101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות בריאות מחקרים בארץ ובעולם קורונה | Covid-19

חוקרי האוניברסיטה העברית: עולה הסיכון להתפרצות של נגיף הקורונה

"יש להיערך להחמרת ההגבלות הנוכחיות, זאת מכיוון שהתפרצות נוספת ברמת ההדבקה הנוכחית תהיה קשה משמעותית מהגל הקודם" ◄לא מדובר בפתחו של גל נוסף אלא בהחרפת הגל השני, קובעים צוות חוקרי האוניברסיטה העברית בניתוח המעודכן שפרסמו אמש (ג') ◄ "מעל ל-800 מתים בסך הכל (צפויים) לקראת סוף אוגוסט".
0
0
מפת ישראל ונגיף הקורונה covid-19 וזוג אזרחים מבוהלים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
מפת ישראל וקורונה

מגמת הירידה בנדבקים המאומתים בנגיף קורונה | Covid-19 שהחלה בסוף יולי 2020 וסימנה את בלימת הגל השני השתנתה לרעה בשבוע שעבר; “נפסקה הירידה במקדם ההדבקה והתייצבות על ערך של 1. מגפה במצב של R=1 ומספר גבוה של נדבקים אינה יציבה ועשויה לנבוע משילוב של דעיכת גל ותחילת עלייה מחודשת” – כך קובע במסמך חדש של “התנהגות מעין זו, המאפיינת שלבים ראשונים של התפרצות מחודשת” – צוות חוקרי האוניברסיטה העברית.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראלכאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

לדברי החוקרים של האוניברסיטה העברית, הגורם לשינוי הדרמתי אינו ברור, ייתכן כי הוא נובע מהתרופפות עמידה בהנחיות למניעת הדבקה” – טוענים החוקרים.

“אופן השינוי במספר המאושפזים במצב בינוני וקשה, דומה לחודש יוני, בהתחלת ‘התפרצות הגל השני‘ של מגיפת הקורונה (Covid-19).

התצפית קדימה, מעוררת חשש להתפרצות נוספת בתחלואה מנגיף הקורונה“. החוקרים, מבהירים, עוד, כי; “יש להיערך להחמרת ההגבלות הנוכחיות, זאת מכיוון שהתפרצות נוספת ב’רמת ההדבקה הנוכחית‘ מנגיף הקורונה” תהיה קשה משמעותית מן הגל הקודם.

נראה שפיזור התחלוּאה מחייב הקפדה על התקהלויות במקומות סגורים בארץ, בדומה להגבלות שבלמו את הגל השני“.

█ חוקרי האוניברסיטה העברית; “מעל ל-800 מתים בסך הכל (צפויים) לקראת סוף אוגוסט”.

החוקרים החתומים על המסמך הנוכחי, בדומה למסמכים הקודמים שפורסמו לאחרונה, הם; פרופ’ ינון אשכנזי, פרופ’ רן נירפז (בית חולים הדסה), פרופ’ דורון גזית, פרופ’ רונית קלדרון-מרגלית, דר’ מיכאל אסף ופרופ’ נדב כץ – מ’מכון רקח לפיסיקה‘ ומבית הספר לבריאות הציבור ורפואה קהילתית באוניברסיטה העברית בירושלים.

מטעם אגף שיווק ותקשורת של האוניברסיטה העברית בירושלים, מסר ראש תחום תקשורת מקומית מר אלון סין משה אתר כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי החוקרים, מדגישים, כי תחזית התמוּתה “עולה בימים האחרונים” וכי; “מעל ל-800 מתים בסך הכל (צפויים) לקראת סוף אוגוסט“.

כמו כן, על פי המדדים והגרפים שהוצגו במסמך, נראה, כי חלה עלייה מחוּדשת במספר החולים במצב בינוני מזה חמישה ימים; “עליה שמעלה חשש לעלייה עתידית בכמות החולים במצב קשה ולפריצה של רמות התחלואה הנוכחיות.

העלייה קדימה בימים האחרונים היא עלייה בכמות חולים במצב קשה“.

לחצו בקישור אל מסמך חוקרי האוניברסיטה העברית המעודכן, 18.8.20.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן