דיני אינטרנט | Internet Law חינוך יום הילד הבינלאומי כאן נוער מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’

יום זכויות הילד – הושקה לומדה אינטראקטיבית לשמירת פרטיות

עורך דין צחי פנחס, מנהל מחלקת קשרי ציבור וממשל ברשות להגנת הפרטיות לומדות ברקע: 'פרטיול' אתר לומדה לבני נוער | עיבוד: שולי סונגו ©
עורך דין צחי פנחס
הרשות להגנת הפרטיות, משיקה את הלומדה האינטראקטיבית "פרטיול" לקראת יום זכויות הילד הבינלאומי, הלומדה מכילה המלצות מידע, טיפים וכלים לשמירה על הפרטיות לבני נוער לשמירה על פרטיותם ברשת ◄חשיבות ההגנה על פרטיות הילדים והנוער הכרחית יותר בימים אלה של למידה מרחוק ושימוש גדול יותר ברשתות החברתיות והלומדה "פרטיול" מציעה שימוש קל ומהנה.
0
0
עורך דין צחי פנחס, מנהל מחלקת קשרי ציבור וממשל ברשות להגנת הפרטיות לומדות ברקע: 'פרטיול' אתר לומדה לבני נוער | עיבוד: שולי סונגו ©
עורך דין צחי פנחס

לקראת ‘יום זכויות הילד הבינלאומי’ שיצוין ב-20 בנובמבר 2020, משיקה ‘הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים’ מין לומדה אינטראקטיבית ייחודית לבני נוער, זאת במטרה להעלות את המודעות לפרטיותם של בני נוער ברשת ולספק כלים להגנה במרחב הדיגיטלי.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

עולה, כי הלומדה, נוחה וקלה לשימוש, מהנה ומותאמת הן לבני הנוער והן להורים והיא פותחה בשיתוף צוות סטודנטיות מהפקולטה לטכנולוגיות למידה ב’מכון הטכנולוגי חולון HIT‘ במסגרת פרויקט גמר לתואר בשנת תשע”ט.

ברשות להגנת הפרטיות, אומרים היום (יום רביעי, ב’ בכסלו, תשפ”א) כי הלומדה, עוסקת באתגרי ההגנה על ‘הפרטיות בחיים הדיגיטליים‘ נוכח ההתקדמות הטכנולוגית המואצת וצמיחתן של הרשתות החברתיות ומציגה בפני בני הנוער את ההשלכות והסיכונים האפשריים כתוצאה מאי שמירת פרטיות במרחב הדיגיטלי ואת המשמעות הערכית והמשפטית של פגיעה בפרטיות.

כמו כן, מכילה הלומדה אינטראקטיבית לבני נוער, המלצות, טיפים וכלים לבני הנוער בנוגע לשמירה על פרטיותם ברשת, בשימוש במכשירים ניידים, ברשתות החברתיות, באפליקציות, במכשירים חכמים ועוד.

לומדות "פרטיול" לומדה לבני נוער
לחץ כאן

הרשות להגנת הפרטיות, מזמינה את בני הנוער לקבל כלים לשליטה טובה יותר על המידע האישי שלהם ברשת.

 הקליקו על התמונה וצאו לדרך!

מטעם אגף דוברות הסברה ותקשורת של משרד המשפטים, מסר באמצעות דוברת היחידות המקצועיות הגב’ כרמית אורפז-ימין, לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי באמצעות הלומדה, מבקשת הרשוּת להגביר ולחזק את השליטה על המידע האישי הנוגע לבני הנוער ולעודד פיתוח חשיבה ביקורתית ביחס להשפעות שיש לחידושים הטכנולוגיים המהירים על פרטיותם.

מנהל מחלקת קשרי ציבור וממשל ברשוּת להגנת הפרטיות, עורך דין צחי פנחס; “מדובר בפרויקט חשוב, שמטרתו לקדם את המודעות להגנת הפרטיות בקרב בני נוער באופן ידידותי ואינטראקטיבי.

בימים בהם רוב פעילות הנוער נמצאת ברשתות וזוהי התקשורת העיקרית שלהם, רואה הרשוּת חשיבות להנגיש את השמירה על הפרטיות.

הדבר עולה בקנה אחד עם פועלה של הרשוּת להגנת הפרטיות המבקשת להעלות את המודעות הכללית בקרב הציבור לזכוּת לפרטיות“.

◄ אל הלומדה.

לומדה מוגשת כמידע כללי לשירות הציבור ואין לראותה כייעוץ מקצועי להיבטי הפרטיות. בכל מקרה הנוסח המחייב הוא הוראות חוק הגנת הפרטיות, התקנות שהותקנו מכוחו והנחיות רשם מאגרי מידע.

0
0About the author

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-5 נכדים; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

דילוג לתוכן