"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות חיפה קהילה

ילדים בסיכון בחברה הערבית – כנס בנושא בשבוע הבא בעיר חיפה

במהלך הכנס בשבוע הבא בעיר חיפה שיוזם מערך ייצוג קטינים בסיוע המשפטי – 'עורך דין משלי' 'ילדים בסיכון בחברה הערבית' יתקיימו דיונים באשר לצרכים הייחודיים לאוכלוסייה זו, לצד המחסור במענים ובמשאבים מתאימים עבורם ברמה הארצית והמקומית ◄ ממונה ארצית ייצוג קטינים בסיוע המשפטי, עורכת דין לידיה רבינוביץ'; "פחות ממחצית הקטינים בסיכון המאותרים מקבלים שירות או טיפול כלשהו (41% בקרב הקטינים הערבים לעומת 52% מהיהודים)".
ילד בסיכון עם דובי ברקע: ההורים בעימות אלים | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
ילד בסיכון עם דובי

כנס ראשון מסוגו שיתמקד ב'ילדים בסיכון בחברה הערבית' ייערך בראשית השבוע הבא (יום ראשון, כ"ב אלול ה'תשע"ט, 22  בספטמבר) בהשתתפות שופטי נוער ושופטי בתי משפט למשפחה, אנשי מקצוע בכירים בתחומי הרווחה והמשפט ואנשי חינוך.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

במהלך הכנס 'ילדים בסיכון בחברה הערבית' יתקיימו דיונים באשר לצרכים הייחודיים לאוכלוסייה זו, לצד המחסור במענים ובמשאבים מתאימים עבורם ברמה הארצית והמקומית.

את הכנס, יזם מערך ייצוג קטינים בסיוע המשפטי – 'עורך דין משלי' אשר 15% מכלל קטינים המיוצגים על ידו הם מן החברה הערבית.

מנתוני המועצה לשלום הילד והתכנית הלאומית לילדים סיכון, עולה, כי שני (2) מתוך 3 ילדים בחברה הערבית חיים מתחת לקו העוני (60%) זאת לעומת ילד אחד (1) מתוך 5 ילדים בחברה היהודית, ו-ילד אחד מתוך 4 ילדים בחברה הערבית נמצא בסיכון לעומת ילד אחד (1) מתוך 6 ילדים בחברה היהודית.

נכון לסוף שנת 2018, כ-12% מכלל הילדים ב'חברה היהודית' היו מוכרים ומטופלים ב-רשויות המקומיות כ'ילדים בסיכון' זאת לעומת 20% מכלל הילדים בחברה הערבית.

לדברי ממונה ארצית ייצוג קטינים בסיוע המשפטי, עורכת דין לידיה רבינוביץ'; "פחות ממחצית הקטינים בסיכון המאותרים מקבלים שירות או טיפול כלשהו (41% בקרב הקטינים הערבים לעומת 52% מהיהודים)".

עורכת דין לידיה רבינוביץ' ממונה ארצית ייצוג קטינים בסיוע המשפטי | צילום מדף הפייסבוק | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
עורכת דין לידיה רבינוביץ'

"הסיבה המרכזית לכך, היא מיעוט מענים ושירותים מותאמים לקטינים ב-חברה הערבית וכן פערים בהקצאת המשאבים לטיפול הן ברמה הארצית והן ברמה המקומית.

מחסור אקוטי ב'משפחות אומנה בחברה הערבית' והמשמעות היא שהוּת מאוד ממושכת ב'מרכזי חירום'

בעיה רוחבית נוספת היא המחסור האקוטי ב'משפחות אומנה בחברה הערבית' והמשמעות היא שהוּת מאוד ממושכת ב'מרכזי חירום' ולאחר מכן – העברה של ילדים גם ילדים בגיל הרך לפנימיות, אשר אינן מתאימות לצָרְכֵּיהֶם".

דובר היחידות המקצועיות של אגף דוברות הסברה ותקשורת במשרד המשפטים מר יובל גורן, מסר לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' כי נושאים אלו והדרכים להתמודד עימם, יועלו לדיון במהלך הכנס.

'ילדים בסיכון בחברה הערבית' יתקיים, כאמור, ביום ראשון הבא, כ"ב אלול ה'תשע"ט, 22 בספטמבר במלון לאונרדו, בעיר חיפה.

בכנס, צפויים להשתתף, בין היתר; שופטי נוער ושופטים לענייני משפחה, מנהל בתי הדין השרעיים, מפקחים ארציים ומחוזיים של משרד הרווחה בתחום ילד ונוער וכן מנהלים ועורכי דין מתחום ייצוג קטינים בסיוע המשפטי במשרד המשפטים.

◄ למעוניינים ניתן להירשם לכנס דרך הקישור הבא:https://bit.ly/2mmbjHD
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן