איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות כירורגיה פלסטית

ישראל אינה ערוכה להתמודדות עם אירוע כוויות רב נפגעים

כך קובע ומזהיר 'האיגוד הישראלי לכוויות' בעקבות גל השריפות ברחבי ישראל: "מדינה לא ערוכה להתמודדות עם אירוע כוויות רב נפגעים. תחום הטיפול בכוויות, סובל ממחסור חמור במיטות לטיפול נמרץ בכוויות ואין לנו אפילו מיטה אחת ייעודית לילדים..." ◄ דר' ירון שהם; "המצב חמור ומטריד במיוחד לגבי ילדים, היות ובמדינת ישראל כיום אין אפילו מיטה אחת ייעודית לטיפול נמרץ בכוויות בקרב ילדים!".
פרופ' יוסי חייק חבר האיגוד הישראלי לכוויות באיגוד לכירורגיה פלסטית | רקע: דליקה | צילום: נמרוד ארונוב | עיבוד: שולי סונגו
פרופ’ יוסי חייק

בעקבות גל השריפות הנוכחי, קיים חוסר מוכנות של מדינת ישראל להתמודדות עם ‘אירוע כוויות רב נפגעים’ – כך התריע אמש (מוצאי שבת, כ’ באייר, התשע”ט) האיגוד הישראלי לכוויות, המהווה חלק מתוך האיגוד לכירורגיה פלסטית בהסתדרות הרפואית;  רופאי האיגוד מציינים, כי הם המתמודדים עם טיפול בנפגעי כוויות על בסיס יומי, והמחסור בתקציבים ובמרכזי כוויות, עלול לא לאפשר טיפול מציל חיים במקרה של אסון עם נפגעים רבים במקביל.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

זאת ועוד חברי האיגוד, טוענים; משרד הבריאות, הציג את כוונתו להקים ארבעה ‘מרכזי כוויות ארציים’ הכוללים ‘מיטות טיפול נמרץ ייעודיות לטיפול בכוויות’ כאשר כבר בשנת 2012 בעקבות ‘אסון השריפה בכרמל’ אך מאז הוקם רק ‘מרכז כוויות’ אחד.

‘האיגוד הישראלי לכוויות’ שבאיגוד לכירורגיה פלסטית, מדגישים, כי מדובר בצורך לאומי וחיוני שמטרתו להעניק טיפול מודרני ומציל חיים תוך צמצום הסבל לנפגעי הכוויות.

יושב ראש האיגוד הישראלי לכוויות ומנהל יחידת הכוויות ב‘המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה‘ בית חולים בעיר באר שבע, דר’ ירון שהם, אמר, כי; “מדינת ישראל אינה ערוכה להתמודדות עם אירוע כוויות רב נפגעים, מצבנו היום לוקה במחסור חמור בתשתיות ובתקציבים.

אין לנו מערך גדול מספיק לטיפול בכוויות שיכול להתמודד עם תרחיש של קליטה וטיפול בנפגעי כוויות רבים במקביל. עיקר הקושי הוא במספרן המדאיג והנמוך מאוד של מיטות טיפול נמרץ בכוויות במדינת ישראל.

עובדה זו אף פוגעת קשות באיכות הטיפול הרפואי בנפגעי כוויות מורכבים באופן יומיומי ולא רק בזמן חירום.

המצב חמור ומטריד במיוחד לגבי ילדים, היות ובמדינת ישראל כיום אין אפילו מיטה אחת ייעודית לטיפול נמרץ בכוויות בקרב ילדים!

אנחנו מתריעים, היום, כי אם חלילה בעקבות גל השריפות הנוכחי, או אירועים אחרים בעתיד, יתרחש אסון עם נפגעי כוויות רבים במקביל, לא נוכל לתת מענה רפואי הולם”. סיכם דר’ שהם.

כוויות הן פגיעה מורכבת אשר יכולה להחמיר ולגרום לנזק בשלב החריף או הממושך” – מוסיף ואומר, מנהל ‘היחידה לטיפול נמרץ כוויות בשיבא’ וחבר האיגוד לכירורגיה פלסטית, פרופ’ יוסי חייק.

דר' ירון שהם 'האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית' | רקע: כוויה | צילום: נמרוד ארונוב | עיבוד: שולי סונגו
דר’ ירון שהם

 דר’ כהן; “עד היום, למרבה הצער בחלוף 7 שנים, הוקם רק מרכז כוויות אחד בישראל…”.

“יש לטפל בנפגע כוויה באופן מיידי באמצעות צוות מיומן ובעל ניסיון, תוך שימוש במיטות ייעודיות המאפשרות מתן טיפול נמרץ שמטרתו היא מניעת זיהומים וריפוי מהיר של הכוויה, תוך שמירה על נוחות מרבית לנפגע הכוויה“. סיכם פרופ’ חייק.

יושב ראש ‘האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית’ דר’ מאיר כהן, הדגיש, כי; “כבר בשנת 2012, בעקבות ‘אסון השריפה בכרמל’ הוציא משרד הבריאות, חוזר מקיף בו הוצגה הכוונה להקים 4 מרכזי כוויות ארציים הכוללים מיטות טיפול נמרץ ייעודיות לטיפול בכוויות.

עד היום, למרבה הצער בחלוף 7 שנים הוקם רק מרכז כוויות אחד במדינת ישראל. מדובר בצורך לאומי חיוני ממדרגה ראשונה”.

דוברת ‘האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית’ הגב’ נאוה עינבר, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית, הוקם במטרה להוות מסגרת ארגונית מקצועית לכ- 300 הרופאים המומחים והמתמחים העוסקים בכירורגיה פלסטית בישראל ולפעול לקידום ופיתוח המקצוע בתחום הטיפול, ההוראה והמחקר.

האיגוד, המהווה חלק בלתי נפרד מההסתדרות הרפואית בישראל, מטפח קשרים עם ארגונים בינלאומיים העוסקים בניתוחים פלסטיים ומתעדכן בחידושים ומגמות במטרה ליישמם בארץ.

כחברי ‘איגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית’, יכולים להצטרף רופאים ורופאות בעלי תואר מומחה בכירורגיה פלסטית.

האיגוד, מפעיל עמוד פייסבוק כן אתר אינטרנט פתוח לציבור הכולל את רשימת המומחים וממליץ להיכנס אליו לפני ההחלטה על ביצוע ניתוח פלסטי או הליך אסתטי.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן