בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל מסחר | תעשייה

ישראל ודרום קוריאה הכריזו על אזור סחר חופשי בהסכם היסטורי

שר הכלכלה והתעשייה חבר כנסת אלי כהן; "הסכם הסחר החופשי עם הרפובליקה של דרום קוריאה, הוא הסכם היסטורי, שכן לראשונה, נחתם הסכם עם מדינה ממזרח אסיה אשר נמנית בין המעצמות הכלכליות המובילות בעולם. ההסכם, משקף בין היתר את מדיניות משרד הכלכלה והתעשייה לסייע בגיוון הייצוא ובפתיחת שווקים חדשים לתעשייה הישראלית. קוריאה הדרומית היא שותפת סחר חשובה עבור מדינת ישראל".
אלי כהן שר הכלכלה והתעשייה של מדינת ישראל והגב' יו מיונג-הי שרת הסחר הרפובליקה של דרום קוריאה, לאחר חתימת הסכם הסחר החופשי בין המדינות | צילום: יוסי זמיר, לשכת העיתונות הממשלתית
יו מיונג-הי שרת הסחר דרום קוריאה עם השר אלי כהן

שר הכלכלה והתעשייה של מדינת ישראל, מר אלי כהן, ושרת הסחר הרפובליקה של דרום קוריאה, הגברת יו מיונג-הי (Yoo Myung-hee) הכריזו היום (רביעי, כ באב התשע"ט) במלון אוריינט, ירושלים, על סיום המשא ומתן להסכם אזור סחר חופשי בין המדינות. את המשא ומתן על ההסכם הוביל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה במשך 3 השנים האחרונות, בשיתוף משרדי החוץ, האוצר, החקלאות, התקשורת והמשפטים וכן רשות האוכלוסין וההגירה, מינהל המכס ורשות התחרות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' בפייסבוק’ או בטוויטר.

שר הכלכלה והתעשייה חבר כנסת אלי כהן; "הסכם הסחר החופשי עם קוריאה הדרומית הוא הסכם היסטורי, שכן לראשונה, נחתם הסכם עם מדינה ממזרח אסיה אשר נמנית בין המעצמות הכלכליות המובילות בעולם.

לדברי השר כהן; "ההסכם, משקף בין היתר את מדיניות משרד הכלכלה והתעשייה לסייע בגיוון הייצוא ובפתיחת שווקים חדשים לתעשייה הישראלית. קוריאה הדרומית היא שותפת סחר חשובה עבור מדינת ישראל.

שר הכלכלה אלי כהן עם שרת הסחר הדרום קוריאנית הגב' יו מיונג הי | צילום: יוסי זמיר, לעמ | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
השר כהן עם השרה הדרום קוריאנית מיונג הי

הסכמי סחר בינלאומיים ככלל, הינם בעלי חשיבות אסטרטגית לכלכלה הישראלית ומסייעים בהגדלת היקפי היצוא, בהוזלת חומרי גלם שמעלים את התחרותיות של היצואניות הישראליות וכן מהווים בשורה עבור הצרכנים הישראלים לאור כניסה של מגוון רחב של מוצרים ללא מכסים".

הסחר בין המדינות בשנת 2018, עמד על כ-2 וחצי מיליארד דולר, גידול של מעל ל- 15% בהשוואה לשנת 2017. הסכם 'הסחר החופשי' צפוי להגדיל את היקף הסחר בין המדינות אף יותר.

לאחר כניסת ההסכם לתוקף, מרבית הייצוא הישראלי לדרום קוריאה, יהיה פטור ממכס, ובכלל זאת מכונות וציוד חשמלי, מכונות ומכשירים מכניים, דשנים, ציוד רפואי, קוסמטיקה, פלסטיק ומוצריו, מתכות וכן, מיצי פירות ויין.

מן העבר השני, ירדו ה-מכסים על מוצרים המיובאים מדרום קוריאה אל ישראל ובהם ניתן למנות; מכוניות וחלקיהן, מקררים, ציוד רפואי, רכיבים אלקטרוניים, צעצועים ומשחקים, פלסטיק ומוצריו וכימיקלים.

דרום קוריאה, היא היצרנית המובילה בעולם בתחום רכיבי הזיכרון ויצרנית הסמיקונדוקטורים השנייה בגודלה בעולם.

דוברות משרד הכלכלה והתעשייהמסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' כי; כמו כן, דרום קוריאה, נחשבת יצרנית האניות הגדולה בעולם, ואוחזת ביותר ממחצית נתח השוק העולמי.

תשקיף הסחר בין ישראל וקוריאה במיליוני דולרים

* מתוך נתוני הלמס, על פי ארץ מקור

דרום קוריאה, בתחום הרכב, בעיקר באמצעות 'קבוצת יונדאי-קיה' וספקיות המשנה שלה, הינה אחת מ-10 היצרניות הגדולות בעולם.

 ◄ תמהיל יבוא הסחורות לישראל מקוריאה, 2018לרפובליקה של דרום קוריאה, יש כיום 15 הסכמי סחר בתוקף עם מדינות וגושי סחר שונים, בראשם; ארצות הברית, האיחוד האירופי, הודו וסין.

ההסכם בין ישראל לקוריאה, יסייע להשוות את תנאי הסחר של ישראל למדינות אלה – ועם השלמת הליך האישרור של הסכם זה בשני הצדדים, ייהנו החברות הישראליות מתנאי סחר ותחרות שווים ב-שוק הקוריאני.

 █  מכניסתו של ההסכם לתוקף, מעל ל- 95% מהייצוא הישראלי לקוריאה, יהיה פטור ממכס

תמהיל יצוא הסחורות מישראל לקוריאה, 2018

כתוצאה מכניסתו של ההסכם לתוקף, מעל ל- 95% מהייצוא הישראלי לקוריאה, יהיה פטור ממכס, מה שיוביל להגדלת התחרותיות של היצוא הישראלי לקוריאה ולחסכון כספי למדינה.

התועלת ליצואנים וחיסכון ליבואנים ולצרכנים במסגרת ההסכם מוערכים בכ- 100 מיליון דולר לשנה.

 █  להלן רשימה אינדוקטיבית של הטבות שיכללו בהסכם;

יצוא מישראל לקוריאה

שיעור ההוזלה ביצוא לקוריאה מוצר
המכס עבור מרבית סוגי הדשנים ירד מ- 6.5% ל- 0% עם כניסת ההסכם לתוקף דשנים
המכס ירד מ- 15% ל- 0% עם כניסת ההסכם לתוקף יין
המכס ירד מ- 6.5% ל- 0% בתוך חמש שנים מכניסת ההסכם לתוקף (הורדה לינארית) שפתונים, צלליות לעיניים ומוצרי טיפוח לעור
המכס ירד מ- 8% ל- 0% בתוך שלוש שנים מכניסת ההסכם לתוקף (הורדה לינארית) מערכת לניטור מטופלים (ציוד רפואי)
המכס ירד מ- 8% ל- 0% עם כניסת ההסכם לתוקף מצלמות גמא (ציוד רפואי)

▼ יבוא מקוריאה לישראל

שיעור ההוזלה ביבוא לישראל מוצר
המכס ירד מ- 7% ל- 0% עם כניסת ההסכם לתוקף רכבים
המכס ירד מ- 12% ל- 0% עם כניסת ההסכם לתוקף מקררים ומקפיאים
המכס ירד מ- 12% ל- 0% עם כניסת ההסכם לתוקף קונסולות למשחקי וידאו
המכס ירד מ- 12% ל- 0% בתוך שלוש שנים מכניסת ההסכם לתוקף (הורדה לינארית) מכונות לתעשייה
המכס ירד מ- 12% ל- 0% בתוך שלוש שנים מכניסת ההסכם לתוקף (הורדה לינארית) אמבטיות וכיורים
המכס ירד מ- 4% ל- 0% עם כניסת ההסכם לתוקף רוטב סויה

* נתונים באדיבות משרד הכלכלה והתעשייה.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן