חדשות כאן ישראל עפולה פלילים

חיים רחמים עשה עבירות מין חמורות בבתו מגיל 3 ועד גיל 13.5

פרקליטות מחוז צפון, עורכת דין גוסטמן; "הנאשם ניצל תלוּתה ואהבתה של המתלוננת כלפיו, כדי לספק יצריו, תאוותו ודחפיו המיניים, תוך שהוא פוגע בה בביתה, ומסב לה כאב פעם אחר פעם. הנאשם, הגדיל ועטף מעשיו, לכאורה, באהבה יתרה וביראת שמים, כאילו המדובר במעשים נורמליים המותרים בחסות האל". כשבתו המתלוננת, לא יכולה הייתה לשאת עוד את המשא הכבד שרבץ עליה, התלוננה במשטרה וכינתה את אביה; "הרוצח של הנפש שלי".
0
0
חיים רחמים, אב ל- 9 ילדים, מעפולה, נשפט ל-19 שנות מאסר בפועל, הורשע בביצוע עבירות מין בבתו בת 3 ברקע: הדמיה | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
חיים רחמים

זוועות, חלחלה, ביוי, כיעור וחיים ללא רחמים במשפחה; חיים רחמים, אב ל- 9 ילדים, תושב עפולה, נשלח היום (יום חמישי, כ”ג בטבת התשפ”ד) ל-19 שנות מאסר בפועל, לאחר שהורשע בביצוע עבירות מין חמורות בבת שלו מאז שהייתה בת 3 ועד גיל 13.5, לאחר בית המשפט המחוזי נצרת, קיבל את עמדת הפרקליטות.

 רוצים עוד עדכוניםהצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר X.

כב’ השופטת גלפז מוקדי, ציינה בגזר הדין, אליו הצטרפו גם סגנית הנשיאה כב’ השופט סאאב דבור וכב’ השופטת עינב גולומב, שהעבירות המיוחסות לנאשם רחמים, בוצעו על ידו באופן מוחלט ובלעדי.

הנאשם חיים רחמים, בהיותו בגיר, אביה של המתלוננת, אדם אשר שימש בתפקיד דתי, היה מודע היטב לחומרת המעשים ולכיעורם ויכול היה, בכל שלב לאורך התקופה הארוכה, לחדול ממעשיו… יתרה מכך,  גם הפסקת הפגיעה, הייתה מתוכננת על ידו.

בגזר דינה, הוסיפה, כב’ השופטת מוקדי, עוד, כי; “המעשים בוצעו בצל קורת ביתם של הנאשם והמתלוננת, במקום שאמור היה להיות המקום המוגן ביותר עבור המתלוננת, אשר הפך בבת אחת למלכודת.

המעשים של חיים רחמים, בוצעו במשך כעשור בתדירות יומיומית, בימים ובלילות… נאשם, במעשיו, גזל מבתו את שנות ילדותה, את תמימותה…

כמו כן, את הזכות לגדול בביטחון, את הזכות לשלמות גופה ונפשה, ברוע וללא רחמים, פגע בה פגיעה קשה, אשר באה לידי ביטוי בכל מישורי חייה, לאורך שנים רבות…”.

על פי כתב הכרעת הדין, לנאשם 9 ילדים, המתלוננת היא השישית בסדר הלידה. בזמנים הרלוונטיים לכתב האישום, התגוררה המתלוננת עם בני משפחתה בעיר עפולה.

מאז היות המתלוננת כבת 3, ועד גיל 13.5 שנים לערך, נהג הנאשם לבצע בה מעשי אינוס, מעשי סדום ומעשים מגונים לעיתים קרובות.

כתב האישום הוגש נגד הנאשם חיים רחמים בתאריך 24.1.23, אולם בדיון הראשון שהתקיים בתיק, בתאריך 14.2.23, התברר, כי הנאשם, אשר לא הוחזק במעצר בעת הגשת כתב האישום, עזב את הארץ, יום קודם לדיון.

נגד הנאשם הוצא צו מעצר והוא נעצר באוקראינה והוסגר לישראל ביום 11.5.23. מאז הוחזק מאחורי סורג ובריח.

במסגרת הטיעונים לעונש דרשה הפרקליטות להטיל על הנאשם עונש מאסר ממושך וארוך, באופן שישקף את הנזק הכבד שגרם הנאשם לבתו המתלוננת וישקף גם את סלידת החברה ממעשיו המכוערים והמבזים.

מטעם פרקליטות מחוז צפון, הוסיפה עורכת דין עינת גוסטמן בטיעונים; “הנאשם ניצל את תלוּתה ואהבתה של המתלוננת כלפיו, כדי לספק את יצריו, תאוותו ודחפיו המיניים, תוך שהוא פוגע בה בביתה, ומסב לה כאב פעם אחר פעם.

הנאשם, הגדיל ועטף את מעשיו, לכאורה, באהבה יתרה וביראת שמים, כאילו המדובר במעשים נורמליים המותרים בחסות האל“.

בגיל 29, כאשר בתו המתלוננת, לא יכולה הייתה לשאת עוד את המשא הכבד שרבץ עליה, התלוננה במשטרה וכינתה את אביה; “הרוצח של הנפש שלי..”..

כב’ השופטת גלפז מוקדי, ציינה בגזר הדין, אליו הצטרפו גם סגנית הנשיאה כב’ השופט סאאב דבור וכב’ השופטת עינב גולומב, שהעבירות המיוחסות לנאשם, בוצעו על ידו באופן מוחלט ובלעדי.

הנאשם, בהיותו בגיר, אביה של המתלוננת, אדם אשר שימש בתפקיד דתי, היה מודע היטב לחומרת המעשים ולכיעורם ויכול היה, בכל שלב לאורך התקופה הארוכה, לחדול ממעשיו… יתרה מכך,  גם הפסקת הפגיעה הייתה מתוכננת על ידו.

עוד הוסיפה, שהמעשים בוצעו בצל קורת ביתם של הנאשם והמתלוננת, במקום שאמור היה להיות המקום המוגן ביותר עבור המתלוננת, אשר הפך בבת אחת למלכודת.

המעשים של הנאשם רחמים, בוצעו במשך כעשור בתדירות יומיומית, בימים ובלילות…

הנאשם, במעשיו, גזל מבתו את שנות ילדותה, את תמימותה, את הזכות לגדול בביטחון, את הזכות לשלמות גופה ונפשה, ברוע וללא רחמים, פגע בה פגיעה קשה, אשר באה לידי ביטוי בכל מישורי חייה, לאורך שנים רבות.

למרות חלוף 30 שנה מאז ביצוע העבירות קיבל בית המשפט את עמדת הפרקליטות שמקומו של הנאשם מאחר סורג ובריח למשך זמן רב.

עוד הוסיף; “עונש אשר ישקף את סלידת החברה מ’עבירות מין במשפחה‘ את המסר הברור, כי יש להגן על קטינים מפני עבירות שכאלו ולהעניש בחומרה את מי שבוחר לבצען”.

דוברת מחוזות חיפה והצפון באגף דוברות הסברה ותקשורת של משרד המשפטים, אחראית תקשורת בשפה הערבית הגב’ חנאן חדאד חאג’, מסרה לאתר ’כאן ישראל כאן נעיםאתר החדשות המקומיות של כל המדינה‘ כי בית המשפט גזר על הנאשם 19 שנות מאסר בפועל, 18 חודשי מאסר על תנאי ו-פיצוי לנפגעת העבירה.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן