קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חינוך חריש חדשות

חריש – לא יוקם בית הספר הדמוקרטי שכבר תוכנן ואושר

ראש מועצת חריש מר קשת; "ל'בית הספר הדמוקרטי' של חריש, נרשם מספר זעום של תלמידים, לכתה ו' נרשם תלמיד אחד בלבד וגם ביתר שכבות הגיל לא הגענו למספר הילדים המתאים לכתה... לאחר המפגש, הנושא הובא להחלטתי וקבעתי שלאור הביקוש הנמוך - המועצה לא תמשיך ותקדם את פתיחת בית הספר הדמוקרטי. ברור לי שהחלטתי זו תעורר את זעמם של המעוניינים בבית הספר ותנוצל היטב גם למטרות פוליטיות, אבל עם כל הרצון להגשים חלומות, כשהדברים לא מתאפשרים צריך גם את היושר והבגרות ללכת צעד אחד לאחור ולתכנן מסלול מחדש...".
יצחק קשת - ראש מועצת חריש
יצחק קשת – ראש מועצת חריש

ראש מועצת חריש מר יצחק קשת, הודיע, כי 'בית הספר הדמוקרטי של חריש' לא יוקם בשלב זה. הנימוק; "ל'בית הספר הדמוקרטי' שלנו נרשם מספר זעום של תלמידים, לכתה ו' נרשם תלמיד אחד בלבד וגם ביתר שכבות הגיל לא הגענו למספר הילדים המתאים לכתה...".

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל'חריש נט' בהקמה | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

דבריו אלה העלה ראש המועצה מר קשת, בעמוד הפייסבוק שלו בא הסביר את מניעיו חרף העובדה הצליח להשיג את האישורים הנדרשים לפתיחת בית הספר, וחשב, כי בית ספר החדש עומד להיפתח.

וכך כתב ראש מועצת חריש מר יצחק קשת; "לפעמים צריך לקבל החלטה מנהיגותית שידוע מראש שתעורר ביקורת, וזאת עשיתי הערב (שני, כ"ז בתמוז התשע"ח). כידוע לכם, השקענו מאמצים רבים בפתיחת בית ספר דמוקרטי בחריש.

תחילתו של הרעיון ביוזמה של תושבים, שהחלטתי להירתם לה ואכן הצלחתי להשיג את האישורים הנדרשים לפתיחת בית הספר וחשבתי כמו כולם שבית ספר חדש עומד להיפתח.

אלא שתכניות לחוד ומציאות לחוד. בית ספר, צריך תלמידים ובכיתה תקנית דרושים לפחות 20 תלמידים.

 יצחק קשת; "ברור לי שהחלטתי זו תעורר את זעמם של המעוניינים בבית הספר ותנוצל היטב גם למטרות פוליטיות…"

ל'בית הספר הדמוקרטי' שלנו נרשם מספר זעום של תלמידים, לכתה ו' נרשם תלמיד אחד בלבד וגם ביתר שכבות הגיל לא הגענו למספר הילדים המתאים לכתה.

הערב (א') ערכנו מפגש פתוח בנושא, שבו הסבירה מנהלת אגף החינוך במועצה את המצב ואת הקושי לממש את החלום כשאין לו די ביקוש.

הנוכחים הזועמים, שחלקם הם אפילו לא הורים לילדים בגילאים הרלוונטיים, דרשו שנהפוך את בית הספר לאזורי ונפתח אותו לתלמידי אזורים אחרים, על אף שגם כמות המתעניינים בבית הספר מחוץ לחריש – אינה מספקת".

ראש המועצה מר קשת, המשיך וכתב על החלטתו כי; "לאחר המפגש, הנושא הובא להחלטתי וקבעתי שלאור הביקוש הנמוך – המועצה לא תמשיך ותקדם את פתיחת בית הספר.

ברור לי שהחלטתי זו, תעורר את זעמם של המעוניינים בבית הספר ותנוצל היטב גם למטרות פוליטיות, אבל עם כל הרצון להגשים חלומות, כשהדברים לא מתאפשרים צריך גם את היושר והבגרות ללכת צעד אחד לאחור ולתכנן מסלול מחדש.

אמשיך להיות מחויב לרעיון, כשיבשילו התנאים לממשו ובהזדמנות זו, אני קורא לכולם לשמור על דיון מכובד וענייני, במיוחד כשמדובר בתחום החינוך". סיכם ראש מועצת חריש מר יצחק קשת.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן