בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל כבאות והצלה

כבאות והצלה מהיום בתוקף תיאסר הדלקת אש גלויה בשטחים פתוחים

בשל תנאי מזג אוויר קיצוניים וצמחייה מרובה, הוציא נציב כבאות והצלה לישראל, צו האוסר על הדלקת מדורות הכולל הבערת אש בשטחים פתוחים בהם יש סכנת התפשטות האש וסיכון חיי אדם ורכוש ◄ נציב כבאות והצלה לישראל, תת- אלוף במיל. רב טפסר דדי שמחי; "מבקשים להביא לשינוי תרבותי בו הציבור ימנע מ'הדלקת אש מסוכנת' באיזורים בהם ישנה סכנת התפשטות ובכלל קידום 'תרבות לבטיחות באש' בבית ובטבע".
דדי שמחי, רב טפסר נציב כבאות והצלה לישראל | רקע: איש כיבוי בפעולה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
דדי שמחי, נציב כבאות והצלה לישראל

'צו האוסר על הדלקת מדורות' הכולל הבערת אש בשטחים פתוחים בהם יש סכנת התפשטות האש וסיכון חיי אדם ורכוש, נכנס לתוקף החל מהיום (יום ראשון, י"ח בתמוז התשע"ט עד יום חמישי, כ"ו אלול ה'תשע"ט (26/9/2019).

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

את הצו הוציא נציב כבאות והצלה לישראל, תת- אלוף במיל. רב טפסר דדי שמחי, זאת מתוקף סמכותו לפי תקנה 8 לתקנות כבאות והצלה לישראל (כללי התנהגות ובטיחות אש בקיום מדורות) התשע"ה – 2015.

רב טפסר דדי שמחי, אמר, כי; "אזרחי ישראל גילו אחריות רבה בחג לג בעומר האחרון וצמצמו את כמות המדורות מתוך הבנה ואחריות לגבי הסכנות".

לדברי רב טפסר שמחי; "אנו מבקשים להביא לשינוי תרבותי בו הציבור ימנע מ'הדלקת אש מסוכנת' באיזורים בהם ישנה סכנת התפשטות ובכלל קידום 'תרבות לבטיחות באש' בבית ובטבע".

נציב כבאות והצלה לישראל, הוסיף וציין, כי; "בחלק גדול ממדינות העולם, מקובל בתקופת הקיץ להימנע מהדלקת אש, אשר מסכנת את החיים והטבע.

בישראל, מדי שנה עשרות אלפי שריפות פורצות בשטחים פתוחים וגורמות להרס של טבע, רכוש ואף מסכנות חיי אדם.

האקלים בישראל,  מחייב להעלות את המודעות הציבורית לסכנות הכרוכות בהבערת אש והתנהגות אחראית בטבע".

מפקד מחוז ברשות הכבאות או מי מטעמו, רשאי לאשר מראש ובכתב, הדלקת והבערת אש על אף הקבוע בצו זה, בתנאים שיקבע לכך ובלבד שמצא, כי ניתן לקיים רמה נאותה של בטיחות אש בנסיבות העניין. סיכם נציב כבאות והצלה לישראל, רב טפסר שמחי.

הצו שנכנס לתוקף בין התאריכים; 21/7- 26/9 ויחול בין השעות 07:00-20:00 בכל רחבי ישראל.

צו איסור הדלקת מדורות והבערת אש, יחול על;

  • כל השטחים בהם יש צמחייה דליקה, שמורות טבע, חורש ויער, תחום ישוב ובכל שטח עד 500 מטרים מהם.
  • ביצוע עבודות ריתוך או אש גלויה (עבודות היוצרות גיצי אש ובעירה) במרחק העומד על 20 מטרים מיערות, חורשים, שמורות טבע וצמחייה דליקה.
  • מפקד המחוז, יוכל לאשר בגזרתו אירועים מראש ובכתב ועל פי כללי הבטיחות הנדרשים.

בכבאות והצלה לישראל, מדגישים, כי, החורף המבורך, הביא עמו צמחיה רבה (בחלק מהמקומות הצמחייה מגיעה עד לגובה של מטר וחצי) עשבייה אשר התייבשה ומהווה מטען אש היוצר מורכבות ואיום להתפשטות דליקות.

"אנו קוראים לציבור" – נאמר בהודעת כבאות והצלה לישראל; "להישמע לצו כפי, שנענה להנחיות כבאות והצלה לישראל בחג לג בעומר ונמנע להדליק מדורות".

אל צו איסור הדלקת מדורות.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן