איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

פלילים צבא | משטרה | ביטחון

טלפונים סלולריים יוברחו לכלא אם לא במנהרה אז ברחפן

הנאשמים לפגוע בביטחון המדינה או לסייע לארגון טרור; שראיעה, ברנרד, עווד ונאשם נוסף הגיעו לאזור הכלא וערכו הטסת מבחן ל-רחפן באמצעות חיבור תפוחי אדמה ותפוחי עץ אל רחפן, אולם בשל תקלה טכנית הניסוי כשל והרחפן, צלל והתרסק על האדמה. בעודם מחפשים אחריו ולאחר שהחביאו את שקית הטלפונים בין סלעים בקרבת מקום, הגיעו למקום כוחות משטרה שעצרו את שראיעה ואת ברנרד, בעוד שני הנאשמים האחרים, נמלטו.
החשודים בניסיון ההברחה טלפונים סלולריים לבתי-כלא בהם שוהים פלסטינים השפוטים על טרור והסתות לטרור | צילום: תקשורת שבכ | עיבוד צילום: שולי סונגו
החשודים בניסיון ההברחה טלפונים לבתי-כלא

אין ספק, כי שמונה נאשמים תושבי ישראל (לוד) והשטחים שהבריחו עשרות טלפונים סלולריים למחבלים בבתי-כלא, חיו קודם לכן ב”סרט” כשעשו שימוש בהברחה בכל מיני טריקים ואף ניסו הברחה באמצעות ‘רחפן’ אלא שכאן ציפתה להם הפתעה כשכוחות הביטחון שכללו את השירות הביטחון הכללי (שַׁבַּכּ), המשטרה ושירות בתי הסוהר (שבס), עצרו אותם בחודש שעבר וכעת כבר מוגשים נגדם כתבי אישום על ידי פרקליטות מחוז מרכז.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כתב האישום החמור, הופנה כנגד שמונה נאשמים; בלסם שראיעה, טימוטי ברנרד, יוסף אלכרים, מג’די עווד, אסי רוחאנא, אחמד אבו גזר, עותמאן סעיד ונאשם נוסף שפרטיו נאסרו לפרסום לפי שעה.

כתב האישום מייחס לנאשמים, כל אחד על פי חלקו, עבירות של הכנסת ציוד קצה של רדיו, טלפון נייד (רט”ן) כל זאת כדי לפגוע בביטחון המדינה או לסייע לארגון טרור בצוותא חדא, קשירת קשר לביצוע פשע, קשירת קשר לעוון, הסעה שלא כדין, כניסה לישראל, שלא כדין וכן שיבוש הליכי חקירה.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עורך דין מור שרוני, אבו גזר וסעיד, היו אסירים ביטחוניים בבתי הכלא נפחא ואשל ומשכך חל עליהם איסור להכניס או להשתמש בטלפונים סלולריים.

האיסור נובע מהמציאות בה מנוצלת התקשורת באמצעות טלפונים סלולריים להכוונת פעילות טרור מחוץ לבית הכלא נגד מטרות ישראליות, לגיוס והכוונה של תשתיות טרור חדשות מחוץ לכלא ולשימור פעילות ארגונית וצבאית בתוך הכלא.

כפועל יוצא מכך, טלפונים המוברחים לתוך בתי הסוהר לשימוש של אסירים הביטחוניים, משמשים את ארגוני הטרור לתיאום פעילות ארגון הטרור בתוך הכלא ומחוצה לו, לרבות הוצאה לפועל של פעילות טרור.

החל משנת 2014, קשרו מרבית הנאשמים קשר להברחת טלפונים סלולריים לאסירים ביטחוניים, במסגרתו במספר הזדמנויות הבריחו עשרות טלפונים סלולריים אסורים לכתלי בית הכלא, בתמורה לאלפי שקלים.

דוברת הסברה ותקשורת מחוז מרכז של משרד המשפטים | עורכת דין הגב’ רוני ליבנה, מוסיפה בהודעתה לפורטל כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה‘ כי; בנוסף, בשנת 2018, קשרו מרבית הנאשמים קשר להברחת טלפונים סלולריים נוספים לאסירים ביטחוניים בכלא.

 סמוך לשחרורה של שראיעה מהמעצר, היא פנתה אל אלכרים בבקשה, כי יעלים את הטלפונים הסלולריים שנותרו בשטח.

חלקם של הנאשמים אף נפגשו בביתו של אלכרים לצורך תכנון ההברחה וחלוקת התפקידים. בסוף ספטמבר, ב-3 הזדמנויות שונות, נסעו שראיעה ו-יוסף אלכרים, לאסוף כסף שהעביר אחמד אבו גזר, לצורך מימוש התכנית בסך של כ-30,000 ₪.

הנאשמים ביצעו הכנות, ביניהן רכישת רחפן, ביצוע הטסות ניסוי, איסוף מידע מתוך הכלא, ביצוע סיורי שטח באזור הכלא, רכישת עזרים לשיפור הטסת הרחפן והכנת תכנית טיסה לרחפן.

ביום 5.10.18, אספה שראיעה כ-60 טלפונים סלולריים שנארזו לאחר מכן, על ידי עווד בבקבוקים והושמו בשקית.

למחרת נסעו שראיעה, ברנרד, עווד ונאשם נוסף  (שמו נאסר לפרסום) לאזור הכלא וערכו הטסת מבחן ל-רחפן, באמצעות חיבור תפוחי אדמה ותפוחי עץ אל רחפן, אולם בשל תקלה טכנית הניסוי כשל והרחפן, צלל והתרסק על האדמה.

בעודם מחפשים אחר הרחפן, ולאחר שהחביאו את שקית הטלפונים בין סלעים בקרבת מקום, הגיעו למקום כוחות משטרה שעצרו את שראיעה ואת ברנרד, בעוד שני הנאשמים האחרים, נמלטו.

משנודע לאחד הנאשמים אודות המעצר, מחק את המידע בטלפון הסלולארי שברשותו. סמוך לשחרורה של שראיעה מהמעצר, היא פנתה אל אלכרים בבקשה, כי יעלים את הטלפונים הסלולריים שנותרו בשטח.

הפרקליטות, ביקשה לאסור לפרסם את שמו של נאשם מספר 3, בית המשפט נעתר לבקשה. הפרקליטות, ביקשה, כאמור, את המשך מעצרם של הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדם. ומציינת, כי התיק ביטחוני-פלילי זה נחקר בידי שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל.

אל כתב אישום שראיעה ואחרים.

אל בקשת המעצר שראיעה ואחרים.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן