בילוי נעים | אתר התרבות של ישראל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל כאן נוער מלחמת חרבות ברזל רדיו | טלוויזיה

‘כאן חינוכית’ להנצחת נופלי ישראל בסדרה “הדברים שהלכו לאיבוד”

מיני סדרת דרמה על הכרה בשכול. סדרה פורצת דרך ונוגעת ללב, העוסקת בכאב ואובדן ונוגעת, לראשונה עבור צופיה הצעירים, בנושא השכול ובפרט בפצע הפתוח של שנבער בחברה הישראלית ב-7 באוקטובר ◄ משתתפים: אחינועם מויאל, ברק שמואל דקסלר, ריטה שוקרון, אוהד קנולר, מיכל ינאי, שירי נדב נאור, גל אמיתי, יעל קרפלוב, אנה סטפני ונוספים. הסדרה nשודר, ב-7, 8 ו-9 במאי, שלישי עד חמישי ב-17:00 וביום הזיכרון ב-כאן חינוכית וב-כאן BOX.
0
0
גיבורי מיני סדרת דרמה "הדברים שהלכו לאיבוד" של "כאן חינוכית" המיועדים לילדים ונוער להנצחת הנופלים | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
גיבורי “הדברים שהלכו לאיבוד”

סדרה “הדברים שהלכו לאיבוד” בת שלושה פרקים, מיני סדרת דרמה בת 3 פרקים של ‘כאן חינוכית’ להנצחת נופלי ישראל, סובבת סביב נערה בשם; רוֹנָה, ש”יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, תשפ”ד, יהיה השנה קשה במיוחד עבורה, אחותה הגדולה נרצחה ב”פסטיבל נובה” ב-7 אוקטובר 2023 במתקפת הפתע על ישראל המכונה גם; “השבת השחורה” טבח 7 באוקטובר ו”טבח שמחת תורה” שביצע ארגון טרור חמאס.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

רוֹנָה, אשר האֶבֵל שלה טרי, בוער. מבודדת. היא נערה מתבודדת וצינית, כועסת, מרחיקה עצמה מהוריה ומחבריה ומסרבת לעזרה. מתכוננת ל’יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה‘.

רוֹנָה, עדיין נרתעת מאובדן אחותה הגדולה באירוע הטרגי, פוגשת בהכנות לטקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה בבית ספרה, את אוֹרֶן, שאביו הקצין, נפל כשהיה ילד קטן,

מהרגע הראשון, רוֹנָה לא מסתדרת עם אוֹרֶן, שמנסה תמיד לעשות בדיוק את מה שמצפים ממנו. בתחילה הם מסוכסכים, משתפים פעולה באי רצון בתוכנית נועזת לטקס יום הזיכרון בבית הספר שלהם.

אבל כששניהם מתעמתים עם הרכזת שמנהלת את הטקס הם נדחקים לקצה. (אסתי רכזת הטקס היא; ריטה שוקרון, שחקנית קולנוע, טלוויזיה ותיאטרון זוכת ‘פרס אופיר לשחקנית הראשית הטובה‘ ביותר לשנת 2022.

השניים רוֹנָה ואוֹרֶן, מחליטים לשתף פעולה בתוכנית קיצונית שתצא לפועל בזמן טקס יום הזיכרון עצמו.

על רקע ה”תוכנית הסודית” מחברת בין רונה ואורן. הם מכירים, נפתחים ומייצרים לעצמם שפה והומור משותף. רונה, פתאום אפילו מרגישה שאולי יש מישהו שבאמת מבין אותה.

ומנגד אורן, מרגיש בפעם הראשונה שיש פה מישהי שאיתה הוא יכול להיות אמיתי. כשהם עובדים יחד, הם יוצרים קשר עמוק, מוצאים נחמה והבנה אחד בחברת השני וחייבים לנווט את הרגשות המורכבים שלהם להתפייס עם העבר, כדי למצוא מרפא

עם זאת, הקשר ההולך וגדל ביניהם נבחן ככל שהטקס מתקרב, ומאלץ אותם להתעמת עם הכאב, הזיכרונות והאבידות העמוקות שעברו.

אבל כשרגע האמת מתקרב, הקשר של רונה ואורן, עומד במבחן וכל הדברים היפים שחלקו זה עם זו, הופכת מלחמה זה מול זו, במהלכה, יצטרכו להתעמת עם האובדן שלהם, הזיכרון, האמונות וכל הדברים שהלכו לאיבוד… הופכים ל… נשק כואב.

  • יוצרים; עדן גוריון ו-יאיר פרי,
  • במאי; רומן שומונוב,
  • חברת הפקה; סטודיו ענני.

הדברים שהלכו לאיבוד” משודרת ב-7, 8 ו-9 במאי, שלישי עד חמישי, בשעה 17:00.

0
0Tags

אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-8 נכדים; כפיר-שלמה, רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-76

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

הדלקת המשואות יום העצמאות ה-76

תפילה ליום העצמאות 76

דילוג לתוכן