חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חריש חדשות מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’ נדל"ן

חריש, מתרחבת – פורסם מכרז ליזמים לבניית 143 יחד’ בבנייה רוויה

רשות מקרקעי ישראל [רמ"י]: השכונה החדשה שוכנת מערבית ל'מצפה אילן' ומזרחית לשכונת המגף ול'כביש 6' והמרכז עסקים ראשי, יאפשר מתן אפשרויות תעסוּקה לתושבים הכוללים; שימושים מעורבים, מוסדות עירוניים וכלל עירוניים כולל מסוף תחבורה ציבורית, מרכז חרום, מלונאות ומרכז החלמה הנשענים של מערכת דרכים ◄המכרז המתכונן, הינו חלק מתכניות קיימות להקמת שכונות מגורים, שטחי מסחר, תעסוקה, מלונאות ועוד בשטח כולל של כ-900 דונם בסך הכל.
0
0
עורך דין יעקב קוינט מנהל רשות מקרקעי ישראל ברקע: מבט מעל חריש | צילום: ר.מ.י ו-צילום חריש: משבש | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
עורך דין יעקב קוינט

חריש, ממשיכה להתרחב, בקצב מדהים. בסוף השבוע, נודע, כי רשות מקרקעי ישראל בהנהלת עורך דין יעקב קוינט, פרסמה מכרז פומבי לרכישת זכויות חכירה לבנייה של כ-143 יחידות דיור בשני מתחמים ב’שכונת אור המזרח’ ו-מרכז עסקים ראשי (המרכז עסקים ראשי) בעיר חריש. יצוין, מדובר במכרז לבניית יחידות דיור בבנייה רוויה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

ב”שכונת אור המזרח” והמרכז עסקים ראשי (מ.ע.ר) הסמוכים ל”שכונת בצוותא” בעיר חריש, אשר הוקמה ב’שיטת תכנן ובנה‘ ושבימים אלו, הושלמה בנייתה (חי/104/2021) שנמשכה כשלוש שנים בלבד, משלב הפיתוח ועד אכלוס של כ כ-1000 משפחות.

המכרז המתכונן, הינו חלק מתכניות קיימות להקמת שכונות מגורים, שטחי מסחר, תעסוקה, מלונאות ועוד בשטח כולל של כ-900 דונם בסך הכל.

המכרז הוא חלק מתוכניות חריש/2/א בשטח של כ-494.8 דונם וחריש/1/ד בשטח של כ-359 דונם. התכניות כוללות מגורים בהיקף של כ-3,454 יחידות דיור, בשטח של כ-342,000 מטרים רבועים של בניה למגורים, שטחי תעשיה, מלאכה, מסחר, תעסוקה ומשרדים בהיקף של כ-66,000 מטרים רבועים.

מסחר, תעסוקה ותחבורה בהיקף כ-17,000 מטרים רבועים, תיירות ונופש בהיקף כ-3,300 מטרים רבועים, מוסדות ומבני ציבור בהיקף של כ-79,500 מטרים רבועים, דרכים בהיקף של כ-227,000 מטרים רבועים, ושטחים ציבוריים פתוחים בהיקף של כ-150,300 מטרים רבועים.

  • תכנית  חריש/2/א, עוסקת בהקמת שכונת מגורים חדשה בת כ-1,854 יחידות דיור, בצפיפות בנייה ממוצעת של 9.5 יחידות דיור לדונם, כולל מערך תנועה, תחבורה וחניות, שטחים למבנים ומוסדות ציבור, שטחים פתוחים ותשתיות;
  • תוכנית חריש/1/ד, עוסקת ביצירת מרכז עירוני ראשי ב-חריש בדגש על איכות חיים, בטיחות ושילוב מרכיבי תכנון ופיתוח בני קיימא. יעוּד המגרשים, הינו בניה רוויה למגורים.

מכרז זה, יהווה פתרון דיור נוסף וחשוב וימשוך ליישוב משפחות צעירות, תושבים בני המקום והסביבה, המבקשים לגור בשכונה איכותית הכוללת שטחים ירוקים, מגון אפשרויות מגורים בבנייה רוויה וצמוּדת קרקע לצד מרכז עסקים ראשי, הכולל מסחר ותעסוקה, מוסדות חינוך וציבור, תשתיות תחבורה ותנועה מסודרות ואיכות חיים.

חריש, השכונה החדשה שוכנת מערבית ל’מצפה אילן‘ ומזרחית לשכונת המגף ול’כביש 6

השכונה החדשה שוכנת מערבית ל’מצפה אילן‘ ומזרחית לשכונת המגף ול’כביש 6‘ והמרכז עסקים ראשי, יאפשר מתן אפשרויות תעסוּקה לתושבים הכוללים; שימושים מעורבים, מוסדות עירוניים וכלל עירוניים כולל מסוף תחבורה ציבורית, מרכז חרום, מלונאות ומרכז החלמה הנשענים של מערכת דרכים.

דוברת וממונה על יחסי ציבור של רשות מקרקעי ישראל הגב’ אורטל צבר, מסרה לאתר חריש נט (בהקמה) החדשות המקומיות של כל חריש | בפייסבוק’ או ב’טוויטר’, כי שיווק המתחם, מיועד ל-יזמים ו-קבלנים ב”מסלול רגיל” לכל המרבה במחיר. במכרז מזמינה רשות מקרקעי ישראל, את ציבור היזמים להגיש הצעות לחתימה על חוזה חכירה ישירה (ללא הסכם פיתוח).

מדובר לתקופה של 98 שנים עם אופציה להארכה לעוד 98 שנים ולחתימת חוזה בנייה, לבניית 143 יחידות דיור למגורים ב’בנייה רוויה‘ בשני מתחמים (האחד כ-6,100 מטרים רבועים לבניית 58 יחידות דיור, והשני כ- 9,300 מטרים רבועים לבניית 85 יחידות דיור).

המכרז מיועד ל-יזמים/קבלנים/חברות בלבד אשר רוכשים זכויות בקרקע לבניית יחידות דיור. לא תתקבלנה הצעות מתחת למחיר המינימום.

חוברת המכרז תפורסם באתר האינטרנט של רשות מקרקעי ישראל בשבועות הקרובים, ניתן להוריד ולעיין בחוברתללא תמורה. ההשתתפות במכרז, דורשת הרשמה מראש באתר “ממשל זמין“.

המועד האחרון להגשת הצעות הוא; 07/06/2021 בשעה 12:00 בצהריים. יש להתעדכן באתר רשות מקרקעי ישראל , בגין כל שינוי במכרז עד למועד סגירתו.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן