בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חקלאות ישראל מושבים קיבוץ

חקלאים הקימו משמר מיוחד לצמצם הגניבות של האבוקדו

על פי משטרת ישראל, מדובר במכת מדינה וכי בשנתיים האחרונות הפך האבוקדו לפרי הכי נגנב בישראל. בעקבות מקרים רבים של גניבת אבוקדו על מספר זנים, הוקמה התארגנות פרטית שתפעל במתכונת של מערכת בטחון חברתית אשר תזניק חקלאים לטיפול במקרים של חדירה לשדות וגניבת פרי ◄ מערכת "אשכולות קריאה מהירה" שהוקמה על ידי "חקלאי גרנות" החלה לפעול במטעי החקלאים מאיזור השרון עד לצפון הארץ.
חקלאי גרנות שהקימו גוף בטחוני-פרטי במטרה לצמצם את נזקי הגניבות בענף האבוקדו | צילום: חגי נתיב | עיבוד צילום: שולי סונגו
חקלאי גרנות – על המשמר

ההתארגנות חקלאים שהוקמה על ידי "חקלאי גרנות" מ-43 קיבוצים ומושבים שיתופיים מאיזור קיבוץ נחשונים שממזרח לעיר פתח תקווה ועד לקיבוץ החותרים בצפון הסמוך עיר חיפה – הביא להקמתו לאחרונה של המיזם החברתי עם מערכת "אשכולות קריאה מהירה" שמטרתו לצמצם באופן ניכר ומשמעותי את נזקי הגניבות ב'ענף האבוקדו'.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

על פי משטרת ישראל, עולה, כי במכת הגניבות ברחבי המדינה של התוצרת החקלאית בשנתיים האחרונות, עומד בראש רשימת הפירות הנגנבים בישראל, פרי ה"אֲבוֹקָדוֹ" על זניו השונים.

העובדה שמחירי האבוקדו לסוגיו, הינם גבוהים באופן יחסי, היא שמביאה בין השאר לכך שכנופיות וארגוני פשע המתמחים ב'גניבות חקלאיות' גונבים מדי שנה עשרות אלפי טונות של הפרי הנחשק והנזק שנגרם לחקלאים כבר נאמד בעשרות מיליוני שקלים.

עקב ריבוי הגניבות, דווח, לאחרונה, כי במשטרה, החליטו שלא להסתפק בעונשי מאסר על תנאי או בעבודות שירות ולדרוש 'עונשי מאסר בפועל' ו'מעצרים עד תום ההליכים' כדי להילחם בתופעה ולהרתיע אחרים מלבצע גניבות של אבוקדו.

לדברי ערן רותם, סמנכ"ל תפעול ב"אבוקדו גרנות"; "עשרות מגדלים, שחלקם סובלים ממכות גניבה באופן כמעט יומיומי, כבר הצטרפו להתארגנות.

הניסיון, אומר מר רותם; מלמד, כי חקלאי, אשר יוצא לשטח בעקבות התראת גניבה במטעו, יצליח להניס את הגנבים מעצם נוכחותו במקום, רעש תנועת רכבים, כלבים וכו'.

חקלאי עם טרקטור במטעי אבוקדו | צילום: חגי נתיב | עיבוד צילום: שולי סונגו
חקלאי עם טרקטור במטעי אבוקדו

אך לא תמיד, יש באפשרותו לעשות זאת מהיותו יחיד, מרוחק ולא זמין להגעה למטע וגם אם מצליח לעשות זאת, הוא מעמיד את עצמו במצבי סיכון העלולים להסתבך.

מסיבה זו פועלת ההתארגנות החקלאית כערבות הדדית שמשרתת את כל השותפים בה. הגעה של מספר רב של חקלאים יחד ובמהירות, מהווה כוח הרתעה, כזה שגם אם הצליחו העבריינים להימלט, הם מבינים שגדול הסיכוי שייתפסו אם יחזרו לגנוב באיזור זה. שמניס את הגנבים עוד בטרם ביצעו את זממם".

לדבריו, ערן רותם, סמנכל תפעול ב"אבוקדו גרנות"; "בכל מקרה שכזה, מוזעקים מיד גם צוותי משמר הגבול או משטרה מקומיים, שאם נדרש, מבצעים הם את המגע הישיר עם העבריינים".

כיצד יאותרו הגנבים? לאנשי "אבוקדו גרנות" מספר תשובות באמצעות מערכות טכנולוגיה חכמה הכוללות; מצלמות, רחפנים, מערכות ניווט, מערכות אוטומטיות של התראות ומשלוח הודעות, מפעילים החקלאים את "אשכולות קריאה מהירה".

צוותים של חקלאים ואזרחים מתנדבים המחולקים לפי איזורי פעילות, המוכנים להיענות בכל רגע נתון לקריאות של ניסיונות חדירה או גניבות ממטעים ולהגיע במהירות לנקודת ההתראה.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן