בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

אוניברסיטה | מכללה קהילה

טקס סיום המחזור ה-5 בתכנית הייחודית 'חלונות לחלומות בקמפוס'

כשאסירים שירות בתי הסוהר במחוז דרום ואקדמיה ב'אוניברסיטת בן-גוריון בנגב' נפגשים, מחר (יום ראשון) יתקיים טקס הסיום של המחזור החמישי 'חלונות לחלומות בקמפוס'; בו אחת לשבוע, במשך 4 חודשים' 13 אסירים מיחידות שונות במחזור הדרומי של השבס, מגיעים לקמפוס, ללימודי העשרה.
גונדר קטי פרי מפקדת מחוז דרום של השבס | רקע: הזמנה לתכנית הייחודית חלונות לחלומות בקמפוס לאסירים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
גונדר קטי פרי

'אוניברסיטת בן-גוריון בנגב' תקיים מחר (יום ראשון, כ"ה בתמוז, התשע"ט) טקס הסיום של המחזור החמישי של התכנית הייחודית 'חלונות לחלומות בקמפוס' מדובר בתכנית ייחודית ופרי תוצר שיתוף פעולה אמיץ בין המחלקה למעורבות חברתית באוניברסיטת בן- גוריון בנגב ובין שירות בתי הסוהר (שַׁבָּ"ס) במחוז דרום.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

התכנית הייחודית 'חלונות לחלומות בקמפוס' של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב הנו הפרויקט יחיד מסוגו במוסדות האקדמיים בישראל ו'שירות בתי הסוהר' רשות כליאה לאומית במדינת ישראל, נולדה במטרה להטמיע באסירים את האמונה שהם יכולים להשתלב בחברה הנורמטיבית וכי כל הדלתות פתוחות עבורם על מנת להגשים את חלומותיהם ובכך לתרום גם לתהליך השיקום שלהם.

רבים מהאסירים שהשתתפו בפרויקט בעבר, ציינו שהוא גרם להם לחשוב שהם מסוגלים ללמוד, הביעו התעניינות אמיתית בלימודים בעתיד וכן העידו שהתחזקה בקרבם המוטיבציה לחזור למוטב.

כיום, אחת לשבוע, במשך 4 חודשים, 13 אסירים מיחידות שונות במחזור הדרומי של השַׁבָּ"ס, מגיעים לקמפוס, ללימודי העשרה.

בחלק הראשון של היום, בכיתת הלימוד, מלמדות את האסירים שתי מדריכות התכנית אליי ותומר, סטודנטיות לרפואה, נושאים שונים מעולם הרפואה, כגון; עזרה ראשונה, בריאות הנפש ועוד.

דובר אוניברסיטת בן-גוריון בנגב מר אמיר רוזנבליט, מסר לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי בנוסף, מגיעים ללמד בתכנית חברי סגל אקדמי מתחומי ידע שונים (גאוגרפיה, כלכלה ועוד).

כמו כן, מתקיימים סיורים באוניברסיטה למעבדת רובוטיקה של המחלקה להנדסת תעשייה וניהול ומעבדת חישה מרחוק של המחלקה לגאוגרפיה.

בחלק השני של היום, מתקיים על ידי נציגי שירות בתי הסוהר, תהליך עיבודקבוצה טיפולית אשר מלווה את התהליך.

התכנית החלה פעילותה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב באוקטובר 2017 והיא עומדת לקראת סיומו של המחזור החמישי.

טקס הסיום של מחזור זה, יתקיים, כאמור, מחר (יום ראשון, כ"ה בתמוז, התשע"ט, ה-28/7) במעמד נשיא אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, מפקדת מחוז דרום של השבס היא גונדר קטי פרי, האישה הראשונה אי פעם שמונתה (05/07/19) לפקד על מחוז בשַׁבָּ"ס (המחוז בארץ עם רוב בתי הכלא הביטחוניים) נציגי 'שירות בתי הסוהר', צוות התכנית ובני המשפחות.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן