ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

לגלריית כאן נעים

פורום כאן נעים

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

ירושלים נדל"ן

ירושלים רושמת ביקוש רב לדירות יוקרה בעיר

נדלן בירושלים; חרף הודעת משרד האוצר לפני מספר ימים על כך, כי מחירי הדירות בעיר ירושלים בשפל היסטורי, נראה שבבירת ישראל, מתבצעות עסקאות חדשות בדירות, שטווח מחיריהן נע בין 4-7 מיליון ₪. נראה, כי ב'חברת דרא' (Dara), המשווקת פרויקטים רבים בירושלים ביניהם פרויקט היוקרה ''Museum Residence מרוצים מן המצב.
0
0
משנה למנכל חברת דרה | Dara קובי בן שמחון ברקע הדמיית דירות יוקרה בבוטיק נביאים בירושלים | הדמיה: סטודיו אנדו | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
משנה למנכל חברת דרה | Dara קובי בן שמחון ברקע הדמיית דירות יוקרה בבוטיק נביאים בירושלים | הדמיה: סטודיו אנדו | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

למרות הודעת משרד האוצר לפני כשבועיים על כך שקיים שפל היסטורי ברכישת דירות בירושלים, נראה, כי ירושלים רושמת ביקוש רב לדירות יוקרה בעיר. מתברר, כי לפחות פלח השוק של דירות היוקרה בבירה בסכומים של 4 מלש”ח עד 7 מלש”ח הוא יציב וטוב. 

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

מהודעת משרד האוצר, עולה, כי שוק הדירות בשווי של עד 2 מיליון ₪, מצוי בקיפאון (על פי דוח הלשכה המרכזית לסטטסטיקה, 27,115 דירות חדשות, נרכשו בין תחילת יולי 2016 לבין סוף יוני 2017 – ירידה שנתית של 15% לעומת התקופה המקבילה אשתקד) אך כאמור, דווקא דירות היוקרה בעיר ירושלים, הן אלו שמצליחות להימכר במחירים גבוהים ובקצב נאה.

קובי בן שמחון, הכלכלן (MA במנהל עסקים מטעם האוניברסיטה העברית) וכיום המשנה למנכל ‘חברת דרא‘ (Dara), המשווקת פרויקטים רבים בירושלים ביניהם פרויקט היוקרה ‘Museum Residence’; “רוכשי דירות אלו, הם בדרך כלל ישראליים בשנות החמישים והשישים לחייהם, מצמצמי דיור, כלומר כאלו העוברים לדירות קטנות יותר משהיו להם, לאחר שהילדים גדלו ועזבו את הבית.

לחילופין, יש גם רוכשים שלמרות אי הוודאות הנוגעת לחוק דירה שלישית בוחרים לרכוש ולהשקיע בפרויקט שאופיו ומיקומו הייחודי – בקרבת מוסדות התרבות של ירושלים , נמכר ברמות מחיר המצדיקות השקעה”.

קובי בן שמחון, מוסיף ומציין כי מבדיקה שנערכה בשלושה פרויקטים יוקרתיים בירושלים, עולה, כי; פרויקט ”Museum Residence של האחים ישראל בשכונת ניות, פרויקט אזורים ב’מוצא עילית’ ופרויקט היוקרה בוטיק הנביאים של חברת אזורים, מסתמן, כי לאחרונה, קיימת התעוררות רבה ברכישת דירות שמחיריהן נע בין 4-7 מיליון ₪ בירושלים.

הפרויקט הראשון, שנבדק הוא פרויקט ”Museum Residence היוקרתי של חברת ‘האחים ישראל’ הסמוך למוקדי התרבות של העיר וביניהם; מוזיאון ישראל, הספרייה הלאומית, הגן הבוטני והכנסת. הפרויקט מתהדר באוכלוסייה ברמה סוציואקונומית גבוהה ביותר והוא אחד מהפרויקטים הבודדים שנבנים כיום במרכז העיר על קרקע בבעלות פרטית.

█ היום ניתן לראות יותר ויותר אנשים ישראלים דווקא, בני הגיל השלישי, הנוטשים את מרכז הארץ לטובת עלייה לירושלים

בהודעה של ‘מרום תקשורת’ משרד יחסי הציבור הגדול באזור ירושלים, נמסר לפורטל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר האינטרנט של כל המדינה‘ כי בפרויקט זה, נמכרו בחודש האחרון 5 דירות בכ-26 מיליון ₪ מדובר ב;

 • דירת גן 5 חדרים150 מטר+2 חניות ומחסן+ גינה 80 מ”ר, נמכרה ב- 5.1 מיליון ₪,
 • דירת גן 5 חדרים125 מטר+2 חניות ומחסן+ גינה 95 מ”ר, נמכרה ב- 4.8 מיליון ₪,
 • דירת גן 5 חדרים133 מטר+2 חניות ומחסן+ גינה 150 מ”ר, נמכרה ב- 4.9 מיליון ₪’
 • דירת 5 חדרים – דירה לדוגמא שנמכרה עם כל התכולה שלה – 133 מטר+2 חניות ומחסן, נמכרה ב- 4.9 מיליון ₪,
 • דירה אחרונה שנמכרה היא דירת 5 חדרים במפלס אחד,144 מטר+2 חניות ומחסן, נמכרה ב- 5.9 מיליון ₪.

█ הקסם הטבעי והמוכר של ירושלים לצד הפרויקטים היוקרתיים שילוב מושלם שמביא להתעניינות רבה בדירות הבוטיק הירושלמיות

הפרויקט הבא שבדקנו הוא פרויקט היוקרה המרהיב ביופיו במוצא עילית, פרויקט שיש בו נוף קסום של הרי ירושלים לצד מפרט טכני יוקרתי הכולל חדר כושר, ספא, בריכת שחיה חצי אולימפית ועוד.

גם בפרויקט זה אנו מדווחים על 5 דירות שנמכרות בחודשים האחרונים בטווח מחירים של 3.7 מיליון ₪ עד 8.3 מיליון ₪;

 • הדירה הראשונה שנמכרה היא קוטג’ בשטח של כ-333 מ”ר, כ-208 מ”ר גינות, שנמכר ב-8,330,000 ₪. למעשה מדובר בשני קוטג’ים שחוברו יחד. הקוטג’ ממוקם בשלב ב’ של הפרויקט שהתחיל עבודות תשתית לפני כחודשיים.
 • דירת 5 חדרים בשלב ב’ בשטח של כ- 144.5 מ”ר +מרפסת אחת בשטח של כ-116 מ”ר, נמכרה בכ-3,760,000 ₪.
 • בשלב א’ נמכרה דירה בעלות של כ-4,270,000 ₪, מדובר על דירת גן עם 6 חדרים + מרתף גדול, כ-234 מ”ר (מתוכם 76 מ”ר מרתף עם כניסה נפרדת), הגינה בשטח של כ-69 מ”ר.
 • ולסיום, דירת פנטהאוז שהייתה גם היא דירה לדוגמא הכוללת 5 חדרים + גלריה, כ- 206 מ”ר כולל שטח גלריה, מעל וכ-100 מ”ר מרפסות נמכרה בכ-4,140,000 ₪ .

הפרויקט האחרון שנבדק הוא פרויקט בוטיק הנביאים של חברת “אזורים” המתהדר במיקום מושלם במרכז העיר עם נוף אל הר הבית. גם כאן עולים נתוני מכירות נאים במיוחד של שתי דירות שנמכרו בחודש האחרון בטווח מחירים של 5 – 11.5 מיליון ₪;

 • דירה ענקית שבמקור הייתה שתי דירות שאוחדו לאחת עם 7 חדרים 216 מ”ר + 2 מרפסות של 60 מ”ר מרפסת + 11 מ”ר+ מחסן + שתי חניות ונוף מדהים להר הבית ב-11.5 מיליון ₪.
 • דירת 5 חד’ 156 מ”ר + 11 מ”ר מרפסת + מחסן וחניה ב-5.6 מיליון ₪.

מנהל המכירות של בוטיק הנביאים” מר מנחם שנדור אומר בהנאה גלויה, כי; “הקסם הטבעי והמוכר של ירושלים לצד הפרויקטים היוקרתיים שהותאמו בקפידה לרצון הלקוחות יוצרים שילוב מושלם שמביא להתעניינות רבה בדירות הבוטיק הירושלמיות”.

“אם בעבר רוכשי הדירות היו בעיקר תושבי חוץ, הרי שהיום ניתן לראות יותר ויותר אנשים ישראלים דווקא, בני הגיל השלישי, הנוטשים את מרכז הארץ לטובת עלייה לירושלים הקסומה שלדבריהם תמיד חלמו לעבור לגור בה ביום מן הימים”. הוסיף וסיכם מר שנדור.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן