איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חדשות יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

יהודי שנפטר בצרפת תרם 13 מיליון € לקרן תמיכה וסיוע לאחים שכולים

עיזבון של יהודי מצרפת ניקולא באומן זכרו לברכה בסך של 13 מיליון יורו שהופקד אצל מחלקת עיזבונות לטובת המדינה ב-אפוטרופוס הכללי, ישמש, בין היתר, להקמת קרן תמיכה וסיוע לאחים שכולים ◄בפגישה שנערכה לאחרונה בין מנכל קקל, אמנון בן עמי, לבין האפוטרופוסה הכללית, עורכת דין סיגל יעקבי, הוחלט, כי בשנים הקרובות יוקדשו כספי הקרן לתמיכה וסיוע לאחים שכולים.
עורכת הדין סיגל יעקבי האפוטרופסה הכללית ברקע קברי חיילים שנפלו במערכות ישראל | עיבוד צילום: שולי סונגו©
סיגל יעקבי

עיזבון בסך של 13 מיליון יורו ישמש, בין היתר, להקמת קרן תמיכה וסיוע לאחים שכולים – כך נודע היום (שלישי, ב’ באייר התשע”ט) כשהתברר, כי בשנת 2009, נפטר יהודי תושב צרפת, בשם; ניקולא באומן, שהיה אלמן ללא ילדים, שאהבתו אל מדינת ישראל, הובילה אותו להוריש את רכושו לטובת הקמת קרן סיוע ותמיכה למשפחות שכולות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

באומן, קבע בצוואתו, כי מכספי עיזבונו, הנאמד ב-13 מיליון אירו, תוקם קרן לטובת משפחות שכולות, שתפעל במשך 10 שנים בניהולם הנאמן של האפוטרופוסה הכללית במשרד המשפטים והקרן הקימת לישראל (“קקל”).

על באומן, שנולד בהונגריה ב- 1/7/1912 אין מידע רב. לא ברור היכן היה בתקופת השואה או מתי עבר אל צרפת. אך לאחר שנפטר בשנת 2009, התגלה, כי בצוואתו החליט להביע את אהבתו הרבה למדינת ישראל, כאשר החליט להקדיש את מורשת חייו והנצחתו, למען המדינה וספציפית למען המשפחות השכולות.

בשנים האחרונות, אגף האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים, פעל למימוש צוואתו וכינוס נכסיו של באומן ובשבוע שעבר, הועבר לישראל מרבית הכסף מעיזבונו, בסך 13 מיליון אירו אשר הופקד אצל מחלקת עיזבונות באפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים.

האחים השכולים הם חלק ממשפחת השכול, אך מעמדם והזכויות שלהם עדין אינם מוסדרים במלואם, והם אינם מקבלים תמיכה מלאה מגורמי ההנצחה הרשמיים במדינת ישראל. לכן, בפגישה שנערכה לאחרונה בין מנכל קקל, מר אמנון בן עמי, לבין האפוטרופוסה הכללית, עורכת דין סיגל יעקבי, הוחלט, כי בשנים הקרובות יוקדשו כספי הקרן לתמיכה וסיוע לאחים שכולים.

 האפוטרופסה הכללית עורכת דין סיגל יעקבי; “בעיתוי מצמרר, הכספים הגיעו אל ישראל במהלך השבוע שבין יום הזיכרון שואה ולגבורה ליום הזיכרון לחללי צהל ונפגעי פעולות האיבה”.

האפוטרופסה הכללית, עורכת דין סיגל יעקבי; “מרגש כל פעם לגלות את הקשר האמיץ של יהדות התפוצות עם ישראל והחיבור של יהודי התפוצות לישראל.

בעיתוי מצמרר, הכספים הגיעו אל מדינת ישראל במהלך השבוע שבין יום הזיכרון שואה ולגבורה ליום הזיכרון לחללי צהל ונפגעי פעולות האיבה.

אנחנו באפוטרופוס הכללי, רואים בתפקיד שליחות ומחויבות עמוקה להגשמת רצון המצווה ועושים את עבודתנו בחרדת קודש“.

יושב ראש קקל, מר דניאל עטר; ״בימים אלה של זיכרון והנצחה, אנחנו זוכרים ומודים לאלו שבזכותם אנו חיים. כחלק מהודיה זו, עלינו לזכור לסייע לאלו שהקריבו את הקשה מכל, אלו שבני משפחותיהם, יצאו אל הקרב ולא חזרו.

העובדה שיהודים ברחבי העולם, מחליטים להוריש את מורשת חייהם ונכסיהם לטובת מדינת ישראל מהווה דוגמא לעוצמת העם היהודי באשר הוא, ולחשיבות של מדינת ישראל, עבור היושבים בגולה.

במקרה זה, נפלה בחלקנו הזכות להנציח את שמו של מר ניקולא באומן זכרו לברכה ובמקביל לסייע לקבוצה שעד כה לא קיבלה הכרה מלאה ולא קיבלה את הסיוע שהיא זקוקה לו. לא כך, יהיה עוד”.

דוברת היחידות המקצועיות באגף דוברות הסברה ותקשורת של משרד המשפטים עורכת דין עדי שמחוביץ-גליקמן, מסרה, לפורטל כאן ישראל | kan-naim || אתר האינטרנט של כל המדינה כי במהלך שנת 2018, הועברו למחלקת עיזבונות לטובת המדינה באפוטרופוס הכללי סך של 75 מיליון ₪ שמקורם בעיזבונות של מנוחים מישראל ומחוצה לה אשר הותירו את רכושם, בכללותו או בחלקו, לטובת מדינת ישראל או מוסדותיה.

חלוקת כספי העיזבונות מתבצעת על ידי הוועדה הציבורית לקביעת ייעודם של עיזבונות לטובת המדינה באפוטרופוס הכללי.

בנוסף, מנהל האפוטרופוס הכללי כ-125 הקדשות בשווי של כ-400 מיליון ₪. כאשר בחלקם הוא משמש כנאמן יחיד ובחלקם הוא משמש נאמן יחד עם נאמנים נוספים, בכל תחומי החברה.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן