"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל כבאות והצלה

כבאות והצלה מהיום בתוקף תיאסר הדלקת אש גלויה בשטחים פתוחים

בשל תנאי מזג אוויר קיצוניים וצמחייה מרובה, הוציא נציב כבאות והצלה לישראל, צו האוסר על הדלקת מדורות הכולל הבערת אש בשטחים פתוחים בהם יש סכנת התפשטות האש וסיכון חיי אדם ורכוש ◄ נציב כבאות והצלה לישראל, תת- אלוף במיל. רב טפסר דדי שמחי; "מבקשים להביא לשינוי תרבותי בו הציבור ימנע מ'הדלקת אש מסוכנת' באיזורים בהם ישנה סכנת התפשטות ובכלל קידום 'תרבות לבטיחות באש' בבית ובטבע".
דדי שמחי, רב טפסר נציב כבאות והצלה לישראל | רקע: איש כיבוי בפעולה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
דדי שמחי, נציב כבאות והצלה לישראל

'צו האוסר על הדלקת מדורות' הכולל הבערת אש בשטחים פתוחים בהם יש סכנת התפשטות האש וסיכון חיי אדם ורכוש, נכנס לתוקף החל מהיום (יום ראשון, י"ח בתמוז התשע"ט עד יום חמישי, כ"ו אלול ה'תשע"ט (26/9/2019).

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

את הצו הוציא נציב כבאות והצלה לישראל, תת- אלוף במיל. רב טפסר דדי שמחי, זאת מתוקף סמכותו לפי תקנה 8 לתקנות כבאות והצלה לישראל (כללי התנהגות ובטיחות אש בקיום מדורות) התשע"ה – 2015.

רב טפסר דדי שמחי, אמר, כי; "אזרחי ישראל גילו אחריות רבה בחג לג בעומר האחרון וצמצמו את כמות המדורות מתוך הבנה ואחריות לגבי הסכנות".

לדברי רב טפסר שמחי; "אנו מבקשים להביא לשינוי תרבותי בו הציבור ימנע מ'הדלקת אש מסוכנת' באיזורים בהם ישנה סכנת התפשטות ובכלל קידום 'תרבות לבטיחות באש' בבית ובטבע".

נציב כבאות והצלה לישראל, הוסיף וציין, כי; "בחלק גדול ממדינות העולם, מקובל בתקופת הקיץ להימנע מהדלקת אש, אשר מסכנת את החיים והטבע.

בישראל, מדי שנה עשרות אלפי שריפות פורצות בשטחים פתוחים וגורמות להרס של טבע, רכוש ואף מסכנות חיי אדם.

האקלים בישראל,  מחייב להעלות את המודעות הציבורית לסכנות הכרוכות בהבערת אש והתנהגות אחראית בטבע".

מפקד מחוז ברשות הכבאות או מי מטעמו, רשאי לאשר מראש ובכתב, הדלקת והבערת אש על אף הקבוע בצו זה, בתנאים שיקבע לכך ובלבד שמצא, כי ניתן לקיים רמה נאותה של בטיחות אש בנסיבות העניין. סיכם נציב כבאות והצלה לישראל, רב טפסר שמחי.

הצו שנכנס לתוקף בין התאריכים; 21/7- 26/9 ויחול בין השעות 07:00-20:00 בכל רחבי ישראל.

צו איסור הדלקת מדורות והבערת אש, יחול על;

  • כל השטחים בהם יש צמחייה דליקה, שמורות טבע, חורש ויער, תחום ישוב ובכל שטח עד 500 מטרים מהם.
  • ביצוע עבודות ריתוך או אש גלויה (עבודות היוצרות גיצי אש ובעירה) במרחק העומד על 20 מטרים מיערות, חורשים, שמורות טבע וצמחייה דליקה.
  • מפקד המחוז, יוכל לאשר בגזרתו אירועים מראש ובכתב ועל פי כללי הבטיחות הנדרשים.

בכבאות והצלה לישראל, מדגישים, כי, החורף המבורך, הביא עמו צמחיה רבה (בחלק מהמקומות הצמחייה מגיעה עד לגובה של מטר וחצי) עשבייה אשר התייבשה ומהווה מטען אש היוצר מורכבות ואיום להתפשטות דליקות.

"אנו קוראים לציבור" – נאמר בהודעת כבאות והצלה לישראל; "להישמע לצו כפי, שנענה להנחיות כבאות והצלה לישראל בחג לג בעומר ונמנע להדליק מדורות".

אל צו איסור הדלקת מדורות.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן