חקלאות ישראל ירוק נעים פלילים צער בעלי חיים

כתב אישום חמור כנגד תושבי הגולן ומפעילת האתר יער האיילים

רשות הטבע והגנים, יחד עם משרד החקלאות, יבקשו במסגרת ההליכים למצות את הדין עימו ועם שותפו, באופן שיהלום נאמנה את התעוזה העבריינית ויחסם המחפיר של השניים אלו לערכי הטבע המוגנים שאת חייהם קיפחו במחי יחד ולטובת בצע כסף“. פעולות הנאשם ושותפו פסולות מן היסוד, ואנו נבקש להרשיעם בפלילים ואף להטיל עליהם מאסר בפועל ◄“אנו ומבקשים מהציבור הרחב לדווח למוקד משרד החקלאות, הזמין 24/7, במספר *6016“.
0
0

כתב אישום חמור כנגד משה אמיתי, ואדם נוסף תושבי הגולן ומפעילת ה’אתר יער האיילים’ בגין פגיעה וסחר בערכי טבע מוגנים ועבירות צער בעלי חיים הוגש היום (יום רביעי, כ”ב בחשון התשפ”ג) בגין פגיעה וסחר לא חוקי באיילים, המוגדרים בחוק כערכי טבע מוגנים, ועבירות על חוק צער בעלי חיים.

 רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

לדברי רשות הטבע והגנים ומשרד החקלאות, בתום פעילות אכיפה מאומצת כתב האישום הוגש בבית המשפט השלום בעיר טבריה כנגד משה אמיתי, תושב מושב אודם בצפון רמת הגולן בשנות ה-70 לחייו, בעל הרשעה קודמת בעבירות דומות והחברה בבעלותו המפעילה את האתר התיירותי הידוע בשם; “יער האיילים” במושב אודם.

אייל, נלקח כשהוא מורדם ב-יער האיילים מטעם נציג רשות הטבע והגנים | צילום: רשות הטבע והגנים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
אייל, מורדם ביער האיילים

נאשם נוסף שנכלל בכתב אישום הוא תושב היישוב של מועצה מקומית בוקעאתא (بقعاثا) ברמת הגולן, בשנות ה-30 לחייו, שהיה שותף לכאורה למעשים האסורים בחוק.

על פי כתב האישום במהלך חודש אוגוסט 2022, הנאשמים, שחטו בניגוד לחוק איילה מסוג אייל אדום, שהוחזקה באתר “יער האיילים” תחת היתר עם עוד מספר איילים, ועשו זאת באופן אכזרי על ידי שיסוף גרונה עם סכין גדולה ופרפורה למוות עד אשר נשמה את נשימה האחרונה.

על פי תיאור העבירות, השניים, עשו זאת במסגרת עבודתם בחברה המפעילה את יער האיילים ובמטרה לסחור ולמכור את בשרה לאדם שהזמין מראש את הבשר. בתמורה לבשר האיילה התבקש תשלום בסך כ-4,200 ₪.

בתוך כך, כתב האישום מתאר מקרה נוסף של שחיטת מספר איילים בניגוד לחוק שבוצעו על ידי הנאשם מהמושב אודם שמנהל את האתר הנמצא בבעלותו.

כל זאת תוך פגיעה וסחר בערכי טבע מוגנים, עם סטייה מההיתר שניתן לו בהחזקת האיילים וסעיפי עבירות של צער בעלי חיים בהם;

  • עינוי,
  • התעללות והתאכזרות לבעלי חיים
  • אי אספקת צורכי מחייתו של בעל חיים,
  • אי דאגה לבריאותו
  • אי מניעת התעללות בו.
אייל שניצל משחיטה ב-יער האיילים ברמת הגולן | צילום: רשות הטבע והגנים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
אייל שניצל משחיטה

קודם להגשת כתב האישום ועם ביסוס החשדות כנגד הנאשמים, ברשות הטבע והגנים פעלו להתחיל ולהוציא חלק מן האיילים מחזקת הנאשמים אל מקום מוגן, על מנת למנוע פגיעה נוספת בהם.

במהלך פעולות אלו, נטען, ניסה הנאשם, הנמנה על בעלי אתר “יער האיילים” למנוע זאת ואף להחזיר לחזקתו את האיילים שכבר נתפסו באמצעות פנייה לבית משפט השלום בעיר חדרה.

בתום דיון משפטי שנערך בנושא בקשתו נדחתה על ידי כבוד השופטת רקפת סגל מוהר.

את כתב האישום מטעם רשות הטבע והגנים, הגישו עורכי הדין עידית רייכרט ו-דן שרון, ומטעם משרד החקלאות עורך הדין זיו דניאלי.

לדברי התובע הראשי ברשות הטבע והגנים, עורך דין שי פרץ; “המדובר בכתב אישום המגולל ביצוען של עבירות חמורות ונלוזות מצידו של הנאשם משה אמיתי, כלפי איילים חסרי ישע אותם החזיק בהיתר מיוחד.

מעשיו, נעשו בצוותא עם נאשם נוסף מהישוב בוקעאתא, כאשר מאסר על תנאי, ריחף מעל ראשו על רקע ביצוע עבירות קודמות כנגד האיילים.

רשות הטבע והגנים, יחד עם משרד החקלאות, יבקשו במסגרת ההליכים למצות את הדין עימו ועם שותפו, באופן שיהלום נאמנה את התעוזה העבריינית ויחסם המחפיר של השניים אלו לערכי הטבע המוגנים שאת חייהם קיפחו במחי יחד ולטובת בצע כסף“.

מספר איילים שניצלו משחיטה ב-יער האיילים ברמת הגולן | צילום: רשות הטבע והגנים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
איילים שניצלו משחיטה

ממונה תביעות (ממ) במשרד החקלאות ופיתוח הכפר, עורך דין זיו דניאלי; “תכליתו של ‘יער האיילים‘ הייתה להגן על בעלי החיים, שימש כדי לבצע שחיטה אכזרית למען בצע כסף.

פעולות הנאשם ושותפו פסולות מן היסוד, ואנו נבקש להרשיעם בפלילים ואף להטיל עליהם מאסר בפועל.

משרד החקלאות, יפעל ככל שיידרש על מנת למצות את הדין בכל הנוגע לעבירות צער בעלי חיים, ולהבטיח את רווחתם של בעלי החיים. ככל שעולה החשד לאירוע מסוג זה/

מטעם אגף תקשורת, דוברות והסברה של משרד החקלאות ופיתוח הכפר, נמסר על ידי הסטודנט ניל זקסנהויז בידלובסקי לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; “אנו חוזרים ומבקשים מהציבור הרחב לדווח ל-מוקד משרד החקלאות, הזמין 24/7, במספר *6016“.

 

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן