בילוי נעים | אתר התרבות של ישראל מוזיקה רדיו | טלוויזיה

כאן 11: “שלושה שירים” שירי תקווה שמתנגנים ברדיו כמעט ללא הפסקה

כל המשתתפים בפרק הערב של “שלושה שירים” ב-כאן 11, מספרים על הזכות להופיע בפני חיילים, ניצולים, פצועים, ומפונים, ועל המקום המרכזי של המוזיקה ו-שירי התקווה, דווקא ברגעים כל כך חשובים ◄ "שלושה שירים" משרטטת את סיפורם של שלושה 'שירי תקווה ישראליים' גדולים. מאלה המתנגנים עכשיו ברדיו ללא הפסקה ומציעים לכולנו נחמה ועידוד בימים כל כך קשים ◄ הערב מוצאי שבת (י”ב בכסלו התשפ”ד | 25/11/23) בשעה 22:30.
0
0
משתתפי תכנית “שלושה שירים” בערוץ כאן 11, הערב בשירי התקווה: שלומי ולאה שבת, שמעון בוסקילה, מיכאל וקנין, עידן אלתרמן, אבי גרייניק ו-ירדן בר כוכבא| עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©t1024x660K-I_23-11-23_1
שלושה שירים, כאן 11

‘כאן 11’ ערוץ טלוויזיה ציבורי ממלכתי, הפועל במסגרת תאגיד השידור הישראלי, ישדר הערב מוצאי שבת (י”ב בכסלו התשפ”ד | 25/11/23) בשעה 22:30, את סיפורם של שלושה שירי תקווה המתנגנים ברדיו, כמעט ללא הפסקה ושיחות עם האומנים שמבצעים אותם בדמעות מול חיילים, ניצולים, פצועים ומפונים על רקע “מלחמת חרבות ברזל”.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

השירים הם; בגלל הרוח”, “שיר תקווה” ו”ימים של שקט” בהשתתפות הזמרים; שלומי ולאה שבת, שמעון בוסקילה, מיכאל וקנין, עידן אלתרמן, אבי גרייניק ו-ירדן בר כוכבא.

תכנית מיוחדת של “שלושה שירים” משרטטת את סיפורם של שלושה ‘שירי תקווה ישראליים‘ גדולים. מאלה המתנגנים עכשיו ברדיו ללא הפסקה ומציעים לכולנו נחמה ועידוד בימים כל כך קשים.

בתוכנית, מספרים הזמר והמלחין שלומי שבת ואחותו לאה שבת על “בגלל הרוח השיר שנכתב בידי הזמר, יוצר והמפיק מוזיקלי מיכה שטרית, הולחן בידי לאה שבת והוא למעשה, זה אשר הזניק את כל הקריירה של שלומי.

לאה שבת, מספרת כיצד רגע לפני שנזרק השיר “הצילה” אותו הלחינה בסתר, אחיה שלומי, מודה שבכלל לא התלהב ממנו ברגע הראשון.

הזמר, מלחין ומוזיקאי שמעון בוסקילה והאמן המוזיקלי מיכאל וקנין, מספרים על שיר תקווה” ש-וקנין, כתב ובוסקילה, הלחין; כיצד השיר נוצר מתוך רגעי ייאוש ושבירה של שניהם, וכמה תחנות ומבצעים שונים, הם נאלצו לעבור עד שהפך ל”המנון תקווה לאומי” כמעט.

הקומיקאים; עידן אלתרמן, אבי גרייניק ו-ירדן בר כוכבא, חברי להקת “לולה” שהוקמה בשנת 1997 והתפרקה באופן לא רשמי בשנת 2000, מספרים בתוכנית על ימים של שקט” שהיה ללהיט היחיד שלה של הלהקה שזה היה ללהיט היחיד שלה.

ירדן בר כוכבא, שחקנית קולנוע, טלוויזיה ותיאטרון, קומיקאית, במאית תיאטרון וזמרת, זוכת ‘פרס האקדמיה לטלוויזיה‘ כתבה שיר בהשראת מותו הפתאומי של אביה והתקופה הקשה שעברה בעקבותיו.

חברי להקת “לולה” מסבירים איך קרה שדווקא חבורה של קומיקאים, יצרה ‘שיר תקווה‘ מרגש כל כך.

כל המשתתפים בפרק הערב של “שלושה שירים” מספרים על הזכות להופיע בפני חיילים, ניצולים, פצועים, ומפונים, ועל המקום המרכזי של המוזיקה ו’שירי התקווה‘ דווקא ברגעים כל כך חשובים.

  • חברת הפקה: “8 הפקות”.
  • במאי ועורך ראשי: שי להב.
0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן