חדשות כלכלה עולמית מסחר | תעשייה

יהלומים, הגידול בענף נמשך באפריל 2021 עלה על הציפיות

אופיר גור, מנהל מינהל יהלומים, אבני חן ותכשיטים והמפקח על היהלומים במשרד הכלכלה והתעשייה, ברקע: אישה ויהלומים | עיבוד ממחושב: שולי סונגו ©
אופיר גור, יהלומים
מנהל מינהל יהלומים, אבני חן ותכשיטים ו-המפקח על היהלומים במשרד הכלכלה והתעשייה מר אופיר גור; "באפריל האחרון, הציג ענף היהלומים, נתוני צמיחה מטאוריים, אם כי למען ההגינות, יש לקחת בחשבון, כי חודש אפריל 2020, אליו מתבצעת ההשוואה, היה החודש בו באו לידי ביטוי בצורה המכאיבה ביותר תוצאות הסגר הראשון בעקבות מגיפת הקורונה. יחד עם זאת, גם אם נשקלל נתון זה בחשבון, בראייה כוללת של השלישון האחרון ושל המצב בשוק העולמי, יש לתעשיית היהלומים הישראלית סיבות רבות לשמור על אופטימיות...".
0
0
אופיר גור, מנהל מינהל יהלומים, אבני חן ותכשיטים והמפקח על היהלומים במשרד הכלכלה והתעשייה, ברקע: אישה ויהלומים | עיבוד ממחושב: שולי סונגו ©
אופיר גור, יהלומים

בסיכום שלישוני שפרסם הפיקוח על היהלומים במשרד הכלכלה והתעשייה, עולה, כי ענף היהלומים במדינת ישראל בתקופה נוצצת. מאז שלהי שנת 2020, נמשכת המגמה החיובית שנרשמה בענף היהלומים. הענף חתם שלישון ראשון 2021, מצוין לענף, עם עליות משמעותיות בכל 4 קטגוריות הסחר המרכזיות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

מסר היום (יום ראשון, כ”ז אייר תשפ”א) כי בסך הכול ב-שלישון הראשון של השנה, היבוּא נטו של יהלומי גלם לישראל, הגיע לכדי סך של כ- 594 מיליוני דולרים, מדובר בעלייה של כ- 112% לעומת התקופה המקבילה אשתקד (בחודש אפריל לבדו, נרשמה עלייה מטאורית של למעלה מ- 1200% לעומת חודש אפריל 2020).

יצוּא נטו של ‘יהלומי גלם‘ באותה התקופה עמד על סך של כ- 522 מיליוני דולרים, כאן מדובר בעלייה של כ-116% לעומת השלישון הראשון בשנת 2020 (כשבאפריל, לבדו נרשמה עלייה מטאורית מרשימה אף היא של כ- 1896% לעומת אפריל, אשתקד).

יבוּא ה’יהלומים המלוטשים נטו‘ בשלישון הראשון של השנה, עמד על סך של כ- 855 מיליוני דולרים, עלייה של כ- 96% לעומת השלישון המקביל בשנת 2020 (כשבאפריל לבדו, נרשמה עלייה של כ- 512% לעומת אפריל אשתקד).

ב’יצוא היהלומים המלוטשים נטו‘ שעמד על סך של כמיליארד ומאה חמישים מיליוני דולרים, נרשמה עלייה של כ- 30.5% לעומת השלישון המקביל בשנת 2020 (כשבאפריל 2021, נרשמה עלייה מרשימה ונוצצת של כ- 735% לעומת אפריל, אשתקד).

יצוא יהלומי הגלם ל’איחוד האמירויות‘ עמד על סך של כ-18 מיליוני דולרים, המהווים כ-13% מ‘יצוא יהלומי הגלם הכללי של ישראל’ באפריל.

מטעם דוברות משרד הכלכלה, נמסר לאתר ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי בחודש האחרון, עמד יצוא יהלומי הגלם אל ‘איחוד האמירויות‘ (מדינת מדבר מוסלמית-ערבית עשירה בנפט, הנמצאת בצפון-מזרח חצי האי ערב שבמפרץ הפרסי) על סך של כ-18 מיליוני דולרים, המהווים כ-13% מ‘יצוא יהלומי הגלם הכללי של ישראל’ באפריל.

באפריל, מאיחוד האמירויות למדינת ישראל, יוּבאו יהלומי גלם בסך של כ- 16.75 מיליוני דולרים, המהווים כ-14% מסך יהלומי הגלם שיובאו באפריל אל ישראל.

מנהל מינהל יהלומים, אבני חן ותכשיטים ו-המפקח על היהלומים במשרד הכלכלה והתעשייה מר אופיר גור, אמר, כי; “באפריל האחרון, הציג ענף היהלומים, נתוני צמיחה מטאוריים, אם כי למען ההגינות, יש לקחת בחשבון, כי חודש אפריל 2020, אליו מתבצעת ההשוואה, היה החודש בו באו לידי ביטוי בצורה המכאיבה ביותר תוצאות הסגר הראשון בעקבות מגיפת הקורונה“.

מר גור, הוסיף; “יחד עם זאת, גם אם נשקלל נתון זה בחשבון, בראייה כוללת של השלישון האחרון ושל המצב בשוק העולמי, יש לתעשיית היהלומים הישראלית סיבות רבות לשמור על אופטימיות עקב נתוני הצמיחה המצוינים הרצופים שמצביעים על כך שהתעשייה המקומית, עומדת בחוד החנית של התאוששות ענף היהלומים העולמי“.

אל דוח סטטיסטי לחודש אפריל 2021.

0
0About the author

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-5 נכדים; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

דילוג לתוכן