קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

כפר סבא תחבורה ציבורית

כפר סבא נלחמת בפקקים באמצעות פרויקט 'מהיר לעיר'

עשרות תושבים הגיעו לכנס שיתוף הציבור הראשון לתכנית "מהיר לעיר" שקיימה עיריית כפר סבא, הראשונה בה מתקיים מהלך כזה ◄מנכל העירייה מר איתי צחר; "החישוב הוא פשוט, ללא מעבר ל'אמצעי תחבורה ארצית' אנו דוהרים להרעה משמעותית במצב התנועה, להגדלת זיהום האוויר וזמן הפקקים. העיר כפר סבא במרכז הארץ ונהנית מגידול אוכלוסייה מתמיד מחויבת לקדם את נושא; 'התחבורה הציבורית' עוד ועוד. אנו מודעים לקשיים שעלולים להתעורר בעת ביצוע עבודות תשתית ונפעל במלוא הרגישות לצרכי הציבור הרחב והסוחרים ונתחשב ככל הניתן בצרכים אלו".
איתי צחר מנכל עיריית כפר סבא
איתי צחר מנכל עיריית כפר סבא

עירית כפר סבא נלחמת בפקקים ופתחה במהלך של שיתוף הציבור לתכנית "מהיר לעיר" פרויקט ליצירת רשת רציפה של צירי העדפה לתחבורה ציבורית וקיימה השבוע את הכנס הראשון שנחתם בהצלחה רבה ואליו הגיעו תושבים רבים. יש לציין, כי מתוך כלל הרשויות שחתמו על תכנית נתיבי התחבורה הציבורית, כפר סבא היא העיר הראשונה בה מתקיים מהלך כזה. התכנית בהובלת אגף שירות והסברה, ובשיתוף משרד התחבורה וחברת נתיבי איילון.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

בסוף חודש זה (ב-30.7) צפוי להתקיים כנס נוסף בעיר כפר סבא, החל מהשעה 17:00 במרכז הנוער העירוני ברחוב דוד אלעזר 3.

הכנס הראשון לתכנית "מהיר לעיר" נפתח בהסבר כללי על התכנית והצגת מצגת המפרטת את התכנית ושלביה. לאחר מכן, התקיים פאנל מקצועי שבו השתתפו: מנכל העירייה מר איתי צחר, וראש אגף בקרה ואינטגרציה בחברת נתיבי איילון, מר עדי קין קרני, שהשיבו לשאלות רבות שהגיעו מקהל התושבים שנכח במקום.

הנושאים המרכזיים שעלו; שבילי אופניים חדשים שיסללו, שדרוג נראות רחוב ויצמן, השוני בין נתיב תחבורה ציבורית ימיני לעומת שמאלי, שיקולי תחבורה שנבחנו לאורך הדרך, היערכות העסקים ברחוב ורבים נוספים.

בסיום הכנס, התקיימו "שולחנות עגולים" בהם לקחו חלק; הגב' צאלה וקסמן גונן סמנכלית שירות והסברה, סגן מהנדס העיר מר יוסי לנדאו, מנהלת מחלקת התחבורה הגב' הילן דהרי, הגב' דיקלה אסרף הסברה וקשרי קהילה בחברת נתיבי איילון, הגב' טלי רונה אחראית שיתוף הציבור ורבים נוספים.

יצוין, כי כחלק ממהלך זה, פורסם עמוד ייעודי באתר האינטרנט של עיריית כפר סבא ובו מידע רב ומפורט אודות התכנית ומענה לשאלות פופולריות.

כמו כן, הופץ עלון מידע לבתי התושבים והנושא מקודם גם באמצעות דף הפייסבוק העירוני. מהלכים אלה, נועדו להעביר את כל הידע החשוב לתושבים, להסביר להם על תהליך זה.

'מהיר לעיר' הוא פרויקט ליצירת רשת של נתיבי תחבורה ציבורית במטרופולין תל אביב, אותו מקדם משרד התחבורה בשיתוף חברת נתיבי איילון ובו משתתפות 17 רשויות מקומיות.

█ עיריית כפר סבא לשיפור השירות לתושבים הן בדרכי תחבורה והן בהפחתת זיהום אוויר

הרשויות חתמו על הסכמים לקידום הפרויקט בתחומן ביניהן; כפר סבא, תל אביב-יפו, ראשון לציון, רמת גן, בני ברק, קריית אונו, רעננה, הוד השרון, הרצליה ועוד.

מדובר בפרויקט בעל חשיבות תחבורתית עצומה, שמטרתו לתת לתושבים אלטרנטיבה איכותית לרכב הפרטי, על מנת להקל על הפקקים בעיר.

דיון בכנס על "מהיר לעיר"
דיון בכנס על "מהיר לעיר"

הצטרפותה של העיר כפר סבא לפרויקט הארצי היא חלק משיפור השירות לתושבים הן מבחינת דרכי תחבורה יעילות יותר והן מבחינת הפחתת זיהום אוויר, כאשר במסגרת הפרויקט, יתקיימו לצד נתיבי ההעדפה, עבודות לשיפור פני העיר, סלילת שבילי אופניים, הקמת תחנות אוטובוסים חדישות ועוד, במימון משרד התחבורה בגובה של כ-200 מיליון ₪.

רשת נתיבי תחבורה ציבוריתנתצים) תביא לשיפור רמת השירות של התחבורה הציבורית, צמצום זמני הנסיעה, הגברת התדירות של האוטובוסים, נוחות ונגישות הנסיעה לקהלי יעד גדולים יותר.

העבודות, אשר יחלו לקראת סוף 2018, תבוצענה ב-3 מקטעים. בשלב הראשון תבוצע סלילה זמנית במרכז הכביש ברחוב ויצמן עד לרחוב העמק, ותישמר האפשרות לנסיעה בשני נתיבים לשני הכיוונים – בדיוק כמו היום.

החל מיולי 2019 ובמשך כ-30 חודשים, יתקיימו עבודות במקטעים שונים ברחובות ויצמן וטשרניחובסקי, כאשר בכל זמן במהלך העבודות תתאפשר נסיעת רכבים בנתיב אחד לפחות לכל כיוון.

מנכל העירייה מר איתי צחר; "כמות כלי הרכב במדינת ישראל ביחס לכבישים היא מהגבוהות בעולם ונמצאת בגידול מתמיד. בתוך שלוש שנים, גדל מספר כלי הרכב בקרוב ל-20% בעוד שטח הדרכים גדל רק בכ-6%.

החישוב הוא פשוט, ללא מעבר ל'אמצעי תחבורה ארצית' אנו דוהרים להרעה משמעותית במצב התנועה, להגדלת זיהום האוויר וזמן הפקקים".

המנכל צחר, הוסיף וציין, כי; "העיר כפר סבא כעיר הנמצא במרכז הארץ ונהנית מגידול אוכלוסייה מתמיד מחויבת לקדם את נושא; 'התחבורה הציבורית' עוד ועוד.

אנו מודעים לקשיים שעלולים להתעורר בעת ביצוע עבודות תשתית ונפעל במלוא הרגישות לצרכי הציבור הרחב והסוחרים ונתחשב ככל הניתן בצרכים אלו". סיכם מנכל עיריית כפר סבא.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן