"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות מחלות

חיסוני שפעת ו'קרמבו' הקשר בינם לחיסון ב-רמבם מתכוננים לחורף

תחת הכותרת; "שפעת זה מדבק!" מופצים מסרים שונים לסגל בית החולים 'רמבם' המפרטים את חשיבות הנושא ומעודד את עובדי בית החולים להצטרף למאזן המתחסנים. למעלה מ-400 איש, כבר חוסנו מ"השפעת העונתית" מבין עובדי 'רמבם' שהגיעו מסקטורים שונים ◄ פרופ' עימאד קסיס; "ההמלצה לחסן היא לכלל האוכלוסייה, החל מגיל חצי שנה, ובהתאם להנחיות משרד הבריאות. חיסון ומניעת שפעת בקרב ילדים משפיע לא רק על בריאותם של הקטנים, אלא גם על סביבתם הקרובה".
צוותי 'רמבם - הקריה הרפואית לבריאות האדם' מתחסנים מפני שפעת על השולחן קרמבו | צילום: פיוטר פליטר | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
צוותי רמבם מתחסנים משפעת

עובדי 'רמבם – הקריה הרפואית לבריאות האדם' מחוסנים מאז השבוע שעבר, צעד מניעתי – שגרתי מפני הידבקות מ'ווירוס השפעת העונתי' (Influenza) הננקט בכל שנה, לקראת עונת החורף. החיסונים, דיווח צוות מרפאת הפרסונל של בית החולים, כלל, כאמור, את ציבור העובדים להגיע ולהתחסן, נעשים בהתאם להנחיות משרד הבריאות בכל בתי החולים וקופות החולים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

מבצע חיסוני העובדים הינו צעד מניעתי שגרתי מפני ווירוס השפעת העונתי, הננקט בכל שנה, לקראת עונת החורף. החיסונים נעשים בהתאם להנחיות משרד הבריאות בכל בתי החולים וקופת חולים.

ראשונים להתייצב ולהתחסן היו נציגי הנהלת בית החולים 'רמבם' רופאים ואחיות בכירות, זאת על מנת לשמש דוגמא לשאר צוות בית החולים והציבור הרחב, ובמטרה לעודד אותם להתחסן.

נכון להיום בבוקר (יום ראשון, י"ב בחשון התש"פ, ה-10.11), שלושה ימים מאז החל מבצע החיסונים ברמבם, עומד מספר המתחסנים מבין עובדי בית החולים על למעלה מ-400 איש המגיעים מסקטורים שונים.

את המבצע שנערך בתוך בית החולים 'רמבם' מלווה קמפיין פנים ארגוני עליו אחראי משרד אחות ראשית ומערך השיווק בבית החולים.

תחת הכותרת; "שפעת זה מדבק!" מופצים מסרים שונים לסגל בית החולים, המפרטים את חשיבות הנושא ומעודד את עובדי בית החולים להצטרף למאזן המתחסנים.

השנה, מקבלים המתחסנים צ'ופר חורפי במיוחד; 'קרמבו' (Chocolate-coated marshmallow treats) לכל מתחסן; "קרם" ו"בו" הנו ממתק עממי מאירופה שהפך פופולארי בישראל.

אלפי יחידות הממתק החורפי האהוּב, אשר מחולקות למתחסני בית החולים  'רמבם' הינן תרומה של גורמים שונים אשר חברו לבית החולים, ביניהם; רשת סאלח דבאח ובניו, רשת רמי לוי שיווק השקמה, רשת יינות ביתן ו-פלרם תעשיות ברמת יוחנן.

"לחיסון עובדי ביהח, יש חשיבות גדולה" – מסבירה מנהלת הסיעוד ברמבם, הגב' גילה היימס; "המטרה העיקרית היא להגן על עצמם ועל בני משפחותיהם מפני הווירוס, אבל לא פחות חשוב מכך – להגן על המטופלים בבית החולים".

 אל תיקחו סיכון: למי מומלץ במיוחד להתחסן

ליאת וקנין, אחות אחראית ב-מרפאת פרסונל רמבם, ציינה, כי; "כל עובד ועובד אחראי באופן אישי לחיסון שלו, כחלק משמירה על בטיחותם המקצועית.

לטעמי, עובד מערכת בריאות שאינו מתחסן נגד השפעת שווה ערך לאדם העובד באתר בניה ללא קסדת ראש. בכל שנה, אנחנו רואים עלייה במודעות לחשיבות הנושא ובהיענות הצוותים".

אחת מקבוצות הסיכון להן מומלץ במיוחד להתחסן על ידי משרד הבריאות הם; המבוגרים והקשישים.

מנהל השירות הגריאטרי ברמבם. דר' צבי דוולצקי, מציין, כי ההמלצה נובעת מכך שמדובר באוכלוסייה בסיכון גבוה ל'סיבוכים של 'מחלת השפעת' ואף לתמותה; "ריבוי מחלות רקע, שכיחות של תחלואה ושינויים פיזיולוגיים במערכת החיסונית הם מאפיינים שכיחים אצל קשישים רבים" – הוא מסביר ומוסיף; "השפעת היא גורם סיכון נוסף, אותו ניתן למנוע בעזרת חיסון פשוט".

"גם בקרב ה-ילדים עלולים להתפתח סיבוכים עקב מחלת השפעת" – אומר פרופ' עימאד קסיס, מנהל 'השירות למחלות זיהומיות בילדים' ברמבם הקריה הרפואית לבריאות האדם' ורופא בכיר ב-יחידה למחלות זיהומיות בביהח; "ההמלצה לחסן היא לכלל האוכלוסייה, החל מגיל חצי שנה, ובהתאם להנחיות משרד הבריאות.

חיסון ומניעת שפעת בקרב ילדים משפיע לא רק על בריאותם של הקטנים, אלא גם על סביבתם הקרובה".

הקריה הרפואית רמבם, קוראת לעובדי מערכת הבריאות ולציבור הרחב להתחסן על מנת להגן על בריאותכם ועל בריאות סביבתכם.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן