פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות מדינת ישראל בת 72 צבא | משטרה | ביטחון

חיל האוויר קיים מטס יום העצמאות ה-72 במחווה לכוחות מדא

מנכל מגן דוד אדום, מר אלי בין; "ברגעים כאלה, קשה להסתיר את ההתרגשות... המחווה של טייסי חיל האוויר, לוחמים אשר מקדישים את חייהם למען המדינה, מעלה היום חיוך גדול על פניהם של הצוותים הרפואיים במדינת ישראל ובהם החובשים והפראמדיקים של מדא. אני מודה לצהל ולחיל האוויר על היוזמה, ומאחל לכל עם ישראל יום עצמאות שמח".
0
0

טייסי הצוות האווירובטי של חיל האוויר הישראלי המופיע בטקסי הסיום של קורס טיס וביום העצמאות, ביצעו היום (רביעי, ה’ באייר התש”פ, יום העצמאות ה-72 למדינת ישראל) מטס בשמי מדינת ישראל. השנה, בצל המאבק ב’נגיף הקורונה’ הוקדש ‘מטס יום העצמאות’ לכבודם של הצוותים הרפואיים באשר הם.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

מטס חיל האוויר של הצוות האווירובטי במפגן הצדעה | צילום: ויקיפדיה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
מטס חיל האוויר

מילות תודה, הושמעו מפיהם של הטייסים ברשת הקשר של מתנדבי ועובדי מגן דוד אדום, כחלק מהמחווה המיוחדת של חיל האוויר; “שלום, כאן טייסי הצוות האווירובטי של חיל האוויר. אנו מצדיעים לצוותי מגן דוד אדום, אשר עובדים לילות כימים, כדי לספק מענה מהיר ומיטבי לכלל אזרחי ישראל.

אנו עומדים מאחוריכם, ומאחלים לכם ולכל עם ישראל, בריאות איתנה וחג עצמאות שמח!”

“ברגעים כאלה, קשה להסתיר את ההתרגשות” – אמר בתגובה מנכל מגן דוד אדום, מר אלי בין; “המחווה של טייסי חיל האוויר, לוחמים אשר מקדישים את חייהם למען המדינה, מעלה היום חיוך גדול על פניהם של הצוותים הרפואיים במדינת ישראל ובהם החובשים והפראמדיקים של מדא.

אני מודה לצהל ולחיל האוויר על היוזמה, ומאחל לכל עם ישראל יום עצמאות שמח“.

הצוות האווירובטי של חיל האוויר

הצוות האווירובטי של חיל האוויר הישראלי, פועל במתכונתו הנוכחית החל מ-1954 ומפעיל 4 מטוסי T-6 טקסאן II. במשך כ-50 שנה, מ-1960 ועד 2010, השתמש הצוות האווירובטי במטוסי CM.170 פוגה מגיסטר ובגרסה המשודרגת, הצוקית.

במידה רבה מזוהה המטוס עם הצוות האווירובטי. הצוות האווירובטי, מופיע בטקסי הסיום של קורס טיס וביום העצמאות.

העפרוני המודרני נחשב כמטוס מצוין להדרכת טיסה, בעל מנוע טורבו-פרופ חזק מתוצרת פראט אנד ויטני. במטוס מותקן כיסא מפלט חדיש, ומערכות הטיסה הן כשל מטוס קרב סילוני מתקדם. מטוס העפרוני, משמש בחיל האוויר להדרכה וארבעה מטוסים הותקנו כמטוסי הצוות האווירובטי ולצורך כך, צוידו באמצעי להוצאת עשן לבן ממנוע המטוס. (עוד בהרחבה על הצוות האווירובטי של חיל האוויר הישראלי).

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן