בעלי כנף ירוק נעים צער בעלי חיים

חיי 50 תוכים, ניצלו בפשיטת משרד החקלאות, רטג ועיריית רמלה

חלק מהתוכים סובלים מבעיות רפואיות שלא טופלו. לפי ממצאי החקירה הראשונית, התוכים יועדו לסחר בשווי של עשרות אלפי שקלים. כל התוכים, פונו למתקן מוגן של משרד החקלאות יחד עם רשות הטבע והגנים להמשך טיפול ושיקום ◄ משרד החקלאות, חוזר וקורא לציבור הרחב לדווח על כל מקרה שבו עולה חשד לפגיעה ברווחת בעלי החיים למוקד משרד החקלאות הזמין 24/7, בטלפון 6016*.
0
0

חיי כ-50 תוּכִים (תֻּכָּאִים) אשר הוחזקו בתנאים מחפירים בתוך מקלט של בניין מגורים בעיר רמלה, ניצלו בזכות השירותים הווטרינריים בראשות דר’ תמיר גשן ומפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו”ח) במשרד החקלאות בשיתוף השירות הווטרינרי בעיריית רמלה, משטרת ישראל ורשות הטבע והגנים.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

התוכים, הוחזקו בכלובים קטנים, צפופים, ללא תנאים הכרחיים ובסיסיים לגידולם לרבות “מקלות עמידה” המלאים בפסולת וצואה שסיכנו את חייהם, כאמור במקלט חָשׁוּךְ ולא מְאֻוְורָר.

דר' תמיר גשן מנהל השירותים הווטרינריים ובריאות המקנה במשרד החקלאות ברקע: תוכים שהוחזקו בתנאים מחפירים ברמלה | צילום: צילום: עודד קרני | עיבוד: שולי סונגו ©
דר’ תמיר גשן, תוכים

מתברר, כי חלק מהתוכים סובלים מבעיות רפואיות שלא טופלו. לפי ממצאי החקירה הראשונית, התוכים יועדו לסחר בשווי של עשרות אלפי שקלים. כל התוכים, פונו למתקן מוגן של משרד החקלאות יחד עם רשות הטבע והגנים להמשך טיפול ושיקום.

החשיפה של החזקת התוּכִים בתנאים מחפירים, החלה בפנייה שהתקבלה מאת השירות הווטרינרי בעיר רמלה. בפנייה, תואר תנאי החזקתם הקשים של התוכים, ומצבם הבריאותי.

עם היוודע תנאי ההחזקה של התוכים, בתיאום עם כל גורמי האכיפה, המפקחים, הגיעו למקום ומצאו בית גידול לתוכים, ובו כ-50 תוכים (תֻּכָּאִים) ממינים רבים, ביניהם; ארות, אקלקטוסים, אמזונות, קוניורים, דררות.

מרבית התוכים שנמצאו הוחזקו בכלובים הקטנים יחסית למידותיהם, חלקם ללא תנאים הכרחיים ובסיסיים לגידולם.

עוד התברר, כי הבעלים אינם מחזיקים בתעודות המתעדות את מצבם הרפואי של בעלי החיים והחזקתם אינה כחוק.

בעקבות מצבם ותנאי החזקתם, פונו התוכים למתקן מוגן של משרד החקלאות ורשות הטבע והגנים, להמשך קבלת טיפול רפואי ושיקום של התוכים.

בעלי המקום, ייחקרו על ידי משרד החקלאות ורשות הטבע והגנים, המדגישה, כי את מגוון המינים המותרים להחזקה ולסחר, ניתן למצוא באתר האינטרנט של הרשות, תחת ההיתר הכללי להחזקה, כמובן שנדרשת הקפדה על תנאי החזקה נאותים וסחר, רק תחת היתר ייעודי בתוקף.

דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר, הגב’ דפנה יוריסטה, הוסיפה באמצעות הסטודנטית מאי רבקה טובלי לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי משרד החקלאות, חוזר וקורא לציבור הרחב להמשיך ולדווח על כל מקרה שבו עולה החשד לפגיעה ברווחת בעלי החיים, אל מוקד משרד החקלאות הזמין 24/7, בטלפון 6016*.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן