איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חדשות מושבים נדל"ן רחובות

כְּפַר בִּיל”וּ נגד כחלון, מבצע מחטף קרקעות חקלאיות לפני הבחירות

תושבי כְּפַר בִּיל"וּ, יפגינו הבוקר (א') בשעה 07:45 בבוקר ב-צומת ביל"ו, נגד השר משה כחלון מבצע מחטף קרקעות חקלאיות לטענת תושבי כפר בילוי ומועצה אזורית גזר הפגנתם כנגד השר כחלון ותכניות הוותמ"ל, לחיסול כפר ביל"ו ובמטרה להלאים מאות דונמים חקלאיים, המהווים את פרנסת תושבי המושב, לטובת כרישי הנדלן וגחמות פוליטיות, כל זאת רגע לפני הבחירות!
משה כחלון שר האוצר וחבר כנסת ברקע מפת כפר ביל"ו | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
משה כחלון, כפר בילו

תושבים, אמהות, ילדים, בני נוער וחקלאים מ-כפר ביל”ו ויישובי המועצה האזורית גזר, יפגינו היום (יום ראשון,  כ”ה בתמוז התשע”ט ה-28.7) בשעה 07:45 בבוקר ב-צומת ביל”ו, כנגד תכנית הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור (ותמל) היא תוכנית ממשלתית להאצת היצע הדירות בישראל וקוראים אל שר האוצר חבר כנסת משה כחלון האחראי לכך לדחות החלטה גורלית זו לגבי עתיד המושב ולא לתת יד למחטף אדמות חקלאיות בעיקר לא במחשכים, רגע לפני הבחירות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

מושב כְּפַר בִּיל”וּ מושב ליד העיר רחובות השייך למועצה אזורית גזר. שטח המושב נחצה על ידי כביש 40 לשניים – החלק הצפוני גובל בעיר רחובות, והחלק הדרומי גובל במועצה המקומית קריית עקרון.

כְּפַר בִּילוּ הוא יישוב חקלאי שנוסד בשנת 1932, ומונה כ-330 משפחות. הפעילות החקלאית בו כוללת; כרמי זיתים, כרמי ענבים, מטעי אגוזים, פירות הדר, לולים, פרחים וכוורות.

השטחים החקלאיים של המושב 2,100 דונם, על פי התכניות צפויים להילקח 1400 דונם, כך שלבסוף יישארו אך ורק 700 דונם לצורך עיבוד חקלאי, דבר אשר לא יאפשר קיום לתושבי המושב.

תמל 1074 – תכנית הרסנית שמקדמת הוותמל (הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור) להמרה של שטחים חקלאיים ל’בנייה רוויה‘.

על פי התכנית לגזל האדמות שרקמה הנהלת הוותמל, יולאמו 500 דונם מן השטחים החקלאיים של כפר בילו ויועברו לשטח קריית עקרון הסמוכה, לצרכי נדלן – בנית דירות ומרכזי קניות על חשבון קרקעות חקלאיות ופרנסת משפחות המושב.

ובהמשך זוממת לגרוע עוד 700 דונמים נוספים לטובת קריית עקרון מתכנית המתאר של המושב, וכן עוד 200 דונם להעביר לשטח המוניציפלי של העיר רחובות ובנוסף- עוד 11 דונם לטובת הרחבת בסיס צבאי.

ממשרד יחסי ציבור ותקשורת ‘תקשורות – יעל שביט’ מסרה הגב’ נטע שושן, ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ כי על פי התכנית ההרסנית שני שלישים מהקרקע החקלאית של כפר ביל”ו – מעוניין השר כחלון לגרוע מן הישוב לטובת כרישי הנדלן של קריית עקרון.

הכל למען גחמה נדלנית, פוליטית, תוך ניצול מעמדו הפוליטי והמשך מגמת חיסול ההתיישבות העובדת והחקלאות של מושב ראשונים שהקימו חלוצי המדינה!

נתוני התכנית ההרסנית של הוותמל והמחטף בחסות השר משה כחלון;

  • וותמל קריית עקרון                                                                      500 דונם,
  • שטח תכנית המתאר בנוסף לותמל קריית עקרון 70                          700 דונם,
  • קרקע משלימה לרחובות                                                               200 דונם,
  • הגדלת בסיס צהל (11 דונם) – נלקח                                             11 דונם.

 כפר ביל”ו;

בכפר 330 בתי אב. סך הכל שטחו של הכפר 2,750 , סך הכל שטח חקלאי 2,100 דונם.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן