"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

הדברה ביולוגית חקלאות אקולוגית חקלאות ישראל

חומרי הדברה – אושרו התקנות לשימוש בחומרים חדשים

משמעות אישור התקנות בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת: הוספת חומרים חדשים ותחליפים לקיימים הבטוחים יותר למשתמש שיסייעו בגידול צריכת המזון ויביאו לייצור מזון בריא יותר לצרכן ולעולם◄במקביל, ממשיך משרד החקלאות בשיתוף משרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה ומשרד העבודה לפעול לצמצום השימוש בתכשירי הדברה.
מטוס קל מפזר ’חומרי הדברה’ בשטח חקלאי | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
מטוס קל מפזר ’חומרי הדברה’ בשטח חקלאי | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת, אישרה אתמול (שלישי, כ"ז תשרי, תשע"ח, 18 אוקטובר 2017) את תקנות המשותפות ל'משרד החקלאות ופיתוח הכפר' ול'משרד הבריאות' המאפשרות שימוש ב'חומרי הדברה' חדשים בשוק, אשר יחליפו חומרים ישנים שהוצאו משימוש. המשמעות היא החלפת חומרים חדשים יעילים ובטוחים יותר למשתמש ולסביבה אשר יביאו לייצור מזון בריא יותר לצרכן.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

שר החקלאות, חבר כנסת אורי אריאל; "אישור התקנות היום, והמשך העבודה של עובדי המשרד עם הוועדה הבין משרדית לאימוץ 'התקינה האירופית' מהווים אבן דרך משמעותית לשמירה על בריאות הציבור".

דובר משרד הבריאות מר אייל בסון ודוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב' דפנה יוריסטה, מסרו לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, בהודעהמיוחדת משותפת, כי; תקנות בריאות הציבור (מזון, שאריות חומרי הדברה) מסדירות את הרמה המרבית המותרת של שאריות חומרי הדברה בתוצרת חקלאית טרייה ומעובדת.

התקנות מתעדכנות מעת לעת בהתאם לשינויים ב'סל החומרים המותרים לשימוש בגידולים' וכן מהערכות בטיחות חדשות, כאשר 'סל חומרי ההדברה לשימוש חקלאי' משתנה בכל מדינה, בהתאם לסוגי הגידול, המזיקים, האקלים וכדומה.

 משרד החקלאות, קבע תכנית פעולה שנתית להערכה מחדש של כ-50 חומרי ההדברה קיימים.

בעקבות השינויים שנערכו בין השנים; 2015-2012, חומרים פעילים רבים נאסרו לשימוש או השימוש בהם צומצם והיה צורך חקלאי להחליפם בחומרים יעילים נגד המזיקים מצד אחד ומצד שני לאפשר שימוש בחומרים ידידותיים יותר לסביבה ולאדם.

על כן, הגישו אתמול משרד החקלאות ומשרד הבריאות את התקנות לאישור הכנסת. עם אישורן של התקנות, תיכנסנה התקנות לתוקף 30 יום מפרסומן ברשומות.

במקביל, ממשיך משרד החקלאות בשיתוף משרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה ומשרד העבודה לפעול לצמצום השימוש בתכשירי הדברה. במסגרת זו, משרד החקלאות, קבע תכנית פעולה שנתית להערכה מחדש של כ-50 חומרי ההדברה קיימים.

בנוסף, מעודד משרד החקלאות, שימוש בחומרים "רכים", ידידותיים לאדם ולסביבה, ותומך במזמים המשתמשים בטכניקות המאפשרות 'הדברה ביולוגית' ו'שיטות ידידותיות לסביבה' שאינן עושות שימוש ב'חומרי הדברה' כדוגמת; שימוש בחרקים מועילים למלחמה בחרקים המזיקים, פיזור מלכודות לניטור ולכידה המונית של מזיקים, פיזור זבובים עקרים ל'הדברת זבוב הפירות הים- תיכוני'.

בנוסף, משרד החקלאות אף תומך באמצעות מענקים מיוחדים בחקלאים העוברים להדברה ביולוגית.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן