מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

בטיחות גיהות ובריאות בתעסוקה

כיצד תנקו את ביתכם בבטיחות מרבית לקראת חג הפסח

דר' מירב פז, כימאית במחלקת מרכז המידע במוסד לבטיחות ולגיהות, מסבירה את הסיכונים והחשיפות שקיימות בעבודות הניקיון לעובדים כל השנה ובפרט לניקיונות ועבודות שמבצעים לקראת חג הפסח, בהם; "חשוב לארגן את המטלות ולבצע אותן תוך תשומת לב וריכוז. לא לבצע בו זמנית כמה דברים נוספים כמו לדבר בטלפון תוך בחישה בסיר בישול שעל הגז".
0
0
כיצד תנקו את ביתכם בבטיחות מרבית לקראת חג הפסח
כיצד תנקו את ביתכם בבטיחות מרבית לקראת חג הפסח | עיבוד צילום: שולי סונגו

דוקטור מירב פז, כימאית במחלקת מרכז המידע  במוסד לבטיחות ולגיהות. התראיינה בתוכנית הבוקר של  השחקן, במאי תיאטרון ומנחה הטלוויזיה והרדיו מר דליק ווליניץ ב’רדיו  FM102′. בנושא חומרים מסוכנים בעבודות ניקוי לקראת חג הפסח. דר’ פז, מסבירה את הסיכונים והחשיפות שקיימות בעבודות הניקיון לעובדים כל השנה ובפרט לניקיונות ועבודות שמבצעים לקראת הפסח.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן נעיםבפייסבוקאו בטוויטר.

  הסיכונים שקיימים מעבודות ניקיון לקראת חג הפסח;

 • בעיות שריר ושלד, עבודות הפסח דורשות מאמץ רב ולפעמים תנועות שחוזרות על עצמן כמו: טאטוא, שפשוף, תנועות לא נוחות וכו.
 • נפילות/החלקות יכולות לקרות ברצפה רטובה או אזור שעמוס בפריטים שהזזנו.
 • נפילה מגובה יכולה לקרות מעליה על סולם בניקוי חלונות, ארונות וכו’.
 • חשיפה לחומרים כימיים שיש בחומרי ניקוי.

כאשר מנקים את הבית בחומרי ניקוי, חומרים אלה מכילים חומרים כימיים, כמו; חומצות, בסיסים, אתרים גליקוליים וכו’. גם בחומרי הניקוי, יש הרבה סוגי חומרים, כמו; אקונומיקה, הברקה, מסרי שומן וכו’. לדוגמא, חשיפה לאקונומיקה, יכולה לגרום לגירוי של העור ושל מערכת הנשימה.

סוגים שונים של חומרים אלו, יכולים לגרום לגירוי בעור, כוויות, דלקות, גירוי של מערכת הנשימה, העיניים וכו’. יש חומרים שבשימוש ממושך יכולים לגרום לאסטמה. דר’ מירב, מציינת שמודעות היא הדרך הבטוחה לעבודה בטוחה עם חומרי הנקיון;

דר' מירב פז, כימאית במחלקת מרכז המידע במוסד לבטיחות ולגיהות
דר’ מירב פז, כימאית במחלקת מרכז המידע במוסד לבטיחות ולגיהות
 • לקרוא בעיון את הוראות השימוש שעל האריזה.
 • לבדוק סמלי אזהרה, כמו: חומר מגרה, חומר דליק וכו’.
 • להשתמש בכפפות ולהחליף אותן כל שעה.
 • אסור לערבב בין חומרי הניקוי, ערבוב של חומרים עלול לפלוט חומרי גז רעילים.
 • לסגור את הבקבוק לאחר השימוש, כדי למנוע שפיכת החומר על הרצפה ולמנוע חשיפה יותר גדולה לחומר.
 • להשתמש באריזות מקוריות ולא להעביר את החומר לבקבוקים קטנים שאין עליהם תווית. היו מקרים בהם ילדים לקחו בקבוקים בלי תוויות או כל סימון עליהם ושתו אותם.
 • לדאוג לאחסן את החומרים בארונות נעולים ולהרחיק מילדים.

דוקטור מירב, מסכמת; “כאשר שוטפים לא להשאיר את המים על הרצפה, שטפתם “תנגבו ישר” (מיד, ללא עיכוב) כדי למנוע החלקה. כאשר מטפסים למקום גבוה למקום גבוה להשתמש בסולם תיקני ולא לאלתר כמו; ארגזים או כיסא לא יציב.

חשוב לארגן את המטלות ולבצע אותן תוך תשומת לב וריכוז. לא לבצע בו זמנית כמה דברים נוספים כמו לדבר בטלפון תוך בחישה בסיר בישול שעל הגז”. לכולם, חג שמח בטוח ובריא.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות ונכד; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן