101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות כאן ישראל מאזני הצדק עובדים | תעסוקה | כוח אדם

ישראל במקום הראשון במאבק ב’סחר בבני אדם’ שנה תשיעית

מנתונים מרכזיים מהדין וחשבון (דּוּחַ) על פעילות מדינת ישראל בתחום 'המאבק בסחר בבני אדם בשנת 2019'; זוהו 73 קרבנות סחר ועבדות חדשים על ידי המדינה: 58 נשים ו-15 גברים. מדובר בעלייה מהשנה הקודמת, בה זוהו 59 קורבנות סחר ועבדות. מתוך הקורבנות שזוהו, 39 זוהו כקורבנות סחר בבני אדם למטרת ניצול מיני ו-34 כקורבנות החזקה בתנאי עבדות ◄נפתחו 125 חקירות פליליות והוגשו 20 כתבי אישום בחשד לסחר בבני אדם ועבירות נלוות ◄עורכת דין דינה דומיניץ, "הדוח לשנת 2019, מציין לחיוב את העלייה בכמות ההרשעות בעבירות הרלוונטיות".
0
0
עורכת דין דינה דומיניץ, מנהלת היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בסחר בבני אדם ברקע: קורבן סחר למכירה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
עורכת דין דינה דומיניץ

מדינת ישראל במקום הראשון ב’מאבק בסחר בבני אדם’ זו השנה התשיעית ברציפות בדרוג המדינות הראשון, כך קובע דִּין וְחֶשְׁבּוֹן של מחלקת המדינה של ארצות הברית לשנת 2020, הדּוּחַ, סוקר את מאמצי מדינות העולם במאבק בסחר בבני אדם, והוא מתפרסם מדי שנה, החל משנת 2001, ומדרג את מדינות העולם לשלוש רמות, בהתאם לפעולותיהן למיגור התופעה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

יצוין, כי בעבר, ולמשך יותר מעשור, דורגה מדינת ישראל בדירוגים הנמוּכים, מה שהיה עלול היה להוביל להפעלת סנקציות כלכליות מצד ארצות הברית נגד המדינות שבדירוג השלישי, שנמצא, כי לא פעלו מספיק בנושא זה.

בשנת 2012, דורגה ישראל לראשונה בדירוג הראשון, בו כלולות מדינות העומדות בסטנדרטים המינימליים, לגבי ‘המאבק בסחר בבני האדם‘ ועושות מאמצים, כדי להיאבק בתופעה קשה זו. מאז, ישראל שומרת על הישג זה.

דובר היחידות המקצועיות ב-אגף דוברות הסברה ותקשורת של משרד המשפטים, מר יובל גורן, מסר לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ כי על פי ממצאי הדּוּחַ שפורסם במהלך סוף השבוע, מדינת ישראל, פועלת בנחישות בשלושה מישורים עיקריים; מניעת התופעה, אכיפה כלפי העבריינים והגנה על נפגעי העבירה.

בין המדינות הנוספות שנמצאות בדרג העליון של המאבק בסחר בבני אדם, נמצאות; אוסטרליה, בלגיה, יפן, צרפת, בריטניה, פורטוגל וארגנטינה.

להלן, נתונים מרכזיים מהדין וחשבון (דּוּחַ) על פעילות מדינת ישראל בתחום ‘המאבק בסחר בבני אדם בשנת 2019′;

  • זוהו 73 קרבנות סחר ועבדות חדשים על ידי המדינה; 58 נשים ו-15 גברים. מדובר בעלייה מהשנה הקודמת, בה זוהו 59 קורבנות סחר ועבדות. מתוך הקורבנות שזוּהו, 39 זוהו כקורבנות סחר בבני אדם למטרת ניצול מיני ו-34 כקורבנות החזקה בתנאי עבדות.
  • נפתחו 125 חקירות פליליות והוגשו 20 כתבי אישום בחשד לסחר בבני אדם ועבירות נלוות.
  • המדינה חקרה מקרה של מעורבות עובדי ציבור בעבירות הקשורות לסחר ולניצול ובנוסף לכך, במהלך שנת 2019, הורשע עובד ציבור אחד בגין עבירות הקשורות לסחר ולניצול, תוך שהוטל עליו עונש מאסר וקנס.
  • הוענק סיוע משפטי אזרחי בחינם מטעם המדינה ל-86 קורבנות, באמצעות הסיוע המשפטי במשרד המשפטים.
  • המדינה, המשיכה להעניק שיקום והגנה לקורבנות הסחר והעבדות במסגרות השונות הממונות ומפוקחות על ידי המדינה; במקלט לנשים קיבלו 59 נשים סיוע וכן 3 ילדים, במקלט הגברים ניתן סיוע ל-33 קורבנות ובדירות המעבר שהו 21 נשים וגברים, ו-18 ילדים. ב’מרכז הארצי לקרבנות סחר ועבדות‘ המעניק שירותים לקורבנות השוהים בקהילה, טופלו 230 קורבנות גברים ונשים, כמו גם 125 ילדים.
  • ‘קרן החילוּט הייעודיות לטיפול ברכוש שחולט‘ ובקנסות שהוטלו בתיקי סחר בבני אדם והחזקה בתנאי עבדות התכנסה בשנת 2019 וחילקה סכום בגובה 420,510 ₪ ל-44 מבקשים, מתוכם לארבעה ארגונים לא ממשלתיים והיתר עבור קורבנות סחר בבני אדם. הסכומים, חולקו לצורך מטרות מגוונות, כגון; דיור, ייעוץ והכשרות מקצועיות לקורבנות סחר בבני אדם.
  • במהלך השנה, התקבלו 3,467 פניות מעובדים זרים, דרך קו חם שמדינת ישראל מפעילה ב-9 שפות. רוב הפניות התקבלו מעובדים זרים אזרחי תאילנד בענף החקלאות, ועובדים זרים אזרחי סין בענף הבניין
  • המדינה, קיימה שישה הסכמים בילטראליים עם מדינות שונות להבאה של עובדים בתחום החקלאות והבניין באופן שימנע גביית דמי תיווך, ואשררה ב-2019 שני הסכמים נוספים עם הפיליפינים להבאת עובדים בענפי המלונאות והסיעוד.
  • כ-8,755 עובדים זרים, הגיעו במסגרת ההסכמים הבילטראליים, מתוך 23,138 עובדים זרים.
  • התקיימו הכשרות מקיפות למניעת סחר בבני אדם, לכ-1,200 גורמי מקצוע וכן, התקיימו הכשרות בנושא; עבירות מין וסחר בבני אדם לכל השופטים השומעים תיקים פליליים.

עורכת דין דינה דומיניץ; “הדוח לשנת 2019, מציין לחיוב את העלייה בכמות ההרשעות בעבירות הרלוונטיות”.

סחר בבני אדם, הדמייה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
סחר בבני אדם, הדמייה

מנהלת היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בסחר בבני אדם, עורכת דין דינה דומיניץ; “ישראל משמרת את מעמדה הגבוה בדירוג העליון ב’דִּין וְחֶשְׁבּוֹן של מחלקת המדינה האמריקאית’ זו השנה התשיעית ברציפות, יחד עם קבוצת מדינות מועטות ונבחרות בדירוג זה”.

עורכת דין דומיניץ, המכהנת כמנהלת היחידה למאבק בסחר בבני אדם ממרץ 2016, מוסיפה, כי; “הישג זה אינו מובן מאליו ומקורו במאמצים הרבים אותם משקיעה המדינה בתחום זה, מתוך חשיבות ההגנה על החלשים בחברה

כמו-כן בזכות מאמצים רבים ורב מערכתיים ושיתוף פעולה יזום ופורה בין כל השותפים, בממשלה ומחוצה לה”.

לדברי , עורכת דין דומיניץ, שאינה מסתירה את שביעות רצונה; “הדוח לשנת 2019, מציין לחיוב את העלייה בכמות ההרשעות בעבירות הרלוונטיות.

כמו כן את העלייה במספר הקורבנות שזוּהו ומכיר בהישגים של המדינה בזכות שילוב ידיים זה בין כל משרדי הממשלה, ארגוני החברה האזרחית והגופים הבין לאומיים”. סיכמה מנהלת היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בסחר בבני אדם.

אל דין וחשבון המלא במאבק ב-סחר בבני אדם.

0
0דילוג לתוכן