קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל חוק ומשפט

חופש המידע: רק 61% ממשרדי הממשלה פרסמו דוחות ההתקשרות

כך עולה מבדיקת היחידה הממשלתית לחופש המידע לשנת 2018: על פי הנוהל שפרסמה היחידה הממשלתית לחופש המידע לפני 3 שנים, כל משרדי הממשלה ויחידות הסמך, חייבות לפרסם אחת לרבעון ובאופן יזום את דוח ההתקשרויות עם ספקים פרטיים, בהתבסס על המערכת באמצעותה מתנהל הרכש הממשלתי. למרות הנוהל הקיים, נמצא, כי משרד ראש הממשלה ו-המשרד לענייני ירושלים ומורשת, כלל לא פרסמו דוחות ההתקשרות במהלך השנה החולפת.
עורך דין שלומי בילבסקי, סגן ראש היחידה הממשלתית לחופש המידע, במשרד המשפטים | עיבוד צילום: שולי סונגו
עורך דין שלומי בילבסקי

מבדיקת היחידה הממשלתית לחופש המידע, עולה, כי רק 47 יחידות (המהוות 61% מכלל היחידות במשרדי הממשלה ויחידות סמך הכפופות לנוהל) פרסמו את ארבעת הדוחות הנדרשים במהלך השנה החולפת. דוחות ההתקשרות של משרדי הממשלה ויחידות הסמך לרבעון הרביעי של 2018, עלו לאתר היחידה הממשלתית לחופש המידע (ראה קישור למטה). 

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כזכור, על פי הנוהל שפרסמה היחידה הממשלתית לחופש המידע לפני 3 שנים, כל משרדי הממשלה ויחידות הסמך, חייבות לפרסם אחת לרבעון ובאופן יזום את דוח ההתקשרויות עם ספקים פרטיים, בהתבסס על המערכת באמצעותה מתנהל הרכש הממשלתי.

למרות הנוהל הקיים, נמצא, כי משרד ראש הממשלה ו-המשרד לענייני ירושלים ומורשת, כלל לא פרסמו דוחות ההתקשרות במהלך השנה החולפת.

דובר היחידות המקצועיות ב-אגף דוברות הסברה ותקשורת | משרד המשפטים, מר יובל גורן, מסר לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי בנוסף, מהבדיקה, עולה, כי נכון לדוח ההתקשרות של הרבעון הרביעי לשנת 2018, משרד החקלאות ופיתוח הכפר, הוא המשרד העומד בראש רשימת משרדי הממשלה עם סכום ההתקשרויות הכולל הגבוה ביותר.

משרד המשפטים הוא המשרד עם מספר ההתקשרויות הגבוה ביותר.

 סגן ראש היחידה הממשלתית לחופש המידע, עורך דין שלומי בילבסקי, אמר, כי; "שקיפות בתקציביהם של משרדי הממשלה, מאפשרת לאזרחים ללמוד ולבחון את דרכי פעולתם ומכאן חשיבותה הרבה.

פרסום הדוחות מדי רבעון ברמת פירוט גבוהה הינה חדשנית גם בזירה הבינלאומית ואנו מצפים מכל הרשויות הציבוריות עליהן חל חוק חופש המידע לאמץ סטנדרט זה".

אל הדין וחשבון המלא באתר היחידה הממשלתית לחופש המידע.

 אודות יחידת חופש המידע

​יחידת חופש המידע הוקמה בהחלטת ממשלה 2950 מיום 6.3.11 בנושא; "יישום חוק חופש המידע, התשנ"ח-1998; הגברת השקיפות ברשויות ציבוריות", על מנת לקדם את יישום הוראות חוק חופש המידע, התשנ"ח-1998, באמצעות הנחיה, הדרכה ובקרה, וכן להגביר את המידע שיפורסם לציבור באופן ייזום.

​​על היחידה להוות מוקד ידע מקצועי בתחום חופש המידע ולאסוף מידע רלוונטי לצורך הערכה של מידת עמידת הרשויות בהוראות החוק, ולצורך בחינת תיקוני חקיקה (ככל שיידרשו) לעתיד לבוא.

 לשם השגת מטרותיה ויעדיה, תפעל היחידה, בין היתר, באופן הבא;

 • תנחה את המשרדים בדבר אופן יישום הוראות החוק, בהתאם להוראות החוק ולפסיקה הרלוונטית.
 • תרכז את כל המידע בדבר עתירות חופש המידע, ותעקוב אחר אופן הטיפול בהן תוך הקפדה על שמירת אחידות בעמדות המדינה בפני בית המשפט.
 • תבצע הכשרות והדרכות לכלל הממונים על חופש המידע.
 • תקים אתר אינטרנט חופש מידע מרכזי לכלל משרדי הממשלה ויחידות הסמך באופן שיקל על הציבור לפנות בבקשות לקבלת מידע.
 • תקדם פיתוח מערכות מידע כלל ממשלתיות לנהל את הבקשות לחופש מידע ולהוות תשתית טכנולוגית להחלפת ידע מקצועי בין היחידות הממשלתיות השונות.
 • תיזום ותקדם פרויקטים להפצת מידע המצוי בידי משרדי הממשלה ויחידות הסמך באופן ייזום, בין היתר כנגזרת מהתחייבות למדיניות ה-OECD בנושא.
 • תטפל בתלונות ציבור אודות התנהלות הממונים על חופש המידע במשרדים וביחידות הסמך.
 • תיתן הוראות לתיקון ליקויים שנתגלו בעבודת רשות ממשלתית, לאחר מתן זכות שימוע לאותה רשות, בהתאם לסמכות מכח החלטת הממשלה.
 • תעדכן, תדפיס ותפיץ את רשימת הרשויות הציבוריות כנדרש מכח חוק חופש המידע.
 • תבצע מעקב אחר אופן יישום החוק.
 • תפרסם את ממצאי בדיקתה בדו"ח חד שנתי אשר יוגש לממשלה באמצעות שר המשפטים.אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן