אנרגיה הביס והכיס חדשות צרכנות

חשמל: החל שימוע לפתיחת השוק לתחרות והסרת חסם המונה החכם

מהפכת החשמל בישראל מתקדמת לשלב משמעותי נוסף ופותחים את השוק לתחרות: רשות החשמל מפרסמת "שימוע ציבורי" למעבר בין מספקים גם למשקי בית, זאת גם ללא מונה חכם ◄ המהלך, יפתח את ענף החשמל לתחרות מלאה, ויאפשר לחברות למכור חשמל לכל משק בית בישראל ◄ המהלך צפוי להוזיל את חשבון החשמל של כלל המשפחות בישראל ולחסוך להן מאות ואף אלפי שקלים בשנה.
0
0
אלי כהן שר האנרגיה והתשתיות על שימוע לפתיחת השוק לתחרות והסרת חסם המונה החכם ברקע: לוגו רשות החשמל | צילום: רונן חורש, לע"מ | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
השר אלי כהן

הרשות לשירותים ציבוריים-חשמל (רשות החשמל)  מפרסמת היום (יום חמישי, י”ג באדר א’ התשפ”ד) את ה-שימוע הציבורי ל-מעבר בין מספקים גם ל-משקי בית, זאת גם ללא “מונה חכם” המהלך, יפתח את ענף החשמל לתחרות מלאה, ויאפשר לחברות למכור חשמל לכל משק בית בישראל. המהלך צפוי להוזיל את חשבון החשמל של כלל המשפחות בישראל ולחסוך להן מאות ואף אלפי שקלים בשנה בהתאם להצעות המספקים, לאופי השימוש ולשעות צריכת החשמל.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

השימוע פורסם ב’אתר רשות החשמל‘ ויהיה זמין לקבלת תגובות הציבור למשך 3 שבועות. שר האנרגיה והתשתיות, אלי כהן, ציין, כי; “החשמל הוא מוצר צריכה בסיסי בכל בית בישראל.

המהפכה הזו, היא צעד חשוב ומתבקש ב’פתיחת השוק לתחרות‘ וב-מלחמה ביוקר המחיה. החל מהקיץ הקרוב, כל משפחה בישראל, תוכל לבחור את ספק החשמל שלה ולהוזיל את ‘חשבון החשמל‘ במאות ואף אלפי שקלים בשנה”.

יושב ראש רשות החשמל, מר אמיר שביט, הוסיף, כי; “הרפורמה במשק החשמל מתקדמת. עד היום, חלקו למעלה מ-40 חברות רישיונות מספקים וכ-20 כבר היום מוכרות חשמל ל-צרכנים ביתיים ו-תעשייתיים.

אנחנו מכוונים להעמיק ולהעצים את התחרות לטובת הצרכנים והמשק כולו. הסרת חסם המונה החכם, תאפשר לכל בית בישראל להצטרף לתחרות וזה צעד מבורך וחשוב עבור כלל המשק“.

עד כה, רק “צרכנים בעלי מונה חכם” יכלו לעבור ל-מספק חשמל פרטי. לפי הצעת ההחלטה, החל מהרבעון השלישי של השנה, יתאפשר שיוך צרכנים למספקים גם “ללא מונה חכם” וכך יוכל כל משק בית להתקשר עם אחת מהחברות המספקות חשמל באופן פרטי, גם טרם “התקנת מונה חכם” בביתו.

מנהלת אגף בכיר דוברות, תקשורת והסברה הגב’ מאיה עציוני, מסרה באמצעות העוזר אורי אנוליק לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה‘ כי במסגרת השימוע, מסדירה רשות החשמל את אופן המעבר של “צרכן מחברת החשמל” דרך ספק פרטי, מפרטת את דרך ההתחשבנות עם הצרכן על בסיס “פרופיל צרכן” וזאת תוך שמירה על פשטות ובצורך ב”קריאת מונה” מאומתת אחת בלבד.

השימוע פורסם היום (חמישי) באתר רשות החשמל ויהיה זמין לקבלת תגובות הציבור למשך 3 שבועות. לאחר איסוף ובחינת תגובות הציבור, צפויה מליאת רשות החשמל להתכנס לקבלת ההחלטה.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן