בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

כפר סבא תחבורה ציבורית

כפר סבא נלחמת בפקקים באמצעות פרויקט 'מהיר לעיר'

עשרות תושבים הגיעו לכנס שיתוף הציבור הראשון לתכנית "מהיר לעיר" שקיימה עיריית כפר סבא, הראשונה בה מתקיים מהלך כזה ◄מנכל העירייה מר איתי צחר; "החישוב הוא פשוט, ללא מעבר ל'אמצעי תחבורה ארצית' אנו דוהרים להרעה משמעותית במצב התנועה, להגדלת זיהום האוויר וזמן הפקקים. העיר כפר סבא במרכז הארץ ונהנית מגידול אוכלוסייה מתמיד מחויבת לקדם את נושא; 'התחבורה הציבורית' עוד ועוד. אנו מודעים לקשיים שעלולים להתעורר בעת ביצוע עבודות תשתית ונפעל במלוא הרגישות לצרכי הציבור הרחב והסוחרים ונתחשב ככל הניתן בצרכים אלו".
איתי צחר מנכל עיריית כפר סבא
איתי צחר מנכל עיריית כפר סבא

עירית כפר סבא נלחמת בפקקים ופתחה במהלך של שיתוף הציבור לתכנית "מהיר לעיר" פרויקט ליצירת רשת רציפה של צירי העדפה לתחבורה ציבורית וקיימה השבוע את הכנס הראשון שנחתם בהצלחה רבה ואליו הגיעו תושבים רבים. יש לציין, כי מתוך כלל הרשויות שחתמו על תכנית נתיבי התחבורה הציבורית, כפר סבא היא העיר הראשונה בה מתקיים מהלך כזה. התכנית בהובלת אגף שירות והסברה, ובשיתוף משרד התחבורה וחברת נתיבי איילון.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

בסוף חודש זה (ב-30.7) צפוי להתקיים כנס נוסף בעיר כפר סבא, החל מהשעה 17:00 במרכז הנוער העירוני ברחוב דוד אלעזר 3.

הכנס הראשון לתכנית "מהיר לעיר" נפתח בהסבר כללי על התכנית והצגת מצגת המפרטת את התכנית ושלביה. לאחר מכן, התקיים פאנל מקצועי שבו השתתפו: מנכל העירייה מר איתי צחר, וראש אגף בקרה ואינטגרציה בחברת נתיבי איילון, מר עדי קין קרני, שהשיבו לשאלות רבות שהגיעו מקהל התושבים שנכח במקום.

הנושאים המרכזיים שעלו; שבילי אופניים חדשים שיסללו, שדרוג נראות רחוב ויצמן, השוני בין נתיב תחבורה ציבורית ימיני לעומת שמאלי, שיקולי תחבורה שנבחנו לאורך הדרך, היערכות העסקים ברחוב ורבים נוספים.

בסיום הכנס, התקיימו "שולחנות עגולים" בהם לקחו חלק; הגב' צאלה וקסמן גונן סמנכלית שירות והסברה, סגן מהנדס העיר מר יוסי לנדאו, מנהלת מחלקת התחבורה הגב' הילן דהרי, הגב' דיקלה אסרף הסברה וקשרי קהילה בחברת נתיבי איילון, הגב' טלי רונה אחראית שיתוף הציבור ורבים נוספים.

יצוין, כי כחלק ממהלך זה, פורסם עמוד ייעודי באתר האינטרנט של עיריית כפר סבא ובו מידע רב ומפורט אודות התכנית ומענה לשאלות פופולריות.

כמו כן, הופץ עלון מידע לבתי התושבים והנושא מקודם גם באמצעות דף הפייסבוק העירוני. מהלכים אלה, נועדו להעביר את כל הידע החשוב לתושבים, להסביר להם על תהליך זה.

'מהיר לעיר' הוא פרויקט ליצירת רשת של נתיבי תחבורה ציבורית במטרופולין תל אביב, אותו מקדם משרד התחבורה בשיתוף חברת נתיבי איילון ובו משתתפות 17 רשויות מקומיות.

█ עיריית כפר סבא לשיפור השירות לתושבים הן בדרכי תחבורה והן בהפחתת זיהום אוויר

הרשויות חתמו על הסכמים לקידום הפרויקט בתחומן ביניהן; כפר סבא, תל אביב-יפו, ראשון לציון, רמת גן, בני ברק, קריית אונו, רעננה, הוד השרון, הרצליה ועוד.

מדובר בפרויקט בעל חשיבות תחבורתית עצומה, שמטרתו לתת לתושבים אלטרנטיבה איכותית לרכב הפרטי, על מנת להקל על הפקקים בעיר.

דיון בכנס על "מהיר לעיר"
דיון בכנס על "מהיר לעיר"

הצטרפותה של העיר כפר סבא לפרויקט הארצי היא חלק משיפור השירות לתושבים הן מבחינת דרכי תחבורה יעילות יותר והן מבחינת הפחתת זיהום אוויר, כאשר במסגרת הפרויקט, יתקיימו לצד נתיבי ההעדפה, עבודות לשיפור פני העיר, סלילת שבילי אופניים, הקמת תחנות אוטובוסים חדישות ועוד, במימון משרד התחבורה בגובה של כ-200 מיליון ₪.

רשת נתיבי תחבורה ציבוריתנתצים) תביא לשיפור רמת השירות של התחבורה הציבורית, צמצום זמני הנסיעה, הגברת התדירות של האוטובוסים, נוחות ונגישות הנסיעה לקהלי יעד גדולים יותר.

העבודות, אשר יחלו לקראת סוף 2018, תבוצענה ב-3 מקטעים. בשלב הראשון תבוצע סלילה זמנית במרכז הכביש ברחוב ויצמן עד לרחוב העמק, ותישמר האפשרות לנסיעה בשני נתיבים לשני הכיוונים – בדיוק כמו היום.

החל מיולי 2019 ובמשך כ-30 חודשים, יתקיימו עבודות במקטעים שונים ברחובות ויצמן וטשרניחובסקי, כאשר בכל זמן במהלך העבודות תתאפשר נסיעת רכבים בנתיב אחד לפחות לכל כיוון.

מנכל העירייה מר איתי צחר; "כמות כלי הרכב במדינת ישראל ביחס לכבישים היא מהגבוהות בעולם ונמצאת בגידול מתמיד. בתוך שלוש שנים, גדל מספר כלי הרכב בקרוב ל-20% בעוד שטח הדרכים גדל רק בכ-6%.

החישוב הוא פשוט, ללא מעבר ל'אמצעי תחבורה ארצית' אנו דוהרים להרעה משמעותית במצב התנועה, להגדלת זיהום האוויר וזמן הפקקים".

המנכל צחר, הוסיף וציין, כי; "העיר כפר סבא כעיר הנמצא במרכז הארץ ונהנית מגידול אוכלוסייה מתמיד מחויבת לקדם את נושא; 'התחבורה הציבורית' עוד ועוד.

אנו מודעים לקשיים שעלולים להתעורר בעת ביצוע עבודות תשתית ונפעל במלוא הרגישות לצרכי הציבור הרחב והסוחרים ונתחשב ככל הניתן בצרכים אלו". סיכם מנכל עיריית כפר סבא.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן