חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חג פּוּרִים טיפים מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’ צרכנות

טיפים לקנייה בטוחה של תחפושות ואביזרי פורים בחנויות ובאינטרנט

נערכים לפורים בצל הקורונה - בקפסולות, בזום, בקבוצות קטנות: משרד הכלכלה מפרסם טיפים לקנייה בטוחה של תחפושות ואביזרים לפורים בחנויות ובאתרי האינטרנט. כבר רכשתם/ן תחפושת לפורים? זכרו – תחפושת מוצלחת היא תחפושת בטוחה ◄מסכות ותחפושות לילדים מתחת לגיל 3 שנים, צריכות להיות ניתנות להורדה מהירה מהראש ו-מגוּף הילדים בעת מצב חירום.
0
0
ילדים עם תחפושת לפורים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
ילדים בתחפושת

אם עוד לא קניתם תחפושת לפורים, הממונה על התקינה ומנהל מינהל התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה מר איגור דוסקלוביץ, חידד ומזכיר לציבור הרחב לקראת ‘חג הפוּרים’ את נושא; ‘בטיחות התחפושות לילדים’ וחובת עמידתן של התחפושות המשווקות בישראל, בדרישות התקן הרשמי תקן ישראלי 562 “בטיחות צעצועים”, אשר חל על כל סוגי התחפושות והמסכות לילדים, על פאות, קישוטי ראש ואביזרים נוספים לפורים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

אם אתם נערכים לחג פורים בצל מגיפת קורונה | Covid-19, ב-קפסוּלות, ב-זוּם, בקבוצות קטנות;

הממונה על התקינה ומנהל מינהל התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, מר דוסקלוביץ, פרסם טיפים לקנייה בטוחה של תחפושות ואביזרים לפורים בחנויות ובאתרי האינטרנט.

כבר רכשתם/ן תחפושת לפורים? זכרו – תחפושת מוצלחת היא תחפושת בטוחה;

 • בקנייה בחנויות רגילות ובחנויות ישראליות מקוונות, אין להתבייש ולשאול את המוכר; “האם התחפושת בטוחה לשימוש ומאושרת לפי תקן?”.
 • יש להקפיד על ביצוע הוראות היצרן, בדגש על גיל המשתמש.
 • חל איסור לתת לילדים מתחת גיל 14 להשתמש בתרסיסים המסופקים באריזות לחץ  (“אירוסולים“)  ובאביזרי פורים המיועדים למבוגרים בלבד.

הממונה על התקינה, מדגיש כי, אין לקנות בחנויות ולהשתמש בתחפושות ואביזרים לפורים שיובאו או יוצרו בארץ אשר אינם נושאים סימון בשפה העברית כנדרש בתקן;

 • שם וכתובת היצרן המקומי, או היבואן, בעברית;
 • תחפושות שאינן מיועדות לילדים מתחת לגיל 3 שנים – נדרשת אזהרה כתובה בעברית או ציור הסמל להגבלת הגיל מעל אריזת התחפושת;
 • הוראות טיפול בבד התחפושת באמצעות סמלים, כגון: אופן הניקוי או אופן הכביסה, הוראות גיהוץ או יבוש;
 • אזהרות יצרן נוספות בשפה העברית;

בהיעדר הסימונים המוזכרים על גבי התחפושות או האביזרים, קיים חשד סביר, כי מוצרים אלה, לא עברו את הבדיקות הנדרשות טרם התרתם לשיווק בישראל, ויתכן שאינם עומדים בדרישות התקן הרשמי החל עליהם והם עלולים להיות מסוכנים.

טיפים בקנייה של תחפושות מחוץ לארץ באמצעות אתרי האינטרנט מומלץ לבדוק;

 • איגור דוסקלוביץ הממונה על התקינה ומנהל מינהל התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
  איגור דוסקלוביץ

  האם המוצר עומד בתקן הישראלי הרשמי או הבינלאומי? האם האתר מספק מידע על התאמת התחפושות לדרישות ‘התקן האירופאי EN-71‘ שעליו מבוסס התקן הישראלי (יש לשים לב, שתחפושות אלו, לא עוברות בדיקות של מכון התקנים להתאמה לתקן הישראלי הרשמי 562).

 • האם למוצרים מצורפות הוראות שימוש ואזהרות מפורטות? יש לשים לב, האם מצוינת על המוצר מגבלת גיל או אזהרות אחרות. במידה וקיים חוסר וודאות לגבי התאמתו של המוצר, לא להסס לפנות לאתר בבקשה לפרטים נוספים.
 • האם יש לך כתובת לפנות אליה לאחר הרכישה? ככל שיש יותר מידע זמין על היצרן, היבואן, המשווק או מפעילי אתר האינטרנט, כך הסיכוי “ליפול בפח” קטן.
 •  האם המוצרים לא הוסרו מן המדפים במדינות אחרות (ריקול) בעקבות מידע על סיכונים או מקרי פגיעה בצרכנים? מומלץ לבדוק באתרי הריקול הגלובליים, הבאים; Rapex, GlobalRecalls, CPSC וכן ב‘פורטל הבטיחות למוצרי צריכה‘.
 • האם קיימות ביקורות על המוצר ברשת? ניסיון צרכנים אחרים, יכול בהחלט להעיד על בטיחות המוצר. קראו את הביקורות על המוצר ואת דירוג המוכר ברשת לקבלת תמונה רחבה יותר.

הכנה עצמית של תחפושות – יש להימנע משימוש בחומרים דליקים (נוצות, צמר גפן, בדים סינטטיים דקים, שערות ופלומות מחומרים דליקים) וכן להימנע משימוש בחומרים רעילים (דבקים, צבעי שמן ותרסיסי צבע המסומנים כמכילים; “רעל“).

תחפושות לפעוטות וילדים מתחת לגיל 3 שנים – אין להשתמש ב-מרכיבים קטנים שניתן להסירם, שרוּכים ארוכים ו-סרטים אלסטיים, או כל תוספת לתחפושת אשר עלולה לגרום לחנק או לפגיעות אחרות בילד.

יודגש, כי מסכות ותחפושות לילדים מתחת לגיל 3 שנים, צריכות להיות ניתנות להורדה מהירה מהראש ו-מגוּף הילדים בעת מצב חירום.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן