינה.

אל; כריית חול – כתב תביעה.
 • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  Add Comment

  Click here to post a comment

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  דילוג לתוכן