חדשות חיפה נעים ברכב צרכנות רכב | אוטו | דו גלגלי

י.א אזולאי טרייד קאר מכירת רכבי יד שנייה הטעתה צרכנים ונקנסה

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, נטיל קנס בסך 1,105,920 ₪ על י.א אזולאי טרייד קאר בע"מ העוסקת במכירת רכבי יד שנייה באזור חיפה ◄ החברה הִטְעֲתָה את הצרכנים באשר למצב הרכב אותו רכשו ולא גילתה להם, כי הרכב ניזוק באופן משמעותי והוגדר "אובדן להלכה" ◄ אניטה יצחק; "אין לצרכן הסביר גישה למידע אודות ההיסטוריה של הרכב... אנו שמים דגש באכיפה בעוסקים ובעסקאות בהן לא מגלים לצרכן את כל המידע הנדרש לגבי הרכב...".
0
0
אניטה יצחק סגנית הממונה וראש אגף חקירות ומודיעין הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן ברקע: י.א אזולאי טרייד קאר סוכנות רכב בחיפה | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
אניטה יצחק

חברת י.א אזולאי טרייד קאר בע”מ סוכנות רכב באזור חיפה, הִטְעֲתָה צרכנים לרכישת רכב מיד שנייה, כאשר הציגה את הרכב ללא תאונות, למרות שבפועל, עבר תאונה והוכרז כ’אובדן להלכה’ כך מאשימה הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, ומודיעה על כוונתה להטיל קנס בסך 1,105,920 ₪.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

ייאמר מיד לחברת י.א אזולאי טרייד קאר; אין הפרות קודמות ולכן, העיצום הכספי אף הופחת ב- 20% זאת בהתאם לתקנות הגנת הצרכן (הסכום המקורי, היה 1,382,400₪).

יודגש, כי לחברה, קיימת זכות טיעון על פי הוראות חוק הגנת הצרכן, לטעון הן כנגד הכוונה להטיל עיצום כספי והן לעניין סכומו וזאת בתוך 45 ימים ממועד מסירת ההודעה.

ראשיתה של הפרשה, החלה בפניית צרכנים שפנו אל החברה בעקבות פרסום באינטרנט וכן באמצעות הגעה למגרש החברה בכתובת שד’ ההסתדרות 88 בעיר חיפה.

חברת י.א אזולאי טרייד קאר; עוסקת במכירת רכבי יד שנייה וטרייד אין, ובמסגרת זו, רוכשת רכבי יד שניה אשר ‘עברו תאונה‘ והוגדרו על ידי חברות הביטוח כ”רכבי אובדן להלכה” ומוכרת אותם הלאה לצרכנים.

צרכנים הפונים באופן טלפוני, דווח, מקבלים פרטים ראשוניים על הרכב המבוקש ולאחר מכן, נקבעת פגישה פיזית ב-מגרש המכוניות של החברה, עם הגעת הצרכן הוא מקבל מידע מנציג החברה, אודות הרכב המבוקש.

לאחר שהצרכן, הביע רצונו לרכוש את הרכב שהוצג בפניו, הוא חותם על הסכם מכר שכולל את פרטי המכירה ובנוסף הצרכן, חותם על טופס גילוי נאות.

מטעם הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, מסר עורך דין דודו אבן חן לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי על פי ממצאי חקירת הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן;

החברה הִטְעֲתָה את הצרכנים באשר למצב הרכב אותו רכשו ולא גילתה להם, כי הרכב ניזוק באופן משמעותי והוגדר; “אובדן להלכה“.

  • טופס הגילוי, נמסר לצרכנים תחילה ריק מפרטים, ורק לאחר חתימתם על הטופס, ולאחר שעזבו את המגרש, מוּלאו הפרטים על ידי נציגי החברה והטופס או העתקו כלל לא נמסר לצרכנים.

סעיפי החוק שהופרו על ידי החברה;

סעיף 2(א) – איסור עשיית דבר, במעשה או במחדל, העלול להטעות את הצרכן בכל פרט מהותי.

סעיף 4(א)(1) – מורה על חובת גילוי כל פגם או איכות נחותה או תכונה אחרת הידועים לעוסק, המפחיתים באופן משמעותי מערכו של נכס.

תיק זה, הינו חלק מפעילות ענפה שהרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, מבצעת ב-ענף הרכב, במהלך השנה האחרונה, הטילה הרשוּת קנסות בסך של כ- 3 מיליון ₪ על עוסקים שהטעו את הצרכנים באשר למצבו התאוּנתי של רכבם.

 אניטה יצחק; “אין לצרכן הסביר גישה למידע אודות ההיסטוריה של הרכב…”

אניטה יצחק, סגנית הממונה על הרשות וראש אגף חקירות ומודיעין; “רכישת רכב נחשבת אחת העסקאות היקרות והמורכבות שאנחנו מבצעים כצרכנים. פער הכח והמידע בין העוסק לצרכן בתחום הזה גדול במיוחד.

אין לצרכן הסביר את הידע המקצועי הנדרש, כדי לעמוד על מצבו של הרכב ובחלק גדול של המקרים אין לצרכן גישה למידע אודות ההיסטוריה של הרכב.

אנו שמים דגש באכיפה בעוסקים ובעסקאות בהן לא מגלים לצרכן את כל המידע הנדרש לגבי הרכב ובוודאי כאשר מטעים את הצרכן בפרטים מהותיים ביחס לרכב.

הסוגיה של רכבי אובדן להלכה, שחוזרים לשוּק המכוניות ונמכרים לצרכניםללא גילוי, תוך הטעיה, מדאיגה ומעסיקה אותנו במיוחד לאור העובדה, כי ברכבים כאלה יכולות להיות השלכות בהיבטים הבטיחותיים של הרכב, בירידת ערך שלא משוקף לצרכן ובקושי ב’ביטוח רכב‘ שמתגלה לצרכן, רק לאחר רכישתו.

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, ממשיכה בפעילותה כנגד עוסקים המפרים את החוק ותביא לדין, כל עוסק שפוגע ומנצל את ציבור הצרכנים“.

0
0Tags

אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן