קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

בעולם חדשות יום האישה הבינלאומי

יום האישה – יותר אקדמאיות ועצמאיות, עלייה בתעסוקת נשים

לקראת יום האישה הבינלאומי שיחול בתאריך 8.3.19, סיכום 2018 בשוק התעסוקה, נרשמה עלייה של 61 אלף נשים המועסקות בשוק העבודה ◄ הגב' ישראלה שטיר, סגנית נשיא איגוד לשכות המסחר ויושבת ראש קבוצת י.שטיר; "משמח לראות שנשים רבות יותר החליטו להקים עסקים פרטיים ולעבוד כעצמאיות. כלכלת ישראל, תצא נשכרת מכך" ◄ מנתוני מכון המחקר הבינלאומי IMD, עולה, כי ישראל מדורגת במקום ה- 22 מבין 63 המדינות המפותחות במדד אי השוויון בין נשים לגברים.
ישראלה שטיר, סגנית נשיא איגוד לשכות המסחר ויושבת ראש קבוצת י.שטיר | רקע: לקראת יום האישה הבינלאומי | עיבוד צילום: שולי סונגו
ישראלה שטיר

מניתוח שערך 'אגף הכלכלה באיגוד לשכות המסחר'  על שוק התעסוקה ב-2018, לקראת יום האישה הבינלאומי | International Women's Day (8.3.19) עולה, כי מספר הנשים המוגדרות כעצמאיות גדל בשנת 2018 בכ-8.9% בהשוואה לשנת 2017.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

מדובר בעלייה של כ- 13,500 נשים העובדות כעצמאיות, שמספרן הסתכם בשנה החולפת בכ- 165,400 נשים. העוסקות העצמאיות מהוות כ- 36% מסך העצמאים בישראל, העומד על כ- 464,100.

עוד עולה, מהנתונים, כי בשנת 2018 נרשמה עלייה של 3.4% במספר סך הכל הנשים המועסקות, שהם כ- 60,900 מועסקות, כאשר סך המועסקות בשנה זו הסתכם בכ- 1,866,500.

מהבדיקה עולה כי נרשם גידול של 6.5% בתעסוקת נשים (36,100 מועסקות) במקצועות הדורשים השכלה אקדמאית (מרצות, מורות, מהנדסות, רופאות, עו"ד, רו"ח וכו') ובסיכום 588,300 מועסקות.

עוד נרשמה ירידה של 2.4% (4,600 מועסקות) בעבודות משרד ופקידות אשר הסתכמו ב- 182,900 מועסקות.

בקרב העובדות המקצועיות בתחומי התעשייה והבינוי נרשמה ירידה של 7.9% (3,400 מועסקות) ובסיכום 39,600 מועסקות.

בקרב נשים המועסקות בתפקידי ניהול נרשמה ירידה של 3.4% המהווה גריעה של כ- 4,500 מועסקות.

סך הנשים המועסקות בתפקידי ניהול הסתכם ב- 126,200 בשנת 2018, ומהווה 7% מסך הנשים המועסקות.

לעומת זאת, סך הגברים המועסקים בתפקידי ניהול מהווה 12% מסך הגברים המועסקים, ומספרם עומד על 246,900.

עלייה של 3.4% נרשמה במספר הנשים המועסקות בתפקידים של הנדסאיות, טכנאיות, סוכנות, ובמשרות מקצועיות אחרות.

שהם כ- 9,500 נשים, והן הסתכמו ב- 284,900. מספר המועסקות בתחומי מכירות ושירותים רשם עלייה של 4.8% שהן 20,500 נשים והסתכם ב- 444,000.

לדברי הגב' ישראלה שטיר, סגנית נשיא איגוד לשכות המסחר ויושבת ראש קבוצת י.שטיר; "אמנם חלה ירידה באחוז הנשים המכהנות בדרגים ניהוליים, אך יש נקודת אור בדמות עליה בנשים המועסקות בתפקידים מקצועיים, כגון; הנדסאיות וטכנאיות, וכן במקצועות הדורשים השכלה אקדמית, אשר משווים מעמד בין נשים וגברים במקומות העבודה".

ישראלה שטיר; "יש לפעול להכרה בהוצאות מטפלת לצורכי מס…"

לדבריה של הגב' שטיר; "משמח לראות שנשים רבות יותר, החליטו בשנה החולפת לבחור להקים עסקים פרטיים ולעבוד כעצמאיות.

מדינת ישראל צריכה להמשיך ולסייע באמצעות חונכות עסקית להקמת עסקים קטנים אלו וזאת על מנת שכלכלת ישראל תצא נשכרת".

הגב' שטיר, הדגישה בהתייחסותה את החשיבות הרבה של תמיכה של משרד הכלכלה למעונות יום עבור נשים המעוניינות לחזור למקום העבודה לאחר חופשת הלידה ולהמשיך לפתח את הקריירה שלהן.

Happy International Women’s Day! | צילום: מאתר 123RF.com
Happy International Women’s Day! | אתר 123RF.com

כמו כן, ציינה, כי יש לפעול להכרה בהוצאות מטפלת לצורכי מס. "עדיין קיימים פערים גדולים, בשכר, באחוזי משרה, בעוצמה הפוליטית ובפנסיה.

על המדינה לסייע לכמה שיותר נשים לצאת לעבודה, לפתח קריירה ולהתקדם בסולם הדרגות המקצועי – בעיקר באזורי הפריפריה, מימון מעונות יום, חוגי העשרה לילדים, יום לימודים ארוך ועוד.

אנחנו מרבים לעסוק בצורך בטיפוח ובעידוד אזורי הפריפריה, ואסור לשכוח, כי הנשים, הן אחד ממנועי הצמיחה של אזורים אלה". סיכמה הגב' שטיר, סגנית נשיא איגוד לשכות המסחר ויושבת ראש קבוצת י.שטיר

אחראית קשרי עיתונות של איגוד לשכות המסחר, הגב' הילית נעמת – מרילוס, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי בקרב העובדות המקצועיות בחקלאות, נרשמה ירידה של 7.6% (גריעה של 300 מועסקות) ובסיכום 3,200 מועסקות.

מספר המועסקות בתחומים הלא מקצועיים ירד ב- 2.1%, גריעה של 2,100 מועסקות, והסתכם בכ- 99,100 מועסקות. מספר המועסקות בעלות משלח יד לא ידוע, רשם עליה של 10.8%, שהם תוספת של 9,600 מועסקות והסתכם ב- 98,300 מועסקות.

מניתוח תעסוקת נשים לפי אזורים (על פי נתוני 2017) עולה, כי 24% מהנשים מועסקות במחוז המרכז, 22% במחוז תל אביב, 12% במחוז צפון, 12% במחוז דרום, 10% במחוז חיפה, 11% בירושלים ו- 3% ביהודה ושומרון, 2% מהנשים מועסקות בשני מחוזות ויותר, לגבי 4% מהנשים לא ידוע מחוז התעסוקה.

 דירוג ישראל במדד אי השוויון בין נשים לגברים ובמדרג עמדות המפתח והניהול לנשים לשנת 2018

על פי נתוני מכון המחקר IMD, מדינת ישראל, מדורגת במקום ה- 22 מבין 63 המדינות המפותחות ב-מדד אי השוויון בין נשים לגברים; במקום ה- 13 מבחינת נשים הנמצאות בעמדות מפתח וניהול.

מנתוני מכון המחקר הבין לאומי IMD, שעובדו על ידי איגוד לשכות המסחר, המייצג אותו בישראל, עולה, כי במדרג אי השוויון בין נשים לגברים, הכולל נתונים מתחומי הבריאות, החינוך והתעסוקה, בקרב 63 המדינות המפותחות, ממוקמת ישראל במקום ה-22.

את ישראל מקדימות מדינות, כגון; הולנד, שוויץ, קנדה, גרמניה, צרפת, איטליה וספרד ומפגרות אחריה מדינות דוגמת; אנגליה, אוסטרליה, יפן וארצות הברית.

מנתוני מכון IMD, עולה, עוד, כי במדרג הנשים הנמצאות בעמדות מפתח וניהול ב-שוק התעסוקה, מדינת ישראל ממוקמת במקום ה-13, כאשר מקדימות אותה מדינות דוגמת; נורווגיה, שבדיה, צרפת, איטליה, אנגליה וקנדה ומפגרות אחריה מדינות, דוגמת; הולנד, ארהב, גרמניה, שוויץ, הונג קונג ויפן.
  • דילוג לתוכן