בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן הרצליה ספורט ישראל

חנוכת 'פארק כושר על שם מאמן האתלטיקה עמיצור שפירא'

מאמן האתלטיקה עמיצור שפירא השם יקום דמו, מחללי האסון 'טבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן' ומאמנה של האתלטית אסתר רוֹט-שחמורוב, מהבולטות ביותר שידעה ישראל ◄ השבוע ביום חמישי (ה באלול התשע"ט, ה-5 בספטמבר 2019) בשעה 17:30, ב-פארק הכושר ברחוב הסדנאות פינת המנופים, בעיר הרצליה, יתקיים , טקס חנוכת 'פארק כושר על שם מאמן האתלטיקה עמיצור שפירא' במעמד ראש העיר משה פדלון, ראשי הוועד האולימפי בישראל.
עמיצור שפירא מאמן האתלטיקה שנרצח באולימפידת מינכן 1972 | צילום ויקיפדיה | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
עמיצור שפירא הי"ד

ביום חמישי הקרוב (ה באלול התשע"ט, ה-5 בספטמבר 2019) המועד בו לפני 47 שנים, נרצחו י"א הספורטאים, המאמנים והשופטים (כ"ז באלול תשל"ב, 6 בספטמבר 1972) יתקיים בעיר הרצליה, טקס חנוכת 'פארק כושר על שם מאמן האתלטיקה עמיצור שפירא' השם יקום דמו, מחללי האסון 'טבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן' ומאמנה של האתלטית אסתר רוֹט-שחמורוב, מהבולטות ביותר שידעה מדינת ישראל.

 ■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

עמיצור שפירא, (ה' בתמוז תרצ"ב, 9 ביולי 1932 – כ"ז באלול תשל"ב, 6 בספטמבר 1972) היה מאמן אתלטיקה וחבר משלחת ישראל ב-אולימפיאדת מינכן (1972), מקורבנות 'טבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן' שביצע ארגון הטרור הפלסטיני  "ספטמבר השחור | (ايْلول الاسوَد)".

 הוא הובא למנוחה אחרונה בארץ ישראל בבית העלמין בקריית שאול. השאיר אישה שושנה, ושני ילדים ושני ילדים נוספים מנישואיו הקודמים. שפירא, נחשב מבכירי ה'רצים' למרחקים קצרים בשנות ה-50.

עמיצור, היה בן 40 במותו. היה יליד הארץ ותושב הרצליה. למד בגמנסיה העברית הרצליה. כבר בשנות ה-50 היה אצן. בשנת 1952 הוסמך שפירא, להיות מורה חינוך גופני והחל לעבוד ברמת גן ולאחר מכן בבית הספר החקלאי מקווה ישראל.

מאמן אתלטיקה שפירא, הקדיש את מיטב זמנו ומאמציו לספורט והתמסר בעיקר להדרכתם של אתלטים צעירים. העמיד דור של אלופים ושיאנים.

עמיצור, אימן אתלטיקה קלה באגודת הפועל תל אביב באצטדיון המכבייה הישן ונחשב לאחד המאמנים החשובים ביותר באתלטיקה הקלה הישראלית הוא ליווה את נבחרות ישראל כמאמן לאומי במפעלים ותחרויות בינלאומיות רבות וכמאמן אולימפי ב'אולימפיאדת טוקיו 1964'.

בשנת 1974, התפרסם הספר "אתלטיקה קלה בבית הספר – פרקים מעיזבונו של מורה מאמן".

הוא זכה למעמד מוערך בתחום החינוך הגופני, לאחר שחניכיו הגיעו להישגים רבים, בהם בלטו; שלמה ניצני, מרים סידרנסקי, אילנה גרבורג, קלרה פלום, ציון חצרוני והאתלטית אסתר רוט-שחמורוב.

הוא היה מאמנה האישי במשך 6 שנים מאז היות בת 14 והוליכה לתהילה בתחרויות רבות בארץ ובחוץ לארץ, עד כאמור ל"אולימפיאדת מינכן" בשנת 1972" שם נרצח על ידי טרוריסטים.

עמיצור שפירא מאמן האתלטיקה שנרצח באולימפידת מינכן 1972 והאתלטית אסתר שחמורוב במינכן | צילום ויקיפדיה | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
עמיצור שפירא, אסתר שחמורוב

האתלטית אסתר רוֹט-שחמורוב, מן הבולטות ביותר שידעה מדינת ישראל (זכתה במדליות רבות) והוכתרה "כלת פרס ישראל לספורט ותרבות הגוף ה'תשנ"ט".

במשך שנים רבות כיהן שפירא, כמורה ומחנך בבית המדרש וכן רכז האתלטיקה הקלה בבית הספר למאמנים ב"מכון וינגייט" במסגרתו הכשיר מאמנים רבים בתחום זה.

ממשרד השיווק, יחסי ציבור ודוברות של הוועד האולימפי בישראל, מסרה הגב' ברוריה ביגמן לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' כי מאז רציחתו בידי בני עוולה, מקיים 'מכון וינגייט' מדי שנה את "מרוץ עמיצור" לזכרו, בו משתתפים תלמידים, סטודנטים וקבוצות אתלטיקה מכל  הארץ.

בשנת 1974, התפרסם הספר "אתלטיקה קלה בבית הספר – פרקים מעיזבונו של מורה מאמן".

מדובר בספר הדרכה מפורט על הוראת אתלטיקה קלה בבתי ספר, שהתבסס על עיזבונו הספרותי-מקצועי של המאמן עמיצור, שתכנן לכתוב ספר מקיף בנושא זה, אך לא זכה בכך.

בסיוע אשתו, יצא הספר לאור לאחר מותו וגם כיום משמש הספר חומר עזר חשוב למורים לחינוך גופני.

השבוע ביום חמישי הקרוב (ה באלול התשע"ט, ה-5 בספטמבר 2019) כאמור, יתקיים בעיר הרצליה, טקס חנוכת 'פארק כושר על שם מאמן האתלטיקה עמיצור שפירא' במעמד משה פדלון ראש עיריית הרצליה, ראשי הוועד האולימפי בישראל בשעה 17:30 ב-פארק הכושר ברחוב הסדנאות פינת המנופים, בעיר הרצליה.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן