מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חקלאות ישראל לימודים | קורסים

‘כלכלה בחקלאות’ נפתח קורס לסיוע כלכלי לחקלאים עם משבר הקורונה

מנהלת תחום כלכלת ייצור ב-שהמ במשרד החקלאות הגב' ברכה גל; "התנהלות כלכלית נכונה בשגרה מהווה מרכיב חשוב ב-ייצור החקלאי ובכלל, קל וחומר כאשר מדובר בהתנהלות כלכלית בתקופה שלאחר משבר כה גדול, שפגע במשק בכללותו. בקורס זה, אנו מעוניינים לתת הזדמנות לחקלאים הנרתעים מהתעסקות עם נושאים אלו, אך בה בעת זקוקים להם על מנת להתקדם בתחומם שלושת מפגשים הללו, יספקו סביבה תומכת תוך לימוד מושגי יסוד וכלים לחשיבה כלכלית".
ברכה גל מנהלת תחום כלכלת ייצור בשירות ההדרכה והמקצוע (שהמ) של משרד החקלאות ברקע: כסף זר 'כלכלה בחקלאות' | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
ברכה גל מנהלת שהמ

רבים במשק הישראלי תוהים איך תראה הכלכלה בתום משבר מגיפת הקורונה בארץ ובעולם, כך גם אנשי החקלאות המודאגים שדרכם גם בימים כתיקונם, אינה בדיוק סוגה בשושנים, התבשרו בראשית השבוע, כי משרד החקלאות, פתח קורס ‘כלכלה בחקלאות’ לסיוע כלכלי לחקלאים “ביום שאחרי…” שלצערנו, עדיין לא הגיע כמצופה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

לא צריך להיות כלכלן בכיר, כדי להבין, שעל אף ש’ענף החקלאות‘ נחשב כל אותה העת וגם בימים אלו ל-ענף חיוני, זאת כתוצאה ממחסור ב’כוח אדם‘ הגבלות תנועה וירידה בביקוש, נפגעו ענף החקלאות והחקלאים ברחבי ישראל.

צריך לזכור, כי מגפת הקורונה  (COVID 19)הביאה איתה לא רק לתחלואה מאיימת, אלא גם לעצירה של עסקים רבים מלהתקיים.

כאשר רבים ששהוּ זמן רב בביתם (“סגר“) חלק מחוסרי עבודה ועל חלקם נכפה להיות ב’בידוד‘ מחשש להידבקות או גרוע מכך, כי נדבקו בנגיף קורונה.

כדי לענות על הצרכים של כל אלו, המשיכה החקלאות הישראלית במלאכתה, תחת מטריית במשרד החקלאות. אולם ועל אף שענף החקלאות, נחשב כל אותה העת ל’ענף חיוני‘ כתוצאה ממחסור בכוח אדם, הגבלות תנועה וירידה בביקוש, נפגעו ענף החקלאות והחקלאים.

בשירות ההדרכה והמקצוע (שהמ) של משרד החקלאות, החליטו להרים את הכפפה והודיעו על פתיחת קורס ל‘התנהלות כלכלית בשגרה’ זאת בדגש על הימים שבהם אנו נמצאים כעת הפוגה במשבר הקורונה שעדיין כאן.

בעקבות כך וכחלק מן הסיוע הרב שנותן משרד החקלאות בכלל התחומים הנוגעים לחקלאות, יועבר הקורס במחוזות משרד החקלאות.

בכל קורס יפגשו 10 חקלאים החוששים ונרתעים מעיסוק בפן הכלכלי. החקלאים, ילמדו יחד כיצד להתמודד נכונה עם נושאים כלכליים בזמן רגיעה כמו גם ב-זמן משבר.

קורס ‘כלכלה בחקלאות’ יכלול חומר תאורטי זאת לצד תרגול מעשי, כל אחד בהתאם לתחומו.

דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב’ דפנה יוריסטה מסרה לאתר  ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי בראשית השבוע הזה, החל הקורס הראשון, במחוז המרכז (משרד החקלאות בעיר חדרה ולאחריו, יתקיים במחוז צפון).

הקורס המיוחד כולל 3 מפגשים במסגרתם מדריכי שירות ההדרכה והמקצוע (שהמ) הבקיאים בתחום, יתמקדו בנושאים; תמחור גידולים, תזרים מזומנים, ניתוח הוצאות יצור, כמו כן, בדיקת כדאיות הגידול חקלאי.

קורס ‘כלכלה בחקלאות’ יכלול חומר תיאורטי זאת לצד תרגול מעשי, כל אחד בהתאם לתחומו.

מנהלת תחום כלכלת ייצור ב-שהמ במשרד החקלאות הגב’ ברכה גל; “התנהלות כלכלית נכונה בשגרה מהווה מרכיב חשוב ב-ייצור החקלאי ובכלל, קל וחומר כאשר מדובר בהתנהלות כלכלית בתקופה שלאחר משבר כה גדול, שפגע במשק בכללותו.

בקורס זה, מסבירה ומוסיפה, הגב’ גל; “אנו מעוניינים לתת הזדמנות לחקלאים הנרתעים מהתעסקות עם נושאים אלו, אך בה בעת זקוקים להם על מנת להתקדם בתחומם.

שלושת מפגשים הללו, יספקו סביבה תומכת תוך לימוד מושגי יסוד וכלים לחשיבה כלכלית“. סיכמה הגב’ ברכה גל מנהלת תחום כלכלת ייצור בשירות ההדרכה והמקצוע (שהמ) של משרד החקלאות.

להרשמה ולפרטים נוספים, ניתן להיכנס אל אתר משרד החקלאות.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן