כאן רמת גן פלילים

ישראל זינגר ראש העיר רמת גן לשימוע בחשד לפרשת שוחד

'פרשת השוחד במערכת הבחירות לראשות העיר רמת גן בשנת 2013'; פרקליטות מיסוי וכלכלה שיגרה מכתב שימוע לראש עיריית רמת גן מר ישראל זינגר, ממנו עולים חשדות כבדים בגין עבירות של לקיחת ומתן שוחד, מרמה והפרת אמונים, לכאורה◄זינגר הבטיח גם לשתי נשים, עמן הייתה לו מערכת יחסים קרובה, כי ידאג למינוין לתפקידים שונים, פעל לטובת קידום מינויים אלו והן אכן, זכו במכרזים באותם תפקידים.
0
0
ישראל זינגר ראש העיר רמת גן לשימוע בחשד לפרשת שוחד | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
ישראל זינגר ראש העיר רמת גן

ישראל זינגר (69), בעל תואר שני בפיזיקה גרעינית באוניברסיטת תל אביב, המחנך ומי שכיהן כמנהל תיכון בליך, שחמטאי מצטיין וכיום ראש עיריית רמת גן, יועמד, ככל הנראה, לדין בכפוף ל’שימוע’ בגין עבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים וכן במתן שוחד, לכאורה – כך הודיעה היום (רביעי, כ”ד באב תשע”ז) פרקליטות מיסוי וכלכלה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

כמו כן, הודיעה פרקליטות מיסוי וכלכלה לעורך דין אריאל למפל, אשר שימש באותה תקופה כיועץ למר זינגר בבחירות לראשות העיר רמת גן, כי נשקלת העמדתו לדין, בכפוף ל’שימוע‘ בעבירה של מתן שוחד.

זינגר, עמד בראש תנועת “רמת גן החדשה” שהיה בין מייסדיה, שהוקמה בפברואר 2013. התמודד על ראשות עיריית רמת גן במסגרת הבחירות לרשויות המקומיות בישראל, אשר התקיימו באוקטובר 2013 ונבחר לראש העירייה עם 56.15% מהקולות. סיעתו, קיבלה 4 מנדטים.

על פי כתב החשדות העולות מכתב השִׁימוּעַ, הליך שבו ניתנת הזדמנות לאדם, לפני קבלת החלטה משמעותית בעניינו, להשמיע את טענותיו בעניין זה בפני הגורם המחליט, כדי שישנה את ההחלטה המתגבשת נגדו.

דוברת  מחוז מרכז של משרד המשפטים | עורכת דין הגב’ רוני ליבנה, מסרה לפורטל כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה‘ כי; במסגרת התמודדותו במערכת הבחירות לעיריית רמת גן בשנת 2013, פנה מר ישראל (ראול) זינגר, לגורמים שונים והבטיח, כי יקדם את מינויים למשרות שונות בעיריית רמת-גן, תמורת פעילותם לקדם את בחירתו לתפקיד ראש העירייה.

על פי החשד, בסמוך לחודש יוני בשנת 2013, פנה מר זינגר אל אריאל למפל, עורך דין במקצועו שעסק ב‘ייעוץ פוליטי’ וביקש ממנו להצטרף למערכת הבחירות כ‘יועץ ללא שכר’.

זינגר, הבטיח לעורך דין למפל, כי במידה שייבחר, יפעל למינויו לתפקיד של יועץ לראש העיר בשכר. עורך דין למפל, נענה לבקשה ושימש כיועץ פוליטי למר זינגר במערכת הבחירות, ללא שכר.

פרקליטות מיסוי וכלכלה, ממשיכה ומתארת את החשדות התלויים ועומדים נגד המועמד לראשות עיריית רמת גן, מר ישראל זינגר, באותה עת ומתארת, כי במהלך מערכת הבחירות מר זינגר, קיבל, לכאורה, מעורך הדין למפל, שוחד בסכום ובגובה של 70,000 ₪ לכל הפחות, תוך ידיעה, כי מר למפל, הסתמך על אותה הבטחה למשרה, כאמור.

עם בחירתו של מר זינגר, לתפקיד ראש עיריית רמת גן, הוא פעל, כדי למצוא משרה לעורך דין למפל, אך זה סירב להצעותיו. בהמשך השיב זינגר לעורך דין למפל, סכום של 70,000 ₪, בתוך מעטפה שהכילה כסף מזומן, תוך שביקש לשמור את העברת הכסף בסודיות.

 זינגר הבטיח לשתי נשים, עמן הייתה לו מערכת יחסים קרובה, כי ידאג למינוין לתפקידים שונים והן אכן, זכו במכרזים…

בכך לא תמו מעלליו של ישראל זינגר והוא אף חשוד, כי הגיע לביתה של פעילת ליכוד בעיר רמת גן והבטיח לה, כי אם תצטרף כפעילה מטעמו באותה מערכת הבחירות לרשות המקומית, הוא ידאג למינויה לתפקיד עוזרת בעיריית רמת גן.

זינגר, עוד הבטיח, כי יסדר גם לבתה, עבודה כעורכת דין עצמאית לטיפול בתיקי העירייה. בעקבות הבטחותיו במערכת הבחירות לראשות העירייה, החלה אותה הפעילה, לפעול זאת ללא כל שכר לקידום מערכת הבחירות מטעמו.

לאחר בחירתו לראשות העיר רמת-גן של מר ישראל זינגר הוא פעל, כדי לקיים את הבטחותיו, אך הן בסופו של יום הן לא קוימו, מסיבות שונות.

פרקליטות מיסוי וכלכלה, מוסיפה, כי במקרה נוסף, עלה חשד, כי זינגר, הציע לפעיל, כי יסייע לו לקבל תפקיד בעירייה תמורת קידום בחירתו כראש העיר.

מיד לאחר שנבחר שילב ישראל זינגר את אותו פעיל בעבודה בעיריית רמת גן ובהמשך, אף הורה לאחד הנציגים שישבו ב‘וועדת המכרזים’ בעניינו להצביע בעדו לתפקיד.

זינגר, פנה גם אל עובד בכיר בעירייה והציע לו לעבוד במערכת הבחירות, תוך שהבטיח שיקדמו בעירייה במידה שייבחר.

ואכן, על פי פרקליטות מיסוי וכלכלה, לאחר שנבחר זינגר לראשות העיר, הוא פעל לקידומו של אותו עובד וכן להעלות את שכרו.

בשני מקרים נוספים, עולה, הבטיח זינגר גם לשתי נשים, עמן הייתה לו מערכת יחסים קרובה, כי ידאג למינוין לתפקידים שונים, פעל לטובת קידום מינויים אלו והן אכן, זכו במכרזים באותם תפקידים.

פרקליטות מיסוי וכלכלה, מסרה, כי לכל החשודים ב‘פרשת השוחד במערכת הבחירות לראשות העיר רמת גן בשנת 2013’ לחשודים, ניתנה אפשרות לקיים הליך שימוע בטרם תתקבל החלטה אם להגיש כתב אישום נגדם.

החקירה נוהלה בידי משטרת ישראל. התיק מנוהל על ידי עורך דין שרון יונוביץ, עורכת דין ליאת מנור ועורך דין ניר מסורי מ‘פרקליטות מיסוי וכלכלה’.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן