קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חקלאות ישראל מושבים קיבוץ

חקלאים הקימו משמר מיוחד לצמצם הגניבות של האבוקדו

על פי משטרת ישראל, מדובר במכת מדינה וכי בשנתיים האחרונות הפך האבוקדו לפרי הכי נגנב בישראל. בעקבות מקרים רבים של גניבת אבוקדו על מספר זנים, הוקמה התארגנות פרטית שתפעל במתכונת של מערכת בטחון חברתית אשר תזניק חקלאים לטיפול במקרים של חדירה לשדות וגניבת פרי ◄ מערכת "אשכולות קריאה מהירה" שהוקמה על ידי "חקלאי גרנות" החלה לפעול במטעי החקלאים מאיזור השרון עד לצפון הארץ.
חקלאי גרנות שהקימו גוף בטחוני-פרטי במטרה לצמצם את נזקי הגניבות בענף האבוקדו | צילום: חגי נתיב | עיבוד צילום: שולי סונגו
חקלאי גרנות – על המשמר

ההתארגנות חקלאים שהוקמה על ידי "חקלאי גרנות" מ-43 קיבוצים ומושבים שיתופיים מאיזור קיבוץ נחשונים שממזרח לעיר פתח תקווה ועד לקיבוץ החותרים בצפון הסמוך עיר חיפה – הביא להקמתו לאחרונה של המיזם החברתי עם מערכת "אשכולות קריאה מהירה" שמטרתו לצמצם באופן ניכר ומשמעותי את נזקי הגניבות ב'ענף האבוקדו'.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

על פי משטרת ישראל, עולה, כי במכת הגניבות ברחבי המדינה של התוצרת החקלאית בשנתיים האחרונות, עומד בראש רשימת הפירות הנגנבים בישראל, פרי ה"אֲבוֹקָדוֹ" על זניו השונים.

העובדה שמחירי האבוקדו לסוגיו, הינם גבוהים באופן יחסי, היא שמביאה בין השאר לכך שכנופיות וארגוני פשע המתמחים ב'גניבות חקלאיות' גונבים מדי שנה עשרות אלפי טונות של הפרי הנחשק והנזק שנגרם לחקלאים כבר נאמד בעשרות מיליוני שקלים.

עקב ריבוי הגניבות, דווח, לאחרונה, כי במשטרה, החליטו שלא להסתפק בעונשי מאסר על תנאי או בעבודות שירות ולדרוש 'עונשי מאסר בפועל' ו'מעצרים עד תום ההליכים' כדי להילחם בתופעה ולהרתיע אחרים מלבצע גניבות של אבוקדו.

לדברי ערן רותם, סמנכ"ל תפעול ב"אבוקדו גרנות"; "עשרות מגדלים, שחלקם סובלים ממכות גניבה באופן כמעט יומיומי, כבר הצטרפו להתארגנות.

הניסיון, אומר מר רותם; מלמד, כי חקלאי, אשר יוצא לשטח בעקבות התראת גניבה במטעו, יצליח להניס את הגנבים מעצם נוכחותו במקום, רעש תנועת רכבים, כלבים וכו'.

חקלאי עם טרקטור במטעי אבוקדו | צילום: חגי נתיב | עיבוד צילום: שולי סונגו
חקלאי עם טרקטור במטעי אבוקדו

אך לא תמיד, יש באפשרותו לעשות זאת מהיותו יחיד, מרוחק ולא זמין להגעה למטע וגם אם מצליח לעשות זאת, הוא מעמיד את עצמו במצבי סיכון העלולים להסתבך.

מסיבה זו פועלת ההתארגנות החקלאית כערבות הדדית שמשרתת את כל השותפים בה. הגעה של מספר רב של חקלאים יחד ובמהירות, מהווה כוח הרתעה, כזה שגם אם הצליחו העבריינים להימלט, הם מבינים שגדול הסיכוי שייתפסו אם יחזרו לגנוב באיזור זה. שמניס את הגנבים עוד בטרם ביצעו את זממם".

לדבריו, ערן רותם, סמנכל תפעול ב"אבוקדו גרנות"; "בכל מקרה שכזה, מוזעקים מיד גם צוותי משמר הגבול או משטרה מקומיים, שאם נדרש, מבצעים הם את המגע הישיר עם העבריינים".

כיצד יאותרו הגנבים? לאנשי "אבוקדו גרנות" מספר תשובות באמצעות מערכות טכנולוגיה חכמה הכוללות; מצלמות, רחפנים, מערכות ניווט, מערכות אוטומטיות של התראות ומשלוח הודעות, מפעילים החקלאים את "אשכולות קריאה מהירה".

צוותים של חקלאים ואזרחים מתנדבים המחולקים לפי איזורי פעילות, המוכנים להיענות בכל רגע נתון לקריאות של ניסיונות חדירה או גניבות ממטעים ולהגיע במהירות לנקודת ההתראה.
  • אודות הכותב

    כתב כאן ישראל

    כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

    דילוג לתוכן